Το αστειο ιστορικο η μη ρετρο στιγμιοτυπο της ημερας

misha

RetroActive
Joined
24 Φεβ 2010
Μηνύματα
390
Αντιδράσεις
339
Εδω οποιος θελει ποσταρει αστεια ρετρο στιγμυοτυπα ιστορικα η μη απο την Ελλαδα η οπουδηποτε στον κοσμο
που απλα στην εποχη που εγιναν περασαν στα ψιλα.

Ξεκιναω πρωτος και θα δωσω το εναρκτηριο λακτισμα.

Στο βιντεο αυτο ο σοβιετικος ηγετης Λεονιντ Μπρεζνιεφ βραβευει εναν επιστημονα και τη στιγμη που του το παραδιδει εκεινο πεφτει απο
τον βραβευμενο.

Ο βραβευμενος σκυβει το παιρνει και φυσικα ευχαριστει τον σοβιετικο ηγετη δια χειραψιας.
Η σκηνη αυτη μεταδοθηκε ζωντανα ενωπιων των σοβιετικων τηλεθεατων.

Hint για οσους γνωριζουν εστω και ελαχιστα τα ρωσικα η βαρια ξενικη προφορα του σοβιετικου ηγετη σπαει τα τυμπανα των αυτιων :fafoutis::fafoutis:
αφου η εθνικοτητα του δεν ηταν ρωσικη.

 
Δύσκολο να θυμηθώ (έχω αρχίσει να γερνάω και να ξεχνάω :unsure: ) κάποιο συγκεκριμένο απο εκείνη την εποχή. Αυτό που βρήκα είναι μαζεμένα πολλά Ρετρο αστεία στιγμιότυπα απο παλιές live συνεντεύξεις στην τηλεόραση όπως αυτό εδώ.. :biglaugh:

Δεν ξέρω όμως κατά πόσο είμαι μέσα στη θεματολογία και σε αυτό που ζητάς.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ο Ντέιβιντ Χάσελχοφ στο τείχος του Βερολίνου, με αυτό το γιορτινό κι ανεπανάληπτο σύνολο, έσκυψε και τη γλίτωσε φτηνά από πυροτέχνημα.
 
Κρίμα που δεν ήξερε καλύτερο σημάδι ο πυροτεχνηματορίχτης. Το καλό γούστο θα γλύτωνε από την τοτινή και τις μεταγενέστερες προσβολές που του έκανε το παραλίγο θύμα.

Ποιος ήταν ο διακόπτης στο αποκάτω βίντεο?
 
Ο δημοιογραφος Νικος Τσιαμτσικας ηταν και θα ειναι για παντα ενα ροκ ειδωλο.:headbang:
Η ρηση σε τι κοσμο θα φερουμε τα παιδια μας Νικο Τσιαμτικα ηρθε για να μεινει ακομα κι αν περασουν χιλια χρονια.

 
Πίσω
Μπλουζα