Το σερβίτσιο της Κάντυ

domniki

RetroJunkie™
Joined
16 Mαϊ 2007
Μηνύματα
3.510
Αντιδράσεις
2.250
Μας το ζητησατε, σας το φεραμε...ιδου το σερβιτσιο της Καντυ, ενα πολυ σπανιο γιαπωνεζικο σερβιτσιο, με το κουτι του. Ειναι πανεμορφο και πληρες, με κουπα, πιατακι και μπολακι...εννοειται οτι ηρθε με κουριερ...δεν εμπιστευομαι τα ελληνικα ταχυδρομεια

serbitsio1aaw8.jpg


serbitsio2aqh2.jpg


serbitsio3aqs9.jpg


Προβολή συνημμένου 54129 Προβολή συνημμένου 54130 Προβολή συνημμένου 54131
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ομορφο. Με γεια....

Εριξα γελιο οταν ειδα το τοπικ. Αντι να διαβασω σερβιτσιο διαβασα βιτσιο :brick: ::)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
:eeek:

:award:

:dribble::dribble::dribble::dribble:

:fever:

(Εν΄ όψη του σκληρού καλοκαιριού που μας περιμένει, (Turri, Akaliakoukou και εμένα ) το παίζω κινέζα από τώρα...

Ενα εμότικον χίλιες λέξεις )
 
Ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!!!!!! :hurrah: :hurrah: :hurrah:


ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ!!!!!
 
Το πρωϊνό είναι το σημαντικότερο γεύμα της μέρας, οπότε πρέπει να το απολαμβάνεις με τα ανάλογα αξεσουάρ!

Domniki, είναι ό,τι πρέπει για να ξεκινάει καλά το 24ωρο σου! :thumbup:
 
Εκπληκτικό item πραγματικά!!!! Είναι η πρώτη φορά που το βλέπω συμπληρωμένο αφού έχω πετύχει κατά καιρούς διάφορα κομμάτια του να πωλούνται μεμονωμένα εδώ και εκεί!!! Πρώτη φορά βλέπω και το κουτί του που είναι πραγματικά ανέπαφο!!! Μπορείς να το πουλήσεις και σκέτο!!!

Καλορίζικο dom!!!! :thumbup: :thumbup: :thumbup:
 
Πλάκα πλάκα είναι ωραίο πάντος! Αλλά δεν θα το έλεγα σερβίτσιο,αλλά σετ πρωινού! Αν ήταν σερβίτσιο,θα έπρεπε να είχε 6 πιάτα ρηχά, 6 βαθιά, σαλατιέρα, σουπιέρα κτλ κτλ... :cool:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ουάου!!!! Φαντάζομαι τη χαρά σου Dominiki :) Σε φαντάζομαι τη στιγμή που άνοιξες το κουτί :D :headbangdude: :headbangdude: :gdance: :gdance: :hurrah: :heartcloud:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
gtsamour είπε:
Ουάου!!!! Φαντάζομαι τη χαρά σου Dominiki :) Σε φαντάζομαι τη στιγμή που άνοιξες το κουτί :D :headbangdude: :headbangdude: :gdance: :gdance: :hurrah: :heartcloud:
Γεγονος αδιαμφισβητητο....ειμαι που ειμαι τρελη, αποτρελαθηκα :hurrah:
 
Και θα βλεπεις οταν τρως σουπα Σε αυτο τον Τερρυ :D :D
 
Χμμμ....

Δεν μπορώ να καταλάβω το βάθος του πιάτου, αλλά μάλλον στο γάλα με τα κορν φλέικς θα βλέπει τον... αντικατοπτρισμό της υπέροχης κούπας με τον Τέρρυ που έχει...
 
Δύο χρόνια στο ρετρομάνιαξ και πρώτη φορά μπήκα στο θρεντ της Κάντυ-Κάντυ. Αυτό το σερβίτσιο είναι υπέροχο. Θα ήταν όνειρο πολλών κοριτσιών της γενιάς μας, αν κυκλοφορούσε στην Ελλάδα.
 
σουπερ συλλεκτικο!!! με γεια λοιπον ;)
 
Κάπως αργοπορημένα αλλά τωρα το είδα, υπέροχο!!!
 
Πίσω
Μπλουζα