Τι να κάνουν άραγε σήμερα τα αγαπημένα μας cartoon των 80's;

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.313
Αντιδράσεις
5.849
Aν αναρωτιεστε τι να κανουν αραγε σημερα εν ετη 2014 τα αγαπημενα μας cartoon που μας κρατουσαν συντροφια δειτε το παρακατω βιντεο που εφτιαξε με πολυ μερακη και φαντασια ο Steve Cutts.Mιλαμε ειναι ολα τα λεφτα :D :D:D

 
Έλα μωρέ εμένα δεν μου αρέσουν αυτά τα «αφιερώματα». Εξευτελίζουν αγαπημένους χαρακτήρες, χαλάνε όλη τη μαγεία του ρετρό.
 
"κι η ωραία Ελένη θα `ναι τώρα γριά."

....
 
Χαχαχα. Ο Lion O με τη σφουγγαρίστρα τρελό γέλιο.
 
Πολύ ωραίο βίντεο πράγματι...

τι σας πειράζει όμως δεν το καταλαβαίνω...κάθε τι έχει την ακμή του και την παρακμή του. Ακόμα και εμείς γίναμε μεσήλικες με φαλάκρες και κοιλιές...οι ήρωες του τότε είναι πλέον γέροι ή νεκροί και ο χρόνος περνά αμείλικτος για όλους!

Πριν λίγες μέρες ο 13χρονος ανιψιός μου με ρώτησε αν έχω ακόμα την αμίγκα που του έβαζα να παίζει πριν χρόνια διότι την θυμόταν που είχε χάλια γραφικά! Μεγαλώνουμε κύριοι και κυρίες οπότε απλά να ευχόμαστε να μας συμβαίνει όσο καλύτερα γίνεται!

Να έχουμε χιουμορ λοιπόν σαν το δημιουργό του παραπάνω βίντεο και να μην γκρινιάζουμε
 
Μέσα στην παρακμή όλοι...και τα στρουμφάκια ..τι μιζέρια... :D
 
Εγώ συμφωνώ με τον Dr.Slump, μην το πάρεις προσωπικά όμως Metalcandyman, δεν κατακρίνω εσένα. Έχουν κάποια πλάκα μερικές σκηνές, αλλά εγώ δεν μπορώ να γελάσω, μάλιστα μου προκαλεί μελαγχολία. Τι κι αν εμείς μεγαλώνουμε; Τα καρτουν δεν τα φθείρει ο χρόνος και η μαγεία τους παραμένει ίδια. Έπειτα το βίντεο δεν τους δείχνει απλά γέρους, αλλά ξεφτιλισμένους όλους. Είναι απλά θέμα χαρακτήρα, κάποιοι γελάνε, ενώ άλλοι είναι πιο ευαίσθητοι σ'αυτά τα θέματα.
 
spyros_s είπε:
Πολύ ωραίο βίντεο πράγματι...τι σας πειράζει όμως δεν το καταλαβαίνω...κάθε τι έχει την ακμή του και την παρακμή του. Ακόμα και εμείς γίναμε μεσήλικες με φαλάκρες και κοιλιές...οι ήρωες του τότε είναι πλέον γέροι ή νεκροί και ο χρόνος περνά αμείλικτος για όλους!

Πριν λίγες μέρες ο 13χρονος ανιψιός μου με ρώτησε αν έχω ακόμα την αμίγκα που του έβαζα να παίζει πριν χρόνια διότι την θυμόταν που είχε χάλια γραφικά! Μεγαλώνουμε κύριοι και κυρίες οπότε απλά να ευχόμαστε να μας συμβαίνει όσο καλύτερα γίνεται!

Να έχουμε χιουμορ λοιπόν σαν το δημιουργό του παραπάνω βίντεο και να μην γκρινιάζουμε
Εγώ συμφωνώ με τον Dr.Slump, μην το πάρεις προσωπικά όμως Metalcandyman, δεν κατακρίνω εσένα. Έχουν κάποια πλάκα μερικές σκηνές, αλλά εγώ δεν μπορώ να γελάσω, μάλιστα μου προκαλεί μελαγχολία. Τι κι αν εμείς μεγαλώνουμε; Τα καρτουν δεν τα φθείρει ο χρόνος και η μαγεία τους παραμένει ίδια. Έπειτα το βίντεο δεν τους δείχνει απλά γέρους, αλλά ξεφτιλισμένους όλους. Είναι απλά θέμα χαρακτήρα, κάποιοι γελάνε, ενώ άλλοι είναι πιο ευαίσθητοι σ'αυτά τα θέματα.
 
Τι προσωπικα να το παρω βρε perlastar δεν χρειαζοταν καν να το πεις αυτο.Εγω βρηκα τυχαια το βιντεακι μαρεσε και το ποσταρα και στην τελικη εγω το σκεφτηκα και διαφορετικα σαν να εχει καποιο κρυφο μηνυμα το βιντεακι σαν ενα ηθικο διδαγμα δηλαδη που να μας λεει πχ πως τα αγαπημενα κλασσικα κινουμενα σχεδια που τοσο αγαπαμε ειδικα σαυτο το forum δεν γερνανε ποτε παρα μονο αν τα ξεχασουμε οποτε θα καταληξουν καπως ετσι.Αν τα θυμομαστε και τα γουσταρουμε οπως οταν ημασταν παιδια παντα θα ειναι και αυτα νεα και δεν θα γερασουν ποτε.Φυσικα αυτο ειναι δεικο μου σκεπτικο οχι οτι αυτο ηθελε να μας πει το βιντεο απλα ο ανθρωπος που το εκανε το εκανε με δοσεις χιουμορ και οχι για να προκαλεσει μελαγχολια και διαφορα τετοιου ειδους συναισθηματα.
 
Ωραίος ρε Βασίλη!!! :)

Έχει γέλιο!!!
 
Χα χα! Και ο Σκέλετον στο λάπτοπ! Το δε προγούλι της Τζέσικα Ράμπιτ τα σπάει! Ο Αστυνόμος Σαΐνης πάντως τώρα θα έχει πάρει σύνταξη!
 
ο ποπαυ εχει κρεμασει και καλα απ τις πρωτεινες ξερω γω χαχαχαχα αλλα ο λαιονο υπαλληλος σουπερ μαρκετ ηταν ολα τα λεφτα
 
Παιδιά είναι πανέξυπνο. Σίγουρα αφήνει και κάποια πικρή γεύση, αλλά δεν χρειάζεται να το παίρνουμε στα σοβαρά. Η γενιά μας είναι ακόμη εδώ και το παλεύει.
 
Έξυπνο μεν, κακόγουστο δε!!! :D :D :D :D

Τα δικά μας cartoon και τα sprite δεν θα βγουν στην σύνταξη ποτεεε!!!!!!!
 
Πάντως έπρεπε να έχει μερικά καρτούν ακόμα. Πχ GI Joe κλπ. Η καμια Κάντυ Κάντυ μεσήλικα... :D
 
Μιζέριασε και η Χάιντι... :D
 
Μ' αυτά που είδα παρά πάνω δεν καρατήθηκα:

 


ΤΟΤΕ


hqdefault.jpg



ΤΩΡΑ


patates.jpg


 


:biglaugh::biglaugh::biglaugh:






hqdefault.jpg

pat.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το έχω δει και εγώ και συμφωνώ με τα 2 παιδιά.Και τότε που το είδα δε μου προξένησε κανένα ενδιαφέρον και μου έβγαλε ένα είδος μιζέριας και κατάπτωσης.Πολλούς από αυτούς τους ήρωες τους είχα,έχω και θα τους έχω ψηλά,όπως θέλω να τους θυμάμαι.
 
Πίσω
Μπλουζα