Τα Στέκια - Ιστορίες Αγοραίου Πολιτισμού: ΝΤΙΣΚΟΤΕΚ

supersonic

Retro Member
Joined
29 Σεπ 2006
Μηνύματα
132
Αντιδράσεις
6
Δε ξέρω αν έχει αναφερθεί κάπου αλλού και αν είναι το σωστό κομμάτι του forum ... επιτέλους μια εκπομπή για τις ντισκοτέκ

 
Εξαιρετικο! Σωστη επιλογη ανθρωπων. Το ευχαριστηθηκα!

Ειχα χρονια να δω κατι αξιολογο σαν τη σειρα ντοκυμαντερ Τα Στεκια στην Δημοσια Τηλεοραση (εδω για τα Βιντεοκλαμπς)...

Χαρηκα που ειδα ξανα και τον κ Φλωρεντη
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πάρα πολύ καλό! Επιτέλους και κάτι ποιοτικό! Μπράβο στο supersonic, μπράβο στη Νέριτ!
 
Μπράβο και από εμένα, επιτέλους εκπομπές όπως πρέπει να γίνονται, θυμίζει λίγο το concept των εκπομπών του BBC αλλά αυτό μόνο κακό δεν μπορεί να είναι.

Αν μπορώ να πω ένα μικρολαθάκι είναι οτι η μουσική "σκεπάζει" την ομιλία των καλεσμένων.
 
jdc είπε:
Αν μπορώ να πω ένα μικρολαθάκι είναι οτι η μουσική "σκεπάζει" την ομιλία των καλεσμένων.
Είπα να το πω κι εγώ αλλά τελικά απ΄ότι βλέπω πειράζει και άλλους :) . Πραγματικά σε μερικές περιπτώσεις αγανάκτησα να καταλάβω τι έλεγαν.
 
Πάρα πολύ καλό το ντοκυμαντέρ αυτό, και όπως είπε και ο wally πολύ καλή η επιλογή των προσώπων που μίλησαν για τις ντισκοτέκςςςςςςςς και τα 80s.

Δεν περίμενα να το πω αυτό, αλλά μπράβο στην ΝΕΡΙΤ για αυτή την εκπομπή.
 
Μετά την εκπομπή για τα βιντεοκλαμπ τώρα σειρά έχουν και οι ντισκοτέκ! Μπράβο στη ΝΕΡΙΤ! Άντε να περνουνε σειρά και τα arcades :D
 
 Απ τις πολύ καλές ελληνικές σειρές ντοκιμαντέρ ίσως η καλύτερη των τελευταίων χρόνων..Η ειρωνία ότι προβλήθηκε επί ΝΕΡΙΤ όταν έκλεισε η ΕΡΤ
 
Ανακοινωθηκε στο FB απο την εταιρια παραγωγης οτι γυριζονται καινουρια "επεισοδια" και πως συντομα θα εχουμε τον 4ο κυκλο αυτης της πολυ αξιολογης σειρας ντοκιμαντερ.
 
Το αποτελεσμα και η ευρηματικοτητα δεν ειναι τα ιδια με αυτη της περιοδου του Τριανταφυλλιδη, αλλα παραμενει η καλυτερη σειρα ντοκυμαντερ του κρατικου καναλιου.

Εχει μερικα εντελως οφφ (jazz club???!!!) αλλα εχει και δυνατα αφιερωματα.

Σε 3 λεπτα ξεκιναει το αφιερωμα για τα Μεταλαδικα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα