Τhinkpad W700 με 2 οθονες.......

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.881
Αντιδράσεις
3.854
Μαλιστα εχεις μια και παιρνεις αλλη μια 10αρα δωρο,σαν τις πιτσες ενα πραγμα.

Χρησιμοτητα τωρα;;;;;

Iσως για αυτους που δουλευουν Photoshop και θελουν την φωτο στην μεγαλη οθονη και τα tools στην μικρη. :xm:

Η σε κανα παιχνιδι με το αποθεμα οπλων-χαρτες να φαινεται στα δεξια.

w700ds.jpg


The new IBM ThinkPad W700 has an integrated secondary display. Foldable, 10.6 inches of it, with 768 x 1,280 pixels and LED backlight. Color us impressed. The amazing feature list doesn't stop there.

Τhe IBM ThinkPad W700 feature list is absolutely impressive:

• Intel® Core 2 Duo, Core 2 Extreme, and Core 2 Quad Core Q9100 processors


• Main 17-inch 1,920 x 1,200 display, CCFL backlight



• NVIDIA Quadro Express graphics technology



• Intel Turbo Memory 4GB module support



• 4 GB memory DIMM



• Integrated color calibration



• Wacom onboard palm rest digitizer and pen



• Integrated 10.6-inch 768 x 1,280 secondary display, LED backlight



• 64 GB solid state drive



• DisplayPort



• Dual Link DVI



• Integrated camera



• Dual RAID HDD high-speed storage (250GB max, one could be 64GB SSD)



• Wireless LAN Intel WiFi Link 5300



• ThinkVantage® technologies



• Trusted ThinkPad layered security


Yes, expect it to be big: 10.9 pounds with one hard drive installed.
IBM via NoteBook Review

Απορια η IBM δεν τα εδωσε στην Lenovo;;;;;;;
 
Δύο οθόνες σε ένα μηχάνημα, ε;

Μου θυμίζει αμιδρώς το δικό μου Compal που εκτός από τη δική του 15,4 του έχω βάλει και την 22άρα μου μέσω HDMI......

Η χρησιμότητα της δεύτερης οθόνης είναι μεγάλη.

Στην δεύτερη οθόνη μπορείς να τρέχεις ένα έξτρα Firefox, να έχεις ανοιγμένο MP3 player χωρίς να θυσιάζεις desktop space από την κύρια, να έχεις ανοιγμένα προγράμματα monitoring κάθε είδους από έλεγχο θερμοκρασιών μέχρι IP cameras.

Εγώ την έχω βάλει περισσότερο για την πλάκα μου βέβαια και γιατί μου αρέσει το top laptop μου να είναι τίγκα και πάνοπλο. Τη χρησιμοποιώ κυρίως για HD ταινίες που είναι άκρως απολαυστικότερες στην "μεγάλη" οθόνη, παρά στην μικρότερη "ενσωματωμένη".
 
Pooky είπε:
Η χρησιμότητα της δεύτερης οθόνης είναι μεγάλη.
Στην δεύτερη οθόνη μπορείς να τρέχεις ένα έξτρα Firefox, να έχεις ανοιγμένο MP3 player χωρίς να θυσιάζεις desktop space από την κύρια, να έχεις ανοιγμένα προγράμματα monitoring κάθε είδους από έλεγχο θερμοκρασιών μέχρι IP cameras.

Πάντως Γιώργο,η χρησιμότητα αυτή που περιγράφεις παραπάνω,δεν είναι ακριβώς αυτό που λέμε....μεγάλη ! :D :D

Η αλήθεια ακολουθεί φυσικά αμέσως παρακάτω...

Pooky είπε:
Εγώ την έχω βάλει περισσότερο για την πλάκα μου βέβαια και γιατί μου αρέσει το top laptop μου να είναι τίγκα και πάνοπλο. Τη χρησιμοποιώ κυρίως για HD ταινίες που είναι άκρως απολαυστικότερες στην "μεγάλη" οθόνη, παρά στην μικρότερη "ενσωματωμένη".
;) ;) ;) ;)
 
Αν δείτε τα χαρακτηριστικά του θα δείτε ότι απευθύνεται σε επαγγελματίες και αν κρίνω από την quadro express, color calibration και to Onboard palm rest digitizer and pen συγκεκριμένα για τον χώρο γραφικών και digital video. Σε αυτό το χώρο οι δύο οθόνες δεν είναι υπερβολή, είναι απαραίτητες. Για παράδειγμα στη μία οθόνη βλέπεις τη δουλειά σου και στην άλλη είναι συγκεντρωμένα τα εργαλεία σου.

Τώρα θα μου πεις γιατί να το χρειάζεσαι αυτό σε laptop, χάθηκε το desktop workstation; Καμιά φορά χρειάζεται να κάνεις κάποια δουλειά έξω από το γραφείο (για παράδειγμα στο χώρο γυρίσματος) ή γιατί, όπως έχουμε καταντήσει, να είσαι υποχρεωμένος να πάρεις τη δουλειά σου μαζί όπου και αν βρίσκεσαι (παλιά παίρναμε εφημερίδα τώρα το laptop στην τουαλέτα).
 
Μπα.....

Το laptop για μένα είναι καθαρά παιχνίδι. Δεν μου είναι απαραίτητο σαν υπολογιστής, αλλά πάντοτε θα έχω ένα δυνατό φορητό μηχάνημα με επίκεντρο τα παιχνίδια.

Η Quadrο πάντως μπορεί άνετα να σταθεί στα παιχνίδια. Ναι μεν πανάκριβη, αλλά τα μηχανήματα που τη φοράνε κοντράρουν σε αξιοπιστία πολλά desktops που κάποιοι ονομάζουν ακόμα και servers.

Οι δύο οθόνες πάντως είναι συνηθισμένη κατάσταση για πολλούς χρήστες. Μπορώ άνετα να ζήσω χωρίς δεύτερη οθόνη, άνετα χωρίς laptop αλλά τότε τι GEEK θα ήμουν; :D :D :D :D
 
Nατην, νατην πετιεται.......

Τσουπ. :D

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα