Τα τραγούδια των ρετρομανιακών

johnny19818

Retromaniax Thread Excavator!
Joined
18 Απρ 2010
Μηνύματα
7.711
Αντιδράσεις
1.934
Ανάλογα με τα ενδιαφέροντά του ο κάθε ρετρομανιακός θα μπορούσε να έχει ως αγαπημένο του το αντίστοιχο τραγούδι...


Wally: Ago - Computer


 


[video=youtube;6LF_kPp0-8U]

 
Juanita: Henri Salvador - Juanita Banana

 





συνεχίζεται...δικό σας!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Στο λύκειο μου αφιέρωναν αυτό (στους πειρατικούς σταθμούς!)... έκανα χρόνια να το ξαναβρώ.

 
johnny- Indiana jones theme

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
αριάδνη, το τραγούδι τίτλων αρχής της Candy Candy :flower:

 
Για την φεγγαροφωτη την μουνλαιν το τραγουδι της σειλορμουν και για την κατερινακ το τραγουδι του ταο ταο

Για την μπαμπι το τραγουδι του ροζ πανθηρα
 
Στην αριάδνη θα ταίριαζε και αυτό :

 
αριαδνη είπε:
Για την φεγγαροφωτη την μουνλαιν το τραγουδι της σειλορμουν
 


αριάδνη με πέτυχες ακριβώς! :flower:

NorthStar, το τραγούδι απ' το Μικρό Μου Πόνυ φυσικά!

 


https://www.youtube.com/watch?v=jav2HNxD2bM

 


Psyduck, οι τίτλοι αρχής απ' την πρώτη σεζόν των Pokemon.

 





 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
μπαμπι:

[video=youtube;Myvuv8Z-yHU]

παιδια ελληνας εγραψε την μουσικη;;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να σαι καλά Johny, ακόμα γελάω!Μου είχε κάνει κι μένα εντύπωση αυτό το βίντεοκλιπ!
 
RIO νομίζω ταιριάζει γάντι αυτό που έβαλες για μένα. Ευχαριστώ.

Uskoke είπε:
Να σαι καλά Johny, ακόμα γελάω!Μου είχε κάνει κι μένα εντύπωση αυτό το βίντεοκλιπ!
Χθες άκουγα το τραγούδι στο mp3 μου και μου ήρθε η έμπνευση για το θέμα και σκέφτηκα εσένα πρώτο πρώτο :) .
 
Ευχαριστώ πάντως Johny, συγκινήθηκα. Εξαιρετικά αφιερωμένο από μένα, αυτός ο υπέροχος διακόπτης ισχύος μέσης τάσης στον υποσταθμό του Κατσαμπά, εδώ στο Ηράκλειο (καμία σχέση με τους αδερφούς Κατσάμπα, πορομ-πομ-πομ κλπ.)

PICT0003.JPG

Και επειδή αυτό το κομμάτι του υποσταθμού λέγεται κληματαριά, ιδού και το τραγούδι του Νταλάρα, κάτω απ'την κληματαριά (που από διαβολική σύμπτωση ακούω τώρα).

 
Uskoke είπε:
Ευχαριστώ πάντως Johny, συγκινήθηκα. Εξαιρετικά αφιερωμένο από μένα, αυτός ο υπέροχος διακόπτης ισχύος μέσης τάσης στον υποσταθμό του Κατσαμπά, εδώ στο Ηράκλειο (καμία σχέση με τους αδερφούς Κατσάμπα, πορομ-πομ-πομ κλπ.) Προβολή συνημμένου 138352

Και επειδή αυτό το κομμάτι του υποσταθμού λέγεται κληματαριά, ιδού και το τραγούδι του Νταλάρα, κάτω απ'την κληματαριά (που από διαβολική σύμπτωση ακούω τώρα).

Αυτός ήταν υπεύθυνος που βυθίστηκε στο σκοτάδι χθες το Ηράκλειο :p ;. Ευχαριστώ για την αφιέρωση.
 
PICT0002.jpg

johnny19818 είπε:
Αυτός ήταν υπεύθυνος που βυθίστηκε στο σκοτάδι χθες το Ηράκλειο :p ;. Ευχαριστώ για την αφιέρωση.
Παρακαλώ τίποτα, χαρά μου. Πότε έγινε διακοπή στο Ηράκλειο και δεν κατάλαβα :p

Ούτως ή άλλως το Ηράκλειο τροφοδοτείται από 3 υποσταθμούς (Θέρισσο, Κατσαμπάς, ΠΕΠΑΓΝΗ) και για να πέσουν και οι 3 μόνο σε Blackout. Άλλωστε και για να κόψεις το ρεύμα πρέπει να πας επιτόπου στην κληματαριά και να ανοίξεις συγκεκριμένο διακόπτη 150 kV.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κάπου το διάβαζα ότι είχε διακοπή αλλά μάλλον λίγο έξω από το Ηράκλειο...
 
Nαι μπορεί οι διακοπές στα χωριά είναι πολύ συνηθισμένες και παλιότερα το καλοκαίρι λόγω πολλών κλιματιστικών και έλλειψης ισχύος παραγωγής. Τώρα όλη η περιοχή της Θεσσαλονίκης παίρνει ρεύμα από το ΚΥΤ Ωραιόκαστρου και μερικά χρόνια πριν είχε σκάσει ένας μετασχηματιστής έντασης και τα κομμάτια πήραν και ένα αυτομετασχηματιστή και μέχρι να έρθουν τα καινούρια από Ινδία που κατασκευάζονται είχε πρόβλημα η ηλεκτροδότηση της Θεσσαλονίκης.

[video=youtube;q-WbsKO0AMU]

Αφιέρωμα σε όσους και όσες είναι από την πανέμορφη και πολυτραγουδισμένη Θεσσαλονίκη.
 
Πίσω
Μπλουζα