Το πρώτο μου Πειραματικό βιντεάκι σε Τεχνολογία 3D

Radioyet.de

RetroN00b
Joined
2 Δεκ 2010
Μηνύματα
3
Αντιδράσεις
0
Παιδιά εκτός από το Ραδιόφωνο αγαπώ πολύ και την Βιντεοεγγραφή... Πριν από λίγες ημέρες αγόρασα μια 3D Τηλεόραση και μου ήταν πολύ δύσκολο να βρω στο διαδίκτυο Βιντεακια για να καταλάβω τις δυνατότητες του 3D δηλαδή της Στερεοσκοπικής Προβολής....Έτσι αποφάσισα και αγόρασα μια φτηνή Κάμερα 3D και άρχισα να με το κατάλληλο λογισμικό να φτιάχνω το πρώτο μου Βιντεακι σε 3D.. Αν και και γνωρίζω πολύ καλά το Video Editing δηλαδή το κόψιμο και το ράψιμο ενός Φιλμ, το 3D με δυσκόλεψε αρκετά στα πρώτα μου βήματα... Αλλά το αποτέλεσμα όπως θα δείτε και εσείς ήταν κάτι παραπάνω από το αναμενόμενο... Προσπαθήστε να δείτε το Βιντεακι σε κάποια Οθόνη υπολογιστή η Τηλεόραση που να υποστηρίζει την Τεχνολογία του 3D γιατί εκεί είναι ....όλα τα λεφτά... ! Όσο για το Θέμα του Βίντεο...δεν χρειάζεται να σας πω πολλά... Η Ιστορία είναι αληθινή και η παιδική Κακοποίηση μπορεί να καταστρέψει μια παιδική Ψυχή από χαρτί και να σημαδέψει την Ζωή κάποιου μέχρι τα βαθιά του γεράματα.... Δείτε όμως το βιντεακι και θα καταλάβετε περισσότερα.. Για Τεχνικές πληροφορίες τώρα... Για την λήψη χρησιμοποιήθηκε μια LG DXG IC330 3D Κάμερα, ενώ η επεξεργασία έγινε με το Pinnacle Studio 17,6... Σαν υπολογιστής χρησιμοποιήθηκε ένα απλό Λαπτοπ με τετραπυρηνο Pentium και μια απλή κάρτα Γραφικών... Εκεί συνάντησα αρκετά προβλήματα με τα Windows 8... Τα συνηθισμένα... Ξέρετε εσείς... Για μια σκηνή χρησιμοποιήθηκε Γερανός κάτι που με δυσκόλεψε αρκετά γιατί η φτηνή αυτή Κάμερα έχει έξοδο HDMI και όχι Βίντεο για να την συνδέσω σε Μόνιτορ και να βλέπω ζωντανά τι τραβάω κατά την λήψη... Ότι έβλεπα στο μικρο Μόνιτορ της κάμερας....αυτό ήταν... Στο διαδίκτυο υπάρχουν λίγα Βιντεακια σε τεχνολογία 3D αλλά τα περισσότερα είναι δοκιμαστικά και θα τα χαρακτήριζα Κακής Ποιότητας... Εγώ προσπάθησα να δώσω πολύ έμφαση στο 3D και νομίζω ότι τα κατάφερα.... Αν χρειαστείτε κάποιες Τεχνικές Πληροφορίες η κάτι άλλο σχετικά με το Βιντεακι...μην διστάσετε να γράψετε... Αν δείτε το Βίντεο σε 3D θα χαρώ πολύ να ακούσω την γνώμη σας για το τεχνικό θέμα.... Φιλικά.. Χρήστος...η απλά στην Ραδιοφωνική μας γλώσσα..Chris The Yet!

 
Πίσω
Μπλουζα