Το "ηλεκτρονικό μπουφάν"

Και γω θελω ενα μπουφαν Knight Rider (για να το καψω :diablotin: )
 
Άλλο ένα απωθημένο αυτό το γκρι (αν δεν απατώμαι) μπουφάν με τα φωτάκια. Πολύ θα ήθελα να το δω ξανά. Νομίζω ότι το είχε ο ξάδερφος μου. Έκανε και το χαρακτηριστικό θόρυβο όταν ανάβουν τα λαμπάκια ή είναι στη σφαίρα της φαντασίας μου;
 
Παιδια, παρεμβαινω γιατι θελω να ρωτησω αν υπαρχει θεμα για τα μπουφαν fly,που μεσα ηταν πορτοκαλι φοδρα, και τα φορουσαν κυριως "αλανακια", ηταν ντουμπλεφας.. ευχαριστω
 
Ε, όχι! Κατερίνα είσαι απίστευτη. Δεν τη θυμάμαι τη διαφήμιση αλλά και μόνο που υπάρχει να μας το θυμίζει αρκεί και με το παραπάνω. Περίμενα βέβαια μια πιο ωραία παρουσίαση με τη μουσική την τηλεοπτικής σειράς παρά αυτό το τραγουδάκι...
 
Πρωτοποριακό για την εποχή το μπουφανάκι...
 
*Ελπίζω να μην έχουμε πάλι αναφερθεί στο θέμα, και να το έχω ξεχάσει*

Κάπου στα βάθη των 80s, όταν ο Ιππότης της Ασφάλτου μεσουρανούσε, στο σχολείο εμφανίστηκε ένα τυπάκι με ένα μαύρο μπουφάν (έμοιαζε δερμάτινο) που στο αριστερό κομμάτι του στήθους είχε λαμπάκια που αναβόσβηναν διαδοχικά θυμίζοντας κατά τι το περίφημο φως του Kitt. Το τρελό αυτό αγόρι υποστήριζε ότι αυτό το αμπέχονο τού είχε έρθει "από Αμερική" αλλά μέχρι σήμερα εξακολουθώ να πιστεύω ότι επρόκειτο περί "μόντας" που κάποιος μεγαλύτερος του είχε φτιάξει. Θυμάμαι να ελέγχω το εσωτερικό του ρούχου και να βλέπω εμφανώς μια μικρή "τετράγωνη" μπαταρία και μονωτική ταινία. Το τυπάκι βέβαια υποστήριζε ότι επρόκειτο περί επισκευής.

Και ερωτώ: Παπούτσια με λαμπάκια αρκετοί μας είχαμε δει και στα 80s, τέτοιο μπουφάν είχατε δει ποτέ; :D
 
Έγραψες!

Βέβαια, κάτι μου λέει ότι εκείνο το παιδάκι δεν φορούσε το "αυθεντικό" :rofl:
 
nwntas είπε:
Ααα, λες τη Space Bag της Nikki! Την είχα κι εγώ! Ήταν όντως εντυπωσιακό σαν εφέ, αν και δεν το χρησιμοποιούσα πολύ συχνά.
Πού θυμηθηκες τη space bag της Nicki! Προσφατα ειδα μια τετοια τσαντα σε καταστημα στο κεντρο της Αθηνας που πουλαει σε χαμηλες τιμες πολλά πραγματα...ομως ειμαι off topic, δεν περιγραφω αλλο...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα