Το Angry Βirds έρχεται στις κονσόλες

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.320
Αντιδράσεις
5.898
το Angry Birds λοιπον ερχεται στης κονσολες γενικοτερα αφου υπαρχει ηδη στο psn σαν συμβατο σε psp,ps3 και psvita.Aυτη την φορα τον ρολο του εκδοτη θα τον αναλαβει η Activision η οποια οπου μυριστει λεφτα πεφτει σαν τον γυπα πανω στο πτωμα.Και οπως τονιζει θα ειναι και HD.Αλλο ενα ''Hardcore game''δηλαδη που απο κει που το παιζαμε στην τουαλετα στο κινητο για να περασει η ωρα τωρα με τον μανδυα του HD θελουν να δωσουμε λεφτα να το παρουμε.

Ρε δεν πατε στο διαολο λαμογια λεω γω :rant:
 
metalcandyman είπε:
το Angry Birds λοιπον ερχεται στης κονσολες γενικοτερα αφου υπαρχει ηδη στο psn σαν συμβατο σε psp,ps3 και psvita.Aυτη την φορα τον ρολο του εκδοτη θα τον αναλαβει η Activision η οποια οπου μυριστει λεφτα πεφτει σαν τον γυπα πανω στο πτωμα.Και οπως τονιζει θα ειναι και HD.Αλλο ενα ''Hardcore game''δηλαδη που απο κει που το παιζαμε στην τουαλετα στο κινητο για να περασει η ωρα τωρα με τον μανδυα του HD θελουν να δωσουμε λεφτα να το παρουμε.
Ρε δεν πατε στο διαολο λαμογια λεω γω :rant:

+1 Συμφωνω απολυτος :)
 
+2 από μένα.
 
Σε Kinect ειναι εκνευριστικο. Με pad εχει πλακα. Αρεσει και στα πιτσιρικια.

Εγω μαλλον θα προτιμησω το MegaDrive port (δεν πεθαινει λεμε)

 
Χαχαχαχαχαχα! Ο κοσμος παντως εχει πολυ ορεξη! Περιμενω port για Dreamcast! :p
 
Να πω εδω οτι αντιπαθω τα angry birds (μου θυμιζουν τα αντιπαθητικα little tree friends).Tωρα βεβαια ποσο HD μπορει να ειναι ενα παιχνιδι που γινεται και σε ΖΧ81 δεν μπορω να καταλαβω.Παντως το port για megadrive αν δεν το εβλεπα γραμμενο απο επανω θα νομιζα οτι ειναι σε android,pc κλπ
 
Αυτα τα παιχνιδια σαν το Angry Birds ειναι η καταστροφη του gaming και ολη η μοδα με τα κινητα κλπ.Τωρα ωσο για το Μegadrive port παραπανω καλητερα να με κοπει το χερι παρα να παιξω αυτο το πραμα.
 
metalcandyman είπε:
Αυτα τα παιχνιδια σαν το Angry Birds ειναι η καταστροφη του gaming και ολη η μοδα με τα κινητα κλπ.Τωρα ωσο για το Μegadrive port παραπανω καλητερα να με κοπει το χερι παρα να παιξω αυτο το πραμα.
Μην εισαι κακος Βασιλη! :p
 
Το καλο ειναι οτι θα εχουν και νεο χαρακτηρα! :)

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
attachment.php
 
Wally είπε:
Σε Kinect ειναι εκνευριστικο. Με pad εχει πλακα. Αρεσει και στα πιτσιρικια.
Εγω μαλλον θα προτιμησω το MegaDrive port (δεν πεθαινει λεμε)

Χαχαχα!!! Θεϊκό, δεν το είχα πάρει χαμπάρι!!!

Το δοκίμασα από περιέργεια το ROM και παραδόξως είναι αρκετά πιστό στο πρωτότυπο, εκτός ίσως από τα physics (καλά, όχι ότι κατά τ'άλλα είναι και κανένα πολύπλοκο παιχνίδι...). Και περιέργως αν και MD αποδίδει τέλεια τη μουσική...
 
Αngry Birds στο Mega Drive ????? κι ομως ....


Τα ευσημα στον >>>> Olorin για το ευρημα .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φιλαρακι Nemo τα ευσημα στον Wally πρεπει να πανε γιατι αυτος εβαλε το βιντεο και απο αυτον μαθαμε την υπαρξη του.
 
Nemo είπε:
Οπως το αλιευσα απο το forum του byteme.gr
Τα ευσημα στον >>>> Olorin για το ευρημα .
Postception!!! :p

Όπως απάντησα και στο byteme:

Καλά, δεν είναι δικό μου ακριβώς το εύρημα, στο retromaniax το είδα. Απλώς από ό,τι κατάλαβα εγώ ήμουν ο μόνος που μπήκε στον κόπο να κατεβάσει και να τρέξει το ROM...
Μου έκανε φοβερή εντύπωση ο ήχος πάντως, ο οποίος σε καμία περίπτωση δεν θυμίζει 16-bit κονσόλα και είναι σχεδόν ο ίδιος με του κανονικού παιχνιδιού...
//Αν και συμφωνώ ότι αξίζει ξεχωριστό thread... ;)
 
Oooups ,συγνωμη , μου διεφυγε εντελως ...
 
Lol πουλιωνταν ενα cartridge στο ebay πριν μερες ειχα βαλει link στο chatbox.
 
Οταν θεωρησετε οτι γελασαμε(τε) αρκετα με την "πεπονοφλουδα" που πατησα :) ,μπορουν να σβηστουν τα παραπανισια και πληθωριστικα για το τοπικ replies ????
 
Eπιτέλους, ένα forum που μισεί θανάσιμα το Angry Birds όπως κι εγώ! :cool: Για να σας δώσω να καταλάβετε:

- Όταν βλέπω κάποιον να φοράει μπλούζα AB μου 'ρχεται να του ρίξω μια μπουνιά στο πρόσωπο κι ας είναι η ομορφότερη κοπέλα του κόσμου. Τα μικρά παιδιά απαλάζονται λόγω αφελείας της ηλικίας τους (αν είναι από γυμνάσιο και μετά όμως δεν την γλυτώνουν).

- Όταν βλέπω προϊόντα AB σε μαγαζιά (κουκλάκια, καλύματα για κινητά, επιτραπέζια παιχνίδια και τα συναφή) μου 'ρχεται να βάλω φωτιά στο μαγαζί που τα πουλά.

- Όταν βλέπω κάποιο άτομο να παίζει AB στο κινητό ή το tablet του μου 'ρχεται να του το κοπανήσω στο πάτωμα μαζί μ' αυτόν.

Μια φορά μάλιστα είχα κάνει την καφρίλα στο Public να πάρω ένα αντίτυπο του AB και να το κρύψω πίσω από ένα άλλο παιχνίδι. Μετά ένας από τους υπάλληλους έφαγε σκάλωμα αλλά γρήγορα το βρήκε το αντίτυπο αλλά ευτυχώς που δεν με πήρε χαμπάρι. :p

Δεν έχω πρόβλημα με τον κόσμο να παίζει μονάχα casual games αλλά που να πάρει η οργή μην προσπαθείς να μου έχεις κι άποψη και να λες ότι είναι το Super Mario Bros της δεκαετίας! :animangry: Συν τ' ότι υπάρχουν χιλιάδες άλλες casual games (και μάλιστα στο ίδιο είδος με το Angry Birds) που είναι κλάσεις ανώτερα.
 
Πίσω
Μπλουζα