Τα είκοσι πρώτα (1989 MEGA)

minash

RetroWannaBe
Joined
20 Ιουν 2013
Μηνύματα
34
Αντιδράσεις
6
Τα είκοσι πρώτα (1989 MEGA)


RetroDB:
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Τα_είκοσι_πρώτα

Ποιος θυμάται την εκπομπή "Τα 20 πρώτα" που προβαλλόταν από το μεγκα, αν θυμάμαι καλά τη σεζόν 90-91. Προβάλλονταν τα 20 πρώτα τραγούδια (όπως λέει και ο τίτλος) κάθε εβδομάδα, μαζί με τα βίντεο κλιπ τους. Θα ήμουν ευγνώμων αν μπορούσε κάποιος να βρει βίντεο αυτής της εκπομπής!!! (Έχω βρει μόνο κάποια κλιπ στο youtube που προβλήθηκαν από αυτή!)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Στο DVD από τη συλλογή της Άλκηστις Πρωτοψάλτη με τίτλο "Κι είμαστε ακόμα ζωντανοί - 30 χρόνια δισκογραφία" υπάρχει το videoclip "Ζήτα μου ότι θες" από την εκπομπή "Τα 20 πρώτα"

Σενάριο - Σκηνοθεσία : Νίκος Σούλης


Το video όπως προβλήθηκε πρώτη φορά στην εκπομπή του MEGA CHANNEL με τίτλο "Τα 20 πρώτα" (1990)


 
Τι να κάνω; αδυναμίες είναι αυτές.... στα "20 πρώτα"! [video=youtube;-yUJAR3XS0c]

 
Απόσπασμα από την μουσική εκπομπή "Τα 20 πρώτα" που προβαλλόταν από το MEGA τη σεζόν 90-91. Προβάλλονταν τα 20 πρώτα τραγούδια κάθε εβδομάδα μαζί με τα βίντεο κλιπ τους. Παρουσίαση Γιώργος Κοτανίδης ((23 Μαΐου 1945 - 28 Ιανουαρίου 2020)) Ιφιγένεια Τσαντίλη Κυριακή Βουράκη. Μεταδόθηκε το 1990.
 
Στο DVD από τη συλλογή της Άλκηστις Πρωτοψάλτη με τίτλο "Κι είμαστε ακόμα ζωντανοί - 30 χρόνια δισκογραφία" υπάρχει το videoclip "Ζήτα μου ότι θες" από την εκπομπή "Τα 20 πρώτα"

Σενάριο - Σκηνοθεσία : Νίκος Σούλης


Το video όπως προβλήθηκε πρώτη φορά στην εκπομπή του MEGA CHANNEL με τίτλο "Τα 20 πρώτα" (1990)


Πρώτη φορά το βλέπω το κλιπ, και είναι οφθαλμοφανής η επιρροή από το βίντεο κλιπ του Cherish της Madonna που είχε κυκλοφορήσει το καλοκαίρι του 1989.
 
Ο Κοτανίδης νομίζω αποχώρησε μετά από 2-3 εκπομπές και την θέση του πήρε ο Καραμανάβης μαζί με Ιφιγένεια Τσαντίλη και Κυριακή Βουράκη
 
Πίσω
Μπλουζα