Το SNES και τα 486 καταστρέφουν την νεολαία!

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.794
Αντιδράσεις
4.282
Δεν το λεω μονο εγω..το λεει η σοβαρη εκμπομπη:




Εμ κατι ηξερα εγω που δεν ακουμπησα SNES και προτιμησα MegaDrive, που πηγα κατευθειαν σε Pentium παρακαμπτωντας τον διαβρωτικο για την ψυχοσυνθεση 486. Γλυτωσα την αλωση της προσωπικοτητας μου. Σμιλευσα αυτον τον  αλαβαστρινο χαρακτηρα. Ζητω το 2600 (ζητωωωω)! Ζητω ο Spectrum (ζητωωωω)! Ζητω η Amiga (ζητωωωω)!

A ρε επικη τηλεοραση των 90s. Οποια στιγμη και να την ανοιγες, χορταινες τρασιλα!! Ανεπαναληπτα χρονια!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
A ρε επικη τηλεοραση των 90s. Οποια στιγμη και να την ανοιγες, χορταινες τρασιλα!! Ανεπαναληπτα χρονια!
Ενώ η σημερινή τηλεόραση στάζει ποιόητα απο όλες τις μεριές ?

Μμπουουου Spectrum μπουου!

Ζήτω ο CPC! ?
 
Kαι o CPC καταστεφε την νεολαια! Ειναι γνωστο αυτο! Εκανες και ακτινογραφια με το μονιτορ του. :)

Νομιζω οτι h TV σημερα ειναι παρακμη και σκουπιδια εισαγωγης.

Τοτε ηταν ανοθευτο τρας. Ανεπιτηδευτο. Οτι του ερχοταν του καθενος, το εκανε εκπομπη.

Θα με ενδιεφερε πολυ καποια τολμηρη κινηση, πχ να γινει ενα reunion του Ερωτοδικειου να δουμε τι απεγιναν αυτοι οι μικροι ηρωες (η ηρωικοτητα κολλαει στην τοτε πανελληνια εκθεση τους).

Χαρηκα πολυ που ξαναειδα και τον κυριο Αυγολεμονο και ειναι ακομα καλα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έχουνε βγάλει και πολύ χειρότερα video game bashing στις τηλεοράσεις και μάλιστα σε πιο πρόσφατες εποχές. Το συγκεκριμένο είναι πολύ light. To αγαπημένο μου ήταν σε μια εκπομπή του Χαρδαβέλλα κάπου στα μέσα 2000. Εκεί να δεις σενάρια επιστημονικής φαντασίας και θεωρίες συνωμοσίας για να δαιμονοποιήσουν τα videogames.
 
Επειδή δεν αναφέρεται κάπου ρητά, για κάντε μια εκτίμηση για πότε είναι αυτό το ρεπορτάζ...Εγώ εκτιμώ 1995 
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καπου εκει το υπολογιζω και εγω...βαρια 96
 
Να παίζανε ακόμα NES το 95-96? Τραβηγμένο. Εγώ υπολογίζω 1994 max.
 
Σε καποια μαγαζια με ηλεκτρονικα παιχνιδια που πηγαινα το 1995 δεν θυμαμαι να ειχαν nes.Τοτε ηταν στα πανω τους τα snes και megadrive.Νομιζω πριν το 1994 ειναι η εκπομπη.
 
Δεν βλεπω κανενα ομως σχολιο για το 1084 μονιτορ  κατω απο την sony tv ?,ενω στο πατωμα διακρινω τροφοδοτικο amiga..το βιντεο παντως ειναι μετα το 1993 αφου πιο πριν δεν υπηρχε το  μοντελο της συγκεκριμενης τηλεορασης (KV 1400_)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα