Υπάρχει πρόγραμμα για να κατεβάζω τα e-mail μου ;

iliekater

RetroMasteR
Joined
21 Φεβ 2007
Μηνύματα
1.391
Αντιδράσεις
211
Και μην μου πείτε για το Outlook , διότι το απεχθάνομαι !

Απλά θέλω ένα προγραμματάκι στο οποίο να δίνω τη διεύθυνσή μου και τον κωδικό και να μου κατεβάζει τα μυνήματα . Υπάρχει κάτι τέτοιο ή ζητάω πολλά ; Βλέπετε , δεν θέλω να συνδέομαι κάθε φορά μπα στο Yahoo , μπα στο Hotmail κτλ .
 
Ομοίως!!!! Και παίζει με ένα σωρό παροχείς mail.
 
"Κεραυνόπουλο" rulezzzzzzzzzzzzz !!!! :D :D:D:D

 

 


 
Έχω εδώ και λίγες μέρες το Windows Live Mail και μου φαίνεται αρκετά ελαφρύ , εξαιρετικά εύχρηστο και πολύ design-άτο. Μέχρι πρότινος είχα το Outlook που , όντως είναι απάλευτο - αλλα έχει πολύ μικρό footprint ;)

Επίσης, καλή λύση είναι και το ενσωματωμένο mail της opera.

Τώρα για το Thunderbird, δεν θα συμφωνήσω και ιδιαίτερα καθώς το spam filter του απο την μια είναι για κλάμματα κι απο την άλλη, όταν ο διπλανός μου στο γραφείο πήγε να ξανακάνει export για να γυρίσει σε outlook , νομίζω οτι δεν βρήκε την επιλογή ποτέ (open source FTW!!!). Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο plugin το οποίο πρέπει να ψάχνεις κανα 3αρι μέρες για να ανακαλύψεις στο τέλος οτι δεν είναι συμβατό με το πρόγραμμα (όπως παθαίνω με τον FF κάθε τρείς και λίγο) , αλλα καλό είναι όταν εγκαταστήσεις το πράμα να το τσεκάρεις αν μπορείς να ξαναπάρεις ποτέ τα mail σου πίσω :D

P.S. Το yahoo δεν μπορείς να το πάρεις απο κάποιο mail πρόγραμμα, καθώς θα πρέπει να είσαι συνδρομητής στο Yahoo! Mail Plus επι πληρωμή ;)
 
Εγώ θυμάμαι παλιά χρησιμοποιούσα το IncrediMail . Ήταν πολύ ωραίο .

Με την ευκαρία : τι σημαίνει FTW ;
 
For The Win και ο πρωτος χρηστης του εδω μεσα ηταν ο Pooky :)
 
Χρησιμοποιούσα TB. Γύρισα σε Outlook για τον λόγο που αναφέρει ο keeper7k: το θεωρώ αδιανόητο το να μην μπορώ να κάνω export σε ό,τι θέλω, για λόγους portability και ασφάλειας. Από το Outlook Μπορώ να εξάγω/εισάγω σε ό,τι θέλω, και άρα δεν με περιορίζει. Το ΤΒ όμως... Κάποτε είχα προσπαθήσει να πείσω τους devs στα φόρα τους ότι θα ήταν ΥΠΕΡ του ΤΒ το να υποστηρίξουν διεπαφή με το Outlook. Ήταν πολύ κοντόφθαλμοι και λέγαν ότι όχι, είναι δουλειά της Microsoft. Δεν περίμενα τόση ηλιθιότητα ΑΚΡΙΒΩΣ από αυτούς τους ανθρώπους...
 
For The Win ;

Άδειο από νόημα μου φαίνεται ...
 
iliekater είπε:
For The Win ;Άδειο από νόημα μου φαίνεται ...

Αν εννοεί για τα Windows πολύ πετυχημένο είναι κατ΄εμέ!!! :D

Μια χαζή ερώτηση.

Το Κεραυνόπουλο ισχύει και για εταιρικά mails;;; :eek:
 
Juanita είπε:
Αν εννοεί για τα Windows πολύ πετυχημένο είναι κατ΄εμέ!!! :D
Μια χαζή ερώτηση.

Το Κεραυνόπουλο ισχύει και για εταιρικά mails;;; :eek:
Εννοείς για Exchange, πιθανώς (γιατί σε εργασιακά περιβάλλοντα χρησιμοπούν και άλλα). Ναι, γίνεται, αλλά όχι με πλήρη λειτουργικότητα (π.χ. calendar κτλ)
 
keeper7k :

Ουσιαστικά είναι το ανάποδο του WTF
Και το WTF τι σημαίνει ; Win the for ;

Να ρωτήσω κάτι άσχετο ; : Πώς μπορώ να βρω σε ποιές δημοσιεύσεις με έχουν ευχαριστήσει ; Είναι χρόνος τώρα που με έχουν ευχαριστήσει , αλλά δεν ξέρω για ποιό πράγμα ! ...
 
iliekater είπε:
keeper7k :Πώς μπορώ να βρω σε ποιές δημοσιεύσεις με έχουν ευχαριστήσει ; Είναι χρόνος τώρα που με έχουν ευχαριστήσει , αλλά δεν ξέρω για ποιό πράγμα ! ...
Βασικά δε μπορείς,εννοώντας να πατήσεις κάπου να το δεις,εκτός αν κάτσεις να κοιτάς ένα ένα τα post σου..!!! :D
 
iliekater είπε:
Και το WTF τι σημαίνει ; Win the for ;
ROFLMAO!!!11

Πραγματικά win the for ατάκα. :)

What Τhe Fu.. σημαίνει. :D

(τώρα θα ρωτήσεις τι σημαίνει ROFLMAO σίγουρα)
 
ειναι βλασφημία αυτό που διάβασα…LOL

keeper7k είπε:
Τώρα για το Thunderbird, δεν θα συμφωνήσω και ιδιαίτερα καθώς το spam filter του απο την μια είναι για κλάμματα κι απο την άλλη, όταν ο διπλανός μου στο γραφείο πήγε να ξανακάνει export για να γυρίσει σε outlook , νομίζω οτι δεν βρήκε την επιλογή ποτέ (open source FTW!!!). Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο plugin το οποίο πρέπει να ψάχνεις κανα 3αρι μέρες για να ανακαλύψεις στο τέλος οτι δεν είναι συμβατό με το πρόγραμμα (όπως παθαίνω με τον FF κάθε τρείς και λίγο) , αλλα καλό είναι όταν εγκαταστήσεις το πράμα να το τσεκάρεις αν μπορείς να ξαναπάρεις ποτέ τα mail σου πίσω :D
1. Όντως το Thunderbird δεν έχει "από την μανά του που λένε" export λειτουργία για τα mail, έχει όμως για της επαφές και το ημερολόγιο.

2. Υπάρχει και το έχω χρησιμοποιήσει από και προς OUTLOOK-Thunderbird και το αντίστροφο , το Plug-in SmartSave Thunderbird Extension όπου μπορείς να βγάλεις είτε 1 mail είτε ολόκληρα folder από το Thunderbird.

P.S.: Γράφτηκα μόνο και μόνο για να απαντήσω… ειναι βλασφημία αυτό που διάβασα…LOL :cry:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα