Το Σφαγείο. Υπάρχει άραγε βιντεοσκοπημένο?

P_Mel

RetroN00b
Joined
8 Σεπ 2014
Μηνύματα
1
Αντιδράσεις
0
Καλημέρα σε όλους

Αφορμή για την εγγραφή μου στο φόρουμ στάθηκε η ανάγνωση το ομώνυμου ("Σφαγείο") μυθιστορήματος του Αλέξη Σεβαστάκη, ο οποίος ήταν και ο συγγραφέας του σεναρίου της εν λόγω σειράς, βέβαια.

Το μυθιστόρημα ήταν εξαίρετο. Ψάχνοντας να βρω περισσότερα βιογραφικά και λογοτεχνικά στοιχεία, τόσο για τον συγγραφέα, όσο και για αυτό καθεαυτό το μυθιστόρημα και το υπόλοιπο λογοτεχνικό του έργο, έπεσα πάνω στο φόρουμ, και ανακαλύπτοντας πόσο ενδιαφέρον είναι, έγινα μέλος της ιστοσελίδας. Και αποφάσισα να ποστάρω, με πρώτο μου θέμα τον τίτλο της τηλεοπτικής σειράς και του ομώνυμου μυθιστορήματος.

Ξεκινώ λοιπόν, τη συζήτηση, με την ελπίδα μήπως βρούμε περισσότερα στοιχεία για τη σειρά και - κυρίως - μήπως βρούμε πηγή ή πηγές που η σειρά να έχει βιντεοσκοπηθεί και να μπορεί κάποιος να την αποκτήσει.

-
 
κρίμα να μην υπάρχει αυτή η σειρά..κάπου είχα διαβάσει οτι μπορεί και να σβήστηκε να μην σώζεται στο αρχείο της ερτ...μου κάνει εντύπωση γιατί είναι σχετικά πρόσφατη σειρά (1989 νομίζω)
 
Υπάρχει στο αρχείο της ΕΡΤ και έχει προβληθεί σε επανάληψη σχετικα πρόσφατα απο την ΕΡΤ2
 
Πίσω
Μπλουζα