Τηλεοπτικές σειρές με τον Θάνο Καληώρα

charmie

RetroN00b
Joined
22 Ιουλ 2009
Μηνύματα
3
Αντιδράσεις
0
Γεια σας!! Ειμαι καινουργια στο φορουμ και ομολογω οτι επεσα τυχαια πανω σας οταν εψαχνα πληροφοριες για μια σειρα της ΕT2 επι δεκαετια 1980-90, τελη '80 για την ακριβεια με αρχες '90.Ημουνα μικρη τοτε, και σπαω το κεφαλι μου εδω και χρονια να θυμηθω πως λεγοταν εκεινη η σειρα που επαιζε ο Θανος Καλλιωρας και ειχε μια πολυ ιδιαιτερη μουσικη, ή περιπετεια ηταν ή αστυνομικο.. Χρονια τωρα προσπαθω να θυμηθω πως λεγοταν αλλα δεν το εχω καταφερει.. Μηπως μπορειτε να βοηθησετε???
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Tέλος του 80 (1989) έπαιζε στην Έκτη εντολή με τον Θάνο Λειβαδείτη που ήταν αστυνομο-δικαστικό σήριαλ. Δεν ξέρω αν λες αυτό.
 
Η πρώτη σειρά του Θάνου Καληώρα στην τηλεόραση ήταν η "Αρχαία Σκουριά" ΕΡΤ2-1983.

Στα τέλη της δεκαετίας πρωταγωνίστησε στις σειρές "6η εντολή" και "Δίκη" από την ΕΡΤ2.

Για όλες τις συμμετοχές του μπές στην retrodb και θα βρεις εκτός των σήριαλ τις συμμετοχές του σε αρκετές παραστάσεις στο "Θέατρο της Δευτέρας"
 
Να σαι καλα Wally!! Πρεπει να ναι ή η εκτη εντολη ή η Δικη.. Αν εχει κανεις τους τιτλους αρχης των δυο εκπομπων ας τους βαλει να μου λυσει και μενα μια απορια τοσων χρονων..!!! :)
 
Tsalk τι συγχρονισμός είναι αυτός ;

Ταυτόχρονη απάντηση !
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα