Τυχερά λαγοπόδαρα !

exetlaios

Retro PaTRi@RcH
Joined
17 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.460
Αντιδράσεις
1.049
Τα άκουγα πολύ συχνά, αλλά ποτέ δεν είχε τύχει να δω ένα από αυτά,

ή να γνωρίσω κάποιον που να έχει !

Εσείς ;

42-01Lg.JPG
 
Μάλλον αυτό συνέβη σε όλους μας ....

Όλοι τα ανέφεραν μα κανείς δεν είχε :D
 
ego eixa, xazomara LOL
 
Τον πιάσαμε τον λαγό :D :D
 
Εγώ είχα το κωλαράκι της νυχτερίδας.... :D :D:D:D
 
Μια φίλη που ο πατέρας της ήταν κυνηγός΄είχε στο αυτοκίνητό της ένα και μου φαινόταν πολύ σιχαμένο και μακαύριο...

Το χειρότερο όμως ... είναι το εξής!

Όταν τα είχα πρωτοφτιάξει με τον πλέον άντρα μου, είχα δεί στο δωμάτιό του, πάνω στην βιβλιοθήκα ένα πολύ όμορφο μεταλικό κουτί και του το ζήτησα για την συλλογή μου με τα μεταλικά κουτιά... Μου το χάρισε... το ανοίξαμε να δούμε τι έχει μέσα και είχε κάτι αποξηραμένα λουλούδια... τον ρώτησα αν τα θέλει και μου είπε να τα κρατήσω... τα είχε βάλει η μαμά του....

.....................

Κάποια στιγμή που ξεσκόνιζα την συλλογή μου, έπεσε κατά λάθος το κουτί και άνοιξε στο πάτωμα... καθώς μαζευα η κακομοίρα τα αποξηραμένα λουλουδάκια της μαμάς του... πιάνω κάτι σκληρό :sad: ... χνουδωτό :confused: ... και κάπως ΜΠΛΙΑΧ :( στην υφή... το κοιτάζω καλύτερα και ήταν ένα κουφάρι νυχτερίδας :animeek: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Περιτό να αναφέρω ότι μου ξέφυγε ένα ουρλιαχτό μόλις κατάλαβα τι κρατούσα στα χέρια μου... το έβαλα με το φαράσι στο κουτί και το επέστρεψα φρικαρισμένη :rant: !!!
 
Πωπωω.. αηδίασα τώρα! Μπλιαχ!! Τι είναι η μαμά του? Φαν του Ozzy?
 
Συνταξιούχος τραπεζικός :cool: ...
 
Εμείς πάντως στο παράθυρο του σπιτιού μου είχαμε πέταλο. Λαγοπόδαρα έχω δει εν είδη μπρελόκ, κρεμασμένα σε αμάξια (και σε κανένα φρενάρισμα να βγάλει κάνα μάτι το νύχι του λαγού ).:biglaugh:
 
Ένας συγγενής μου εκτρέφει κουνέλια και κάθε φορά που μου φέρνουνε αφήνουν ανέπαφο το έβα ποδαράκι-μια παράδοση που πίστευα πως προέρχοταν από παλιά για να μην τα μπερδέυουν με γάτα. Μια ζωή απορούσα γιατί το άφηνε αφου ο παραλήπτης (δηλ.εγώ) ήξερε πως το εν λόγω ζωο είναι κουνέλι αλλά ισως να το αφήνει για καλή τύχη (π.χ. να πετύχει το στιφάδο) θα τον ρωτήσω! Το κοκκαλάκι της νυχτερίδας ήταν πολύ ποθητό απόκτημα καλής τύχης (όχι βέβαια για την νυχτερίδα). Μια φορά όταν ήμουν μικρή μπήκε μια στο σπιτι και η γιαγιά μου ηθελε να την πιασει αλλά η καημένη η νυχτερίδα το έσκασε.
 
Πίσω
Μπλουζα