Τεστ Προσωπικότητας

έχω κατενθουσιαστεί!!!πραγματικά δεν έχω λόγια!!!χωρίς υπερβολή είναι το καλύτερο θέμα που έχω δει εδώ!!!χίλια ευχαριστούμε για την υπέροχη δουλειά!!!
 
Πολύ ωραίο θέμα, μ αρέσουν αυτά τα ψυχοτεστ :)

Πάμε λοιπόν

1)Ο Τρελοπενηνταρης

2)Το λεβεντοπαιδο

3)Ανδρεας Μπαρκουλης

4)Εκείνο το καλοκαίρι

5)από 0-5 (αν και ομολογώ δεν το έχω δει, αλλά δεν επηρεασε το αποτέλεσμα)

6)αυτό που έχει

7)Σπύρος Καλογήρου

8)Κατάχρηση Εξουσιας

9)Αδικη Καταρα

10)Μαιρη Χρονοπουλου

11)Θανασης Βεγγος

12)Οχι, ο Χορν ήταν οτι έπρεπε

13)Μακαρονάδα

14) το α)

Οριακα περισσότερα @. Πράγματι έχω πολλά κοινά με το αποτέλεσμα
 
Καταπληκτικό κουίζ bambinella μπράβο, το έκανα και κατά συντριπιτκή πλειοψηφία έχω περισσότερα & (7 για την ακρίβεια!). Η ερμηνεία στα περισσότερα σημεία πραγματικά αντικατοπτρίζει τον χαρακτήρα μου. Η μόνη ίσως ένσταση είναι ο συντηρητισμός που αναφέρει - που δε νομίζω ότι έχω.

Αν και πολλές φορές οι άνθρωποι μπορεί να λειτουργούν, είτε συντηρητικά, είτε προοδευτικά ανάλογα με το εκάστοτε πλαίσιο
 
1. β)

2. γ)

3. γ)

4. α)

5. β)

6. α)

7. β)

8. γ)

9. β)

10. γ)

11. β)

12. α)

13. α)

14. α)

# = 7, & = 4, @ = 3

Πραγματικά διασκέδασα με αυτό το πρωτότυπο τεστ- παιχνίδι!! Οι απάντηση που μου δίνει είναι σε γενικές γραμμές αληθές!! Κατά 80, 85 % είμαι αυτός που περιγράφει το κείμενο!

Συγχαρητήρια και εύχομαι πάντα το φόρουμ να εμπλουτίζετε με καινούριες ιδέες που θα μας ταξιδεύουν σ' αυτές τις μαγικές εποχές, ώστε να ξεφεύγουμε απ' αυτό το σήμερα που πιστεύω δεν αντιπροσωπεύει κανέναν απο μας εδώ μέσα!!
 
Εγω σας ευχαριστω, παιδια και χαιρομαι πολυ που σας αρεσε το τεστ.

Σωστα διεβλεψες, boomer. Ενας απο τους πιο σημαντικους λογους για τους οποιους ετοιμασα ολο αυτο, ηταν για να ξεφυγουμε απο την τοσο ασχημη πραγματικοτητα που βιωνουμε. Αλλοι λιγο και αλλοι παρα πολυ.

Περα απο ενα αξιοπρεπες ψυχολογικο τεστ που προσπαθησα να ειναι, θελησα να κανουμε ολοι ενα μικρο αλλα ευχαριστο ταξιδακι στο παρελθον, μια που το σημερα, οπως λες κι εσυ, δεν μας αντιπροσωπευει.

Εμενα τουλαχιστον, μπορω να σας διαβεβαιωσω ολους, δεν με αντιπροσωπευει καθολου.
 
1. Ποια κωμωδια ειναι η πιο αγαπημενη σας;

α) Ο Ηλιας του 16ου &




2. Ποιο δραμα ειναι το πιο αγαπημενο σας;

β) Δακρυα για την Ηλεκτρα &

 


3. Ποιον ηθοποιο θα θελατε να βλεπατε ως Πανο Φλωρα στο Ξυλο, αν το ρολο δεν ερμηνευε ο Δημητρης Παπαμιχαηλ;

Ειμαι διχασμενος ...


50% γ) Δημητρης Χορν &
Απο περιεργεια διοτι αν και μεν θα του πηγαινε ο ρολος του καθηγητη , θαθελα να δω κατα ποσο ο ~καπως μεγαλοαστος-εκλεπτυσμενος και με καλους τροπους Δ.Χορν θα ανταποκρινοταν ταξικα και απο αποψης τραχυτητας χαρακτηρα οσο και απο αποψη χαστουκιων στις απαιτησεις του ρολου (οχι οτι δεν το χει ξανακανει )


50% Ανδρεας Μπαρκουλης @
Απο περιεργεια κατα ποσο θα μπορουσε να καταπιεσει τον ζενπρεμιε και να περασει/πεισει σε ενα ποιο διανοουμενιστικο ρολο καθηγητου κατα πρωτον , και κατα δευτερον παντελως παγερου εως αδιαφορου στο φλερτ των τελειοφειτων μαθητριων του χωρις να παιξει στιγμη το ματι του ....

4. Ποια ταινια θεωρειτε πιο ρομαντικη;


γ) Κοριτσια στον ηλιο #


 


5. Με αριστα το 10, τι βαθμο θα βαζατε στην ταινια Ραντεβου με μια αγνωστη;

β) Απο 6 μεχρι 8 @ ενα 8αρακι μενα

6. Τι τελος θα δινατε στην ταινια Με φοβο και παθος;

β) Μολονοτι η Ερημου ειναι ενοχη, ο Κουρκουλος το αποσιωπα γιατι δεν αντεχει να τη χασει ξανα. # +++





+++Φωσκολος emulation mode on


Ενω ο Κουρκουλος ειναι σε διλλημα μην μπορωντας προς στιγμη να αποφασισει - μαθαινοντας το με καποιο τροπο η Ερημου -χωρις ο Κουρκουλος να το αντιληφθει-, αποφασιζει χαρισει το συνολο της περιουσιας προσπαθωντας να ανακουφισει οσους εχει αδικησει η οικογενεια της κατσ το παρελθον . Του ανακοινωνει την αποφαση της και του ζηταει την βοηθεια του για να τη πραγματοποιησει .Οταν εκεινος παει κατι να πει ενω συγχρονως προσπαθει να κρυψει τα δακρυα χαρας ,εκεινη του κλεινει απαλα με το χερι της και .... "

Φωσκολος emulation mode off


Υ.Γ.
να θυμηθω να καθαρισω το πληκτρολογιο μια και αρχισαν να κολλαν τα πληκτρα απο τα σιροπια

7. Ποιος ηθοποιος ηταν καλυτερος σε ρολους κακου;

γ) Ανεστης Βλαχος @


γιατι πως να το κανουμε ,το ματι του γυαλιζει πιο "φυσικα" απο τους αλλου

ς 8. Ποια ειναι η αγαπημενη σας αστυνομικη ταινια;

γ) Εφιαλτης &




9. Σε ποια ταινια η μουσικη και τα τραγουδια της σας αρεσαν λιγοτερο;

β) Αδικη καταρα. Δεν μπορω τοσο βαρια λαϊκα. &

 


(Θα μπορουσα και να μην ψηφισω καθολου αλλα αφου πρεπει να επιλεξω )

10. Σε ποια ηθοποιο θα δινατε το ρολο της Καρεζη στη Λολα;

α) Ζωη Λασκαρη @

 

 


11. Ποιος ειναι ο αγαπημενος σας κωμικος;

α) Βασιλης Λογοθετιδης & ασυζητητι

12. Πιστευετε οτι η ταινια Μια ζωη την εχουμε, θα ηταν καλυτερη αν τελικα ειχε παιξει ο Λογοθετιδης τον πρωταγωνιστικο ρολο, οπως ειχε αρχικα σχεδιαστει;

β) Οχι, ο Χορν ηταν ο,τι επρεπε. & ασυζητητι

13. Ποιο φαγητο θα θελατε να δοκιμασετε;

β) Λαγο στιφαδο απο το Αχ, αυτη η γυναικα μου #


(ενας λογος παραπανω οτι θα μου σερβιρει και η "Ουρσουλα")

14. Ποια φραση σας εκφραζει περισσοτερο;

α) Το κεφι και η χαρα που δινουν οι ταινιες ειναι σπουδαιο πραγμα #

 

 


Εχουμε και λεμε 6,5& (5,5&+1) 4# 3,5@

Αν εχετε περισσοτερα &


Αν και το ψυχογραμμα του & απεχει πολυ , αντε να πεφτει 25-30% μεσα

:thumbup: πολυ ομορφο και δουλεμενο το Test σου bambinella 100 !
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ας κανω κι εγω αυτο το τεστ.....

1. Ποια κωμωδια ειναι η πιο αγαπημενη σας;

Ο Ηλιας του 16ου. Σκετη λατρεια και μια εκ των τριων καλυτερων ολων των εποχων. &

2. Ποιο δραμα ειναι το πιο αγαπημενο σας;

Δακρυα για την Ηλεκτρα. Τολμηρη Δαλιανιδεια ταινια με πρωταγωνιστρια τη Ζωιτσα. Δεν μπορω να φανταστω τιποτα καλυτερο. &

3. Ποιον ηθοποιο θα θελατε να βλεπατε ως Πανο Φλωρα στο Ξυλο, αν το ρολο δεν ερμηνευε ο Δημητρης Παπαμιχαηλ;

Τον Δημητρη Χορν. Νομιζω οτι θα ηταν εξαισιος ιδιως στις κωμικες στιγμες του εργου. &

4. Ποια ταινια θεωρειτε πιο ρομαντικη;

Εκεινο το καλοκαιρι. Αρχες του '70, Ελενα - Λακης μαζι κι απο πανω η μουσικη και τα τραγουδια του Σπανου, ποσο να αντεξει κανεις; &

5. Με αριστα το 10, τι βαθμο θα βαζατε στην ταινια Ραντεβου με μια Αγνωστη;

Ενα 9 σιγουρα, για να μην πω και 10! Οι ερμηνειες ολων των ηθοποιων ειναι υπεροχες, το σεναριο εντελως πρωτοτυπο για τοτε, η σκηνοθεσια εμπνευσμενη και η μουσικη του Χρηστου Λεοντη διατηρει τη μαγεια του εργου μεχρι το τελευταιο δευτερολεπτο. &

6. Τι τελος θα δινατε στην ταινια Με φοβο και παθος;

Ο Κουρκουλος ανακαλυπτει οτι η Ερημου ειναι αθωα κι οτι το φονο διεπραξε ο αδελφος της. Ετσι ζει μαζι της ευτυχισμενος.

Αν και δεν ειμαι πολυ του λεγομενου happy end και μ' αρεσει οι ταινιες να εχουν κακο τελος, σ΄αυτην το φιναλε της μου εχει κατσει στο στομαχι. Δεν ξερω γιατι, αλλα οταν βλεπω την Ερημου να ξαναγυριζει στη φυλακη μεχρι να γερασει, κατι δε μου παει καλα.

Αυτο το ζευγαρι θα ηθελα να ειναι μαζι και ευτυχισμενο χωρις κανενα συννεφο στον οριζοντα. Αλλα ο Φωσκολος ειχε προφανως αλλη γνωμη. &

7. Ποιος ηθοποιος ηταν καλυτερος σε ρολους κακου;

Ο Ανεστης Βλαχος. Η αληθεια ειναι οτι δυσκολευτηκα να τον επιλεξω γιατι μου αρεσουν πολυ κι αλλοι δυο. Ο Ανεστης ομως ειναι λιγο πιο "κακος" γι' αυτο αξιζει να παρει τη θεση του εδω. @

8. Ποια ειναι η αγαπημενη σας αστυνομικη ταινια;

Ο Εφιαλτης. Αυτο μαλλον το ξερουν και οι πετρες του Retromaniax. Εχω γραψει τοσα πολλα σχολια στο θεμα της ταινιας, που δε χρειαζεται να πω περισσοτερα. Εχει ολα οσα ζηταω κι αυτο αρκει. &

9. Σε ποια ταινια η μουσικη και τα τραγουδια της σας αρεσαν λιγοτερο;

Αδικη καταρα. Δεν μπορω τοσο βαρια λαϊκα.

Ενω μ' αρεσει και ο Ξανθοπουλος και οι ταινιες του, οταν ακουω αυτα τα αναστεναρικα ασματα εφρμοζω παντα δυο πραγματα αναλογως:

Αν βλεπω την ταινια σε dvd η στον υπολογιστη, περναω τα τραγουδια, αν τη βλεπω στην τηλεοραση, χαμηλωνω την ενταση στο μηδεν.

Συγνωμη κυριε Νικο, αλλα τοσο αντεχω. &

10. Σε ποια ηθοποιο θα δινατε το ρολο της Καρεζη στη Λολα;

Στη Ζωη Λασκαρη. Τα' παμε και πιο πανω. Αδυναμιες ειναι αυτες! @

11. Ποιος ειναι ο αγαπημενος σας κωμικος;

Ο Βασιλης Λογοθετιδης. Τον αγαπησα απο την πρωτη στιγμη που τον ειδα οταν ημουν παιδι και θα τον αγαπω παντα. Ενας και μοναδικος! &

12. Πιστευετε οτι η ταινια Μια ζωη την εχουμε, θα ηταν καλυτερη αν τελικα ειχε παιξει ο Λογοθετιδης τον πρωταγωνιστικο ρολο, οπως ειχε αρχικα σχεδιαστει;

Οχι ο Χορν ηταν ο,τι επρεπε. Μου αρεσε τοσο πολυ σ' αυτο το εργο, που δε θα ηθελα ουτε αλλο πρωταγωνιστη ουτε αλλη πρωταγωνιστρια. Και η Υβον Σανσον τελεια ηταν. &

13. Ποιο φαγητο θα θελατε να δοκιμασετε;

Μακαροναδα με σαλτσα αντζουγια απο το Μια τρελη - τρελη οικογενεια.

Ειναι το μοναδικο φαγητο απο τα ολα που δεν εχω δοκιμασει και πολυ θα ηθελα να' βλεπα τι σοϊ γευση θα ειχε! Παντως, και τα σουτζουκακια και ο λαγος στιφαδο, μια χαρα ειναι. &

14. Ποια φραση σας εκφραζει περισσοτερο;

Η εβδομη τεχνη ειναι η τεχνη που αγαπηθηκε περισσοτερο. Και η μονη απο ολες που χρειαζεται τοσους ανθρωπους για να βγει ενα καλο αποτελεσμα, προσθετω. &

Αποτελεσματα: 12 & και 2 @.

Νομιζω οτι απο οσα μου γραφει τα περισσοτερα ειναι αληθινα. Και τα καλα (θελω να πιστευω) και τα ασχημα (φοβαμαι).

Ναι, ειμαι απολυταρχικη! :flower:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ευχαριστουμε πολυ bambinella :) απ οτι ειδα εχουμε αρκετες κοινες απαντησεις :)
 
Πραγματι Katerinak, εχουμε αρκετες κοινες απαντησεις οπως ειδα κι εγω. Ισως επειδη ταιριαζουμε αρκετα μεσα στο φορουμ και ιδιως στις ελληνικες ταινιες.
 
  •  



 μαλλον ταιριαζω με την # κατηγορια αλλα βγηκα& , τι να πω δεν ξερω καποιες ταινιες δεν τις εχω δει ποτε και ισως φταιει αυτο

α/Ο Ηλιας του 16ου &

β/Το λεβεντοπαιδο @

γ/Δημητρης Χορν &

δ/Κοριτσια στον ηλιο #

5/Απο 0 εως 5 #

6/Αυτο που εχει. @

7/Νικος Τσαχιριδης #

8/Εφιαλτης &

9/Επαναστατης ποπολαρος. Πολυ παλια για τα γουστα μου. #

10/Μαιρη Χρονοπουλου #

11/Βασιλης Λογοθετιδης &

12/Οχι, ο Χορν ηταν ο,τι επρεπε. &

13/α) Σουτζουκακια απο το Η δε γυνη να φοβηται τον ανδρα @

14/Η εβδομη τεχνη ειναι η τεχνη που αγαπηθηκε περισσοτερο &
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολυ μου το αργησες το τεστ, βρε Αριαδνη. Πολυ μου το αργησες. Εξιμισι χρονια εκανες να το τιμησεις! :)
 
Τώρα το είδα  μπαμπι, είναι καταπληκτικό και δεν είμαι σίγουρη για τις απαντήσεις διότι δεν έχω δει ποτέ τα δάκρυα για την Ηλεκτρα και την ταινία με Κουρκουλο και Ερημου. Νομίζω πως είμαι τυπος# με εξαίρεση το διάβασμα, απλά δεν έχω δει όλες τις ταινιες!!
 
Εμενα το Δακρυα για την Ηλεκτρα ειναι η πιο αγαπημενη μου ταινια της Λασκαρη. Και το Φωσκολικο Με φοβο και παθος ειναι πολυ καλο επισης.

Δυο δυνατες ταινιες της Φινος Φιλμ που αν αγαπας τον καλο ελληνικο κινηματογραφο, θα πρεπει να τις δεις καποια στιγμη.
 
Πίσω
Μπλουζα