Τα 3 Νιντζάκια "The Kung Fu Kids"

and1

RetroAdept
Joined
16 Δεκ 2009
Μηνύματα
914
Αντιδράσεις
146
Δεν ξέρω πόσοι από εσάς τα θυμάστε, εδώ στη Θεσσαλονίκη αρχές 90ς τα βάζανε πάρα πολύ συχνά τα τοπικά κανάλια (TV Thessaloniki, Power, Αργω tv) κ κυρίως απογευματινές ώρες. Τις συγκεκριμένες βιντεοκασέτες τις είχα κερδίσει από χαρτάκια που κάναμε συλλογή μαζί με τον αδερφό μου αλλά δεν θυμάμαι από ποια όμως? Υπάρχει περίπτωση να είχε βγει άλμπουμ με τα 3 νιντζάκια?

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
Φυσικα και τα θυμαμαι! Εχω και εγω καπου τις κασσετες , πολυ τρελα τοτε , τις ειχα δεις απειρες φορες! Οσο για το αλμπουμ που λες δεν μου λεει κατι ουτε θυμαμαι να ειχε βγει κατι.
 
Πάντως είχανε πολύ γέλιο κ ειδικά το Νο4. Η ιστορία πάλι του Νο3 ήταν κάπως χμμ κλαψιάρικη να το πω? Καμιά σχέση με τα άλλα που όσο να πεις είχε πολλές αστείες σκηνές, πέρα απο το ξύλο που έδειναν . Αξέχαστος αυτός ο χοντρούλης
 
Ο χοντρουλης ηταν ο 1ος στις γκαφες παντα! :D Τα καλυτερα πιστευω ειναι το 1 και το 4!

[edit] παρά την καλή προδιάθεση, το σχόλιο αποτελεί υπόδειξη σε copyrighted υλικό :) [/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είχα ξεχάσει ότι οι διάλογοι ήταν στ' αγγλικά . Βρήκα κ την εισαγωγή

[video=youtube;zDU1jHC-unY]

 
Καταπληκτική σειρά! Ήμουν πολύ φανατικός και τώρα θα την έβλεπα χαλαρά. And1 είσαι πολύ τυχερός που έχεις τις βιντεοκασσέτες από παλιά και όχι τα DVD γιατί εκτός του ότι έχουν αλλάξει τα νούμερα, δεν έχουν βγει και όλες οι ταινίες. Το 6 δηλαδή δεν το έχω βρει. And1 τα έχεις όλα, σωστά? Το 3ο ήταν πολύ μελό, το 5ο πάλι με τα αθλήματα ήταν μέτριο και στο 6ο πια στην Ταϋλάνδη ή Μαλαισία (αν θυμάμαι καλά) τα νιντζάκια ήταν μεγάλα πια. Το soundtrack της εισαγωγής όλα τα λεφτα. Αγαπημένες ταινίες 1,2,4.Τέλος γιατι Νινζάκια? Που είν'το Τ?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ δεν το θυμάμαι να το είχα δει, αλλά θυμάμαι αυτοκόλλητα..
 
johnny19818 είπε:
Καταπληκτική σειρά! Ήμουν πολύ φανατικός και τώρα θα την έβλεπα χαλαρά. And1 είσαι πολύ τυχερός που έχεις τις βιντεοκασσέτες από παλιά και όχι τα DVD γιατί εκτός του ότι έχουν αλλάξει τα νούμερα, δεν έχουν βγει και όλες οι ταινίες. Το 6 δηλαδή δεν το έχω βρει. And1 τα έχεις όλα, σωστά? Το 3ο ήταν πολύ μελό, το 5ο πάλι με τα αθλήματα ήταν μέτριο και στο 6ο πια στην Ταϋλάνδη ή Μαλαισία (αν θυμάμαι καλά) τα νιντζάκια ήταν μεγάλα πια. Το soundtrack της εισαγωγής όλα τα λεφτα. Αγαπημένες ταινίες 1,2,4.Τέλος γιατι Νινζάκια? Που είν'το Τ?

Έχουν βγει σε dvd? Δε το ήξερα αυτό. Έχω μόνο μέχρι το 4 ,το 5 κ 6 που λες δεν τα θυμάμαι καθόλου κ ήθελα να ρωτήσω αν υπήρξαν συνέχειες άλλα με πρόλαβες ;) Εμένα μ' άρεσε πάρα πολύ το 4. Το 3 πάλι καθόλου γιατί όπως είπες κ συ ήταν κάπως μελό κ μου προκαλούσε μια θλίψη. Μήπως ξες να μου πεις αν είχαν βγει αυτοκόλητα με τα νιτζάκια? Τώρα αυτό με το "Τ" Νιντζάκια / Νινζάκια ούτε κ γω κατάλαβα για πιο λόγο δεν το γράψανε.

filmmusic είπε:
Εγώ δεν το θυμάμαι να το είχα δει, αλλά θυμάμαι αυτοκόλλητα..
Άρα πιθανόν να υπήρχε κ album. Θυμάσαι περίπου ποια χρονιά?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτό που είχα δει περισσότερες φορές, ήταν εκείνο όπου αντιμετώπιζαν έναν γιγαντόσωμο μαύρο που φορούσε κάτι τιγρέ ρούχα...
 
and1 είπε:
Έχουν βγει σε dvd? Δε το ήξερα αυτό. Έχω μόνο μέχρι το 4 ,το 5 κ 6 που λες δεν τα θυμάμαι καθόλου κ ήθελα να ρωτήσω αν υπήρξαν συνέχειες άλλα με πρόλαβες ;) Εμένα μ' άρεσε πάρα πολύ το 4. Το 3 πάλι καθόλου γιατί όπως είπες κ συ ήταν κάπως μελό κ μου προκαλούσε μια θλίψη. Μήπως ξες να μου πεις αν είχαν βγει αυτοκόλητα με τα νιτζάκια? Τώρα αυτό με το "Τ" Νιντζάκια / Νινζάκια ούτε κ γω κατάλαβα για πιο λόγο δεν το γράψανε.


Άρα πιθανόν να υπήρχε κ album. Θυμάσαι περίπου ποια χρονιά?
Αυτοκόλλητα δεν θυμάμαι. Ναι έχουν βγει σε DVD από τη Τζοκόντα. Όπως είπα έχουν όμως αλλάξει τη σειρά. Δηλαδή τα 1,2 είναι οκ όπως τα ξέραμε. Το 3 είναι το 4 με το ρομπότ και το μακρυμάλλη από άλλη εποχή. Το 4 είναι το 5 παλιό και το 5 είναι το 6 το παλιό. Και τώρα που το βλέπω ξανά λείπει το παλιό 3. Δεν υπάρχει σε κανένα νούμερο. Άστα μπέρδεμα, και για του λόγου το αληθές δες τις φώτο.

kung fu kids 6.jpg

kung fu kids DVD.jpg

kung fu kids 5.jpg

kung fu kids 5 DVD.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αρκετα συλλεκτικό θεωρώ το πρωτο μερος της σειρας επειδη στην εισαγωγή γινεται μια μικρή ανασκόπηση σχετικά με ολους τους μεγάλους Ασιάτες σταρ που εφυγαν νωρίς οπως ο Bruce Lee στα 32 και ο Alexander Fu Sheng στα 28.. (Και λανθασμένα στους τίτλους ο εκφωνητής αναφέρει οτι o Bruce Lee "έφυγε" 29 ετών) Το καλο ειναι οτι τα dvd της σειράς πωλούνται σε απίστευτα χαμηλή τιμή, προσφατα αγόρασα ολη τη σειρα και με εκπληξη ειδα πως η Joconda εχει επισης βγαλει σε dvd και το υπερ ρετρό παιδικό "Η μαγική σπίθα"!

[edit] dead picture [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είχα δει σε βιντεοκασέτα μια ταινία με τα Νιντζάκια, δεν θυμάμαι ποια, ήταν πολύ αστεία.
 
Jackie dragon είπε:
...προσφατα αγόρασα ολη τη σειρα...
Δηλαδή έχεις βρει και τα 6? Με ενδιαφέρει πολύ και μένα όλη η σειρά. Προς το παρόν έχω μόνο τα πρώτα 2.
 
johnny19818 είπε:
Όπως είπα έχουν όμως αλλάξει τη σειρά. Δηλαδή τα 1,2 είναι οκ όπως τα ξέραμε. Το 3 είναι το 4 με το ρομπότ και το μακρυμάλλη από άλλη εποχή. Το 4 είναι το 5 παλιό και το 5 είναι το 6 το παλιό. Και τώρα που το βλέπω ξανά λείπει το παλιό 3. Δεν υπάρχει σε κανένα νούμερο. Άστα μπέρδεμα, και για του λόγου το αληθές δες τις φώτο.

Προβολή συνημμένου 95740Προβολή συνημμένου 95741Προβολή συνημμένου 95742Προβολή συνημμένου 95743

Όντως ρε συ πολύ μπέρδεμα έτσι πως τα έκαναν :( . Στην πίσω πλευρά του dvd φαντάζομαι γράφει λεπτομέρειες για την πλοκή του έργου έτσι? Βλέπω όμως αυτή τη φορά δεν ξέχασαν το 'Τ' ;)

Jackie dragon είπε:
Αρκετα συλλεκτικό θεωρώ το πρωτο μερος της σειρας επειδη στην εισαγωγή γινεται μια μικρή ανασκόπηση σχετικά με ολους τους μεγάλους Ασιάτες σταρ που εφυγαν νωρίς οπως ο Bruce Lee στα 32 και ο Alexander Fu Sheng στα 28.. (Και λανθασμένα στους τίτλους ο εκφωνητής αναφέρει οτι o Bruce Lee "έφυγε" 29 ετών) Τ
Την θυμάμαι πολύ καλά αυτή την εισαγωγή κ ειδικά τον clown (Hsu Boo Liu). Μου είχε κάνει εντύπωση που ήταν θλιμμένος.
 
Παρατηρηστε επισης τα ονοματα των πρωταγωνιστων στο 1 ειναι διαφορετικα απο ολα τα υπολοιπα... Ενω ειναι τα ιδια παιδια! (με εξαιρεση το 4 βεβαια που εχει εναν επιπλεον) .

Γενικα συχνα γινοντουσαν τετοια λαθη σε γρηγορες προχειροδουλειες σε κασσετες για παιδια οπως αυτο και το "Τ" που αναφερατε πριν. :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ajax87 είπε:
Παρατηρηστε επισης τα ονοματα των πρωταγωνιστων στο 1 ειναι διαφορετικα απο ολα τα υπολοιπα... Ενω ειναι τα ιδια παιδια! (με εξαιρεση το 4 βεβαια που εχει εναν επιπλεον) . Γενικα συχνα γινοντουσαν τετοια λαθη σε γρηγορες προχειροδουλειες σε κασσετες για παιδια οπως αυτο και το "Τ" που αναφερατε πριν. :p
Μια άλλη λεπτομέρεια που παρατήρησα είναι ότι στο αυτοκόλλητο της βιντεοκασέτας Νο1 γράφει άλλα ονομάτα απο αυτά των παιδιών ενώ στα άλλα είναι οκ . Τελικά όπως είπε κ ο filmmusic υπήρχαν χαρτάκια με τα νιντζάκια. Ορίστε κ το link
 
Πίσω
Μπλουζα