Τι περιφερειακά έχετε για το Dreamcast?

λοιπον για να μην ανοιγω νεο θεμα παιδες... βρηκα ενα πληκτρολογιο στο κουτι του σφραγισμενο για 10 ευρο κ μια τιμονιερα σφραγισμενη επισησ για 15 να τα παρω?? το πληκτρολογιο νομιζω δεν θα μου χρειαστει πουθενα....η τιμονιερα χρειαζεται..
 
Τσιμπα τα για καβα. Καλη ειναι η τιμη.

Με το keyboard θα παιξεις Typing of the Dead...
 
Wally είπε:
Τσιμπα τα για καβα. Καλη ειναι η τιμη.
Με το keyboard θα παιξεις Typing of the Dead...
Επίσης, αν βρείς και το mouse παίζεις FPS όπως Quake 3 Arena, REZ, Soldier of Fortune, Unreal Tournament (και τα unreleased Half Life ports) ή το Heavy Metal Geomatrix.

Με το πληκτρολόγιο μόνο μπορείς να παίξεις και το Worms World Party και Feet of Fury. Θέλω κι εγώ πληκτρολόγιο/mouse just for the lulz. Πάντως ήταν έτη φωτός μπροστά η κονσόλα! Τα FPS με κλασσικό keyboard/mouse και καθάρισες.

BTW δεν ξέρω αν το Virtual On έχει κάποια υποστήριξη για πληκτρολόγιο/ποντίκι.

Oi αντάπτορες που κυκλοφορούν λένε τίποτα;
 
Marioland είπε:
Oi αντάπτορες που κυκλοφορούν λένε τίποτα;
Ένας που είχα πάρει από την θρυλική Lik-Sang πριν από χρόνια δούλεψε κανόνι με κανονικό PS2 πληκτρολόγιο από PC. Με τέτοιο έπαιξα το Typing of the Dead βασικά...αν και τώρα έχω και official πληκτρολόγιο πλέον. :)
 
Well ας βαλω και δυο δικα μου.


Μια τιμονιερα και ενα κουτατο keyboard.






Σημαντικο ποστ το συγκεκριμενο οχι τοσο ως προς το περιεχομενο του αλλα ως προς την σημασια του.


Νομιζω εκλεισα με το gaming hardware κομματι των κονσολων,αυτα που εχουν μεινει (κατι Multi Mega και τζαγκουαροσιντι) ειναι απλησιαστα πλεον και το ενδιαφερον μειωθηκε.



Kαλα περασαμε.





Ποτε μην λες ποτε note to myself!
 


Εdit:5 σελιδες θρεντ 2 ποστ με φωτογραφιες,ντροπη σας.
:p

13.JPG

14.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κρατησα την υποσχεση του παραπανω ποστ για τρια χρονια αλλα δεν κρατηθηκα σε 2 σφραγισμενα VMU .

(Σιγα μην δεν τα ανοιγα...)

Παρεα και ενα Pockestation.

1.JPG

2.JPG
 
Κρατησα την υποσχεση του παραπανω ποστ για τρια χρονια αλλα δεν κρατηθηκα σε 2 σφραγισμενα VMU .

(Σιγα μην δεν τα ανοιγα...)

Παρεα και ενα Pockestation.

Προβολή συνημμένου 192130

Προβολή συνημμένου 192131
Ειναι ενας τυπας που βγαζει νεα παιχνιδια για VMU. Ο ιδιος μαλιστα εκανε port το Pokemon Go για VMU αλλα δεν το κυκλοφορει για ευνοητους λογους. Θα σου στειλω το λινκ αργοτερα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αψογα , θενξ.
 
23 χρονια περασαν απο οταν αγορασα το αυθεντικο arcade stick του Dreamcast αν και ειχα καθυστερησει τοτε για την αγορα του και αντι το 1999 το πηρα το 2000.

Απο τοτε μεχρι σημερα εχει απειρες ωρες λειτουργιας σε Dreamcast και PC και παιζει ακομα σαν κανουργιο λες και το πηρα σημερα.Φοβερος μοχλος για ανετες και ξεκουραστες κινησεις στο arcade gaming και με εξαιρετικο πατημα κουμπιων προσφερει μια αψογη arcade εμπειρια.

Η αγορα τοτε (για καινουργιο εννοειται) ειχε καπου στα 45 - 50€ θυμαμαι και υπηρχε σε πολλα καταστηματα.Σημερα βεβαια και μεταχειρισμενο να βρει καποιος το ευρωπαικο arcade stick του Dreamcast θα χρειαστει να πληρωσει 2 και 3 φορες παραπανω την τιμη που ειχε ενα καινουργιο εκεινη την εποχη.Για ενα καινουργιο ομως η τιμη του εχει ξεφυγει παρα πολυ.
 
Πίσω
Μπλουζα