Το Μονοπάτι της Αγάπης (ANT1)

RIO

Retro Horrormaniac
Joined
12 Νοέ 2009
Μηνύματα
20.653
Αντιδράσεις
66.168
To Μονοπάτι της Αγάπης

ΑΝΤ1-1995

Retrodb: http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%9C%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CF%80%CE%AC%CF%84%CE%B9_%CF%84%CE%B7%CF%82_%CE%B1%CE%B3%CE%AC%CF%80%CE%B7%CF%82

Συμπαθητική αισθηματική σειρά, που προβάλλονταν απο τον Αντ1.Πρωταγωνιστούσαν οι Νικήτας Τσακίρογλου,Μπέτυ Λιβανού,Θωμάς Κινδύνης και διάφοροι άλλοι νέοι ηθοποιοί, που έγιναν αργότερα πιο γνωστοί.Είχα άρχισει να την παρακολουθώ, γιατι με είχε τραβήξει η εξαιρετική της μουσική.Πραγματικά, μέχρι σήμερα πιστεύω οτι αυτή η ψιλοξεχασμένη σειρά είχε την ωραιότερη μουσική τίτλων, της δεκαετίας του '90.Το σενάριο, ήταν του Γιάννη βόγλη και η σκηνοθεσία του Στράτου Μαρκίδη.Το φινάλε θυμάμαι, ήταν πολύ δυσάρεστο, πράγμα λιγάκι ασυνήθιστο για τα ελληνικά δεδομένα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λοιπόν βασικά το ζευγάρι στο σίριαλ αν και ήμουνα 3 ετών όταν έπαιζε η σειρά, και η μάνα μου το έβλεπε, ήταν η Γεωργία Αποστόλου (που χάθηκε το κορίτσι αυτό ;) και ο Αντώνης Ντουράκης που μαζί είχαν παίξει και στον Έρωτα το χωρισμένο ζευγάρι αυτή την φορά...

η σειρά ανέβηκε ήδη στο web tv του ΑΝΤ1

http://www.antenna.gr/webtv/categories?cid=3223
 
Οτι και να ανεβαζεις εγω δεν το βλεπω (κι εχω δει ολα τα σαιτς με επεισοδια, του ΜΕΓΚΑ παιζουν τελεια). :(
 
DianaTheSuperstar91 είπε:
Λοιπόν βασικά το ζευγάρι στο σίριαλ αν και ήμουνα 3 ετών όταν έπαιζε η σειρά, και η μάνα μου το έβλεπε, ήταν η Γεωργία Αποστόλου (που χάθηκε το κορίτσι αυτό ;) και ο Αντώνης Ντουράκης που μαζί είχαν παίξει και στον Έρωτα το χωρισμένο ζευγάρι αυτή την φορά...
η σειρά ανέβηκε ήδη στο web tv του ΑΝΤ1

http://www.antenna.gr/webtv/categories?cid=3223
Η Γεωργία Αποστόλου λέγεται ότι έχει αποσυρθεί από ηθοποιός...

RIO είπε:
Συμπαθητική αισθηματική σειρά, που προβάλλονταν απο τον Αντ1.Πρωταγωνιστούσαν οι Νικήτας Τσακίρογλου,Μπέτυ Λιβανού,Θωμάς Κινδύνης και διάφοροι άλλοι νέοι ηθοποιοί, που έγιναν αργότερα πιο γνωστοί.Είχα άρχισει να την παρακολουθώ, γιατι με είχε τραβήξει η εξαιρετική της μουσική.Πραγματικά, μέχρι σήμερα πιστεύω οτι αυτή η ψιλοξεχασμένη σειρά είχε την ωραιότερη μουσική τίτλων, της δεκαετίας του '90.Το σενάριο, ήταν του Γιάννη βόγλη και η σκηνοθεσία του Στράτου Μαρκίδη.Το φινάλε θυμάμαι, ήταν πολύ δυσάρεστο, πράγμα λιγάκι ασυνήθιστο για τα ελληνικά δεδομένα.
Αν θυμάμαι καλά στο φινάλε πρέπει να είχε πέσει κάποιος από ένα γκρεμό...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
BETTY BOOP είπε:
Η Γεωργία Αποστόλου λέγεται ότι έχει αποσυρθεί από ηθοποιός...


Αν θυμάμαι καλά στο φινάλε πρέπει να είχε πέσει κάποιος από ένα γκρεμό...

Ο Αντώνης Ντουράκης στη σειρά, υπέροχος..!!!
 
Ποια ηταν η υποθεση της σειρας;
 
Μπέτυ τωρα το είδα ψάχνοντας, εχει ανέβει ολη η σειρά στο τιουμπι, οπότε θα την δεις αν τοτε ησουν πολύ μικρη
 
Η σειρά που έκανε γνωστή την πανέμορφη Γεωργία Αποστόλου που κυριολεκτικά έλαμψε με την απαστράπτουσα ομορφιά της. Δυστυχώς μας άφησε τόσο πρόωρα λίγα χρόνια πριν. Πολύ καλή σειρά με οδυνηρό όμως τέλος, που συγκίνησε βαθύτατα όσους την παρακολούθησαν. Θα σταθώ στον πολύ καλό ηθοποιό Μπάμπη Αλατζά που και αυτός έφυγε νωρίς. Μπορεί στην σειρά να είχε τον ρόλο του κακού και του δολοφόνου εις διπλούν όπως αποδείχτηκε αλλά στην πραγματικότητα ήταν ένας εξαίρετος άνθρωπος. Η καλύτερη του παρουσία σε σήριαλ ήταν στην σειρά του Μανουσάκη "Μη μου λές αντίο" που άφησε εποχή και στο οποίο ο Αλατζάς κυριολεκτικά κέντησε. Ας ειναι ελαφρύ το χώμα και για τους δύο Γεωργία και Μπάμπη.
 
Πίσω
Μπλουζα