Τηλεοπτικά ευτράπελα on air!

tonytony

retron00b (sick admin's joke!)
Joined
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
28.351
Αντιδράσεις
49.389
Πολλές φορές , ιδιαίτερα σε ζωντανές εκπομπές όπου δεν υπάρχει το μοντάζ , έχουμε δει μπροστά στα μάτια μας διάφορα τηλεοπτικά ευτράπελα! Θυμάστε να αναφέρετε κάποια; Ένα που έχω εγώ να σας θυμίσω ή και να σας γνωρίσω για πρώτη φορά , είναι το παρακάτω.

 


Κανάλι ΑΝΤ1 , εκπομπή "Στο πι και φι" με παρουσιάστρια την Φωτεινή Πιπιλή. Καλεσμένοι η Αλίκη Βουγιουκλάκη και ο Ιάσονας Τριανταφυλλίδης , σε μια εκπομπή αφιερωμένη στον Φιλοποίμην Φίνο. Ξαφνικά , η Αλίκη διακόπτει την εκπομπή νομίζοντας...κάτι! Δείτε το παρακάτω βίντεο...





http://www.youtube.com/watch?v=eOv4OcCBHxc&feature=plcp
 
Ο Χαρίλαος Φλωράκης και ο Ανδρέας Παπανδρέου κάνουν δηλώσεις στα κανάλια, και ξαφνικά...

[video=youtube;-pdAvBRK8vc]

:biglaugh:
 
Καλό DINO! Δεν το ήξερα! :D
 
θυμάμαι μια εκπομπή της Πιπιλή, που παρουσίαζε ένα θέμα για την πρώτη Ελληνίδα βουλευτή. Η Πιπιλή συγκινήθηκε και άρχισε να κλαίει, χωρίς να μπορεί να σταματήσει, με αποτέλεσμα να πέσει μεγάλης διάρκειας διαφημιστικό διάλλειμα...
 
Στο δεύτερο βίντεο...''Είμαι ο Μεσσίας, είμαι ο Χριστός...'' (?).
 
RIO είπε:
θυμάμαι μια εκπομπή της Πιπιλή, που παρουσίαζε ένα θέμα για την πρώτη Ελληνίδα βουλευτή. Η Πιπιλή συγκινήθηκε και άρχισε να κλαίει, χωρίς να μπορεί να σταματήσει, με αποτέλεσμα να πέσει μεγάλης διάρκειας διαφημιστικό διάλλειμα...
Θα εννοούσε την Ελένη Σκούρα, αλλά γιατί να κλαίει;
 
stakovios είπε:
Θα εννοούσε την Ελένη Σκούρα, αλλά γιατί να κλαίει;
Έδειξε μερικά πλάνα από την τελευταία της συνέντευξη ( ήταν στο κρεββάτι του νοσοκομείου, λίγο πριν πεθάνει). Αλλά και μενα η αντίδραση της Πιπιλή, μου είχε κάνει εντύπωση...
 
Το ωραιότερο αυθόρμητο όσο και αθώο σαρδάμ ever, από την "έμπειρη" πια Μάρω Λεονάρδου, συνέβη μόλις λίγα χρόνια πριν, στην πρωϊνή εκπομπή που παρουσίαζε στο MEGA, 6 με 7 το πρωί, όταν λέγοντας το δελτίο καιρού θέλησε να πει τη φράση "ε, λίγο να ζεσταθεί το κοκκαλάκι μας", αλλά μια τόόόσο δα λεξούλα βγήκε διαφορετική...

Σαφώς και δε μπορείς να το λες "ρετρό", γι αυτό και θα επανέλθω με κάτι παλιότερο, μόλις θυμηθώ !
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
χρονικα,δεν ειναι ρετρο..αλλα επειδη ο..πρωταγωνιστης ειναι ,παρτε οσοι δεν το χετε παρει..μυρωδιαhttp://www.youtube.com/watch?v=mCLOmyz_l9w
 
δεν ειναι τοσο ευτραπελο αλλα πιστευω αξιζει να το δειτε γιατι ολοι απο καπου ξεκινανε

 
Θυμάμαι περίπου το '87-'88, απόγευμα στην ΕΤ-2, παρουσιαστής να λέει τις ειδήσεις και ξαφνικά να του ανοίγει η μύτη... Στην αρχή ο κακομοίρης ρούφαγε, ρούφαγε τη μύτη του μπας και το γλυτώσει αλλά το αίμα δεν σταμάταγε με τίποτα. Αφού ζήτησε, αιμόφυρτος πια, κανα δυό φορές συγνώμμη ο φουκαράς επιτέλους διακόψανε τη μετάδοση με το γνωστό σήμα (μας συγχωρείτε...) αλλά επειδή δεν είχαν άλλον αναπληρωματικό παρουσιαστή κράτησαν τη διακοπή 5-10 λεπτά μέχρι να σταματήσει η ρινορραγία του δύσμοιρου, οπότε ξαναβγήκε φρέσκος φρέσκος και συνέχισε την απαγγελία !!!
 
VAGBITH είπε:
Θυμάμαι περίπου το '87-'88, απόγευμα στην ΕΤ-2, παρουσιαστής να λέει τις ειδήσεις και ξαφνικά να του ανοίγει η μύτη... Στην αρχή ο κακομοίρης ρούφαγε, ρούφαγε τη μύτη του μπας και το γλυτώσει αλλά το αίμα δεν σταμάταγε με τίποτα. Αφού ζήτησε, αιμόφυρτος πια, κανα δυό φορές συγνώμμη ο φουκαράς επιτέλους διακόψανε τη μετάδοση με το γνωστό σήμα (μας συγχωρείτε...) αλλά επειδή δεν είχαν άλλον αναπληρωματικό παρουσιαστή κράτησαν τη διακοπή 5-10 λεπτά μέχρι να σταματήσει η ρινορραγία του δύσμοιρου, οπότε ξαναβγήκε φρέσκος φρέσκος και συνέχισε την απαγγελία !!!
Αυτό το θυμάμαι και εγώ! :p
 
Επιτρέψτε μου τον χαρακτηρισμό. Ένας ανόητος δημοσιογράφος από κάποιο τοπικό κανάλι της Κομοτηνής παίρνει συνέντευξη την Αλίκη και τον Κώστα Αρζόγλου για τη "Μις Πέπσι". Σε κάποια στιγμή κάνει μια ερώτηση στον Αρζόγλου και "πετάγεται" η Αλίκη να μιλήσει. Άλλωστε η ερώτηση ήταν για τον κινηματογράφο , πόσο πιο αρμόδια ήταν! Ο δημοσιογράφος της λέει..."Σας λένε κύριε Αρζόγλου;;;;"!!!! Δείτε τι επακολούθησε...

 


http://www.youtube.com/watch?v=pdOuhjQjNMw&feature=youtu.be


 
Άλλο ένα τηλεοπτικό απρόοπτο. Η Αλίκη στο καμαρίνι της μιλά για τον Λάμπρο Κωνσταντάρα στην ΕΤ1. Και ξαφνικά χτυπάει το τηλέφωνο και απαντά on air στη Ζωή Λάσκαρη!

 


http://www.youtube.com/watch?v=QXZWF16i1W0&feature=youtu.be


 
Πίσω
Μπλουζα