Υπογραφή Πρίφτης (1991 ΑΝΤ1)

FORD231

RetroNuts!
Joined
28 Φεβ 2010
Μηνύματα
3.087
Αντιδράσεις
3.596
Υπογραφή Πρίφτης (1991 ΑΝΤ1)


RetroDB:
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Υπογραφή_Πρίφτης

Κωμική σειρά του ΑΝΤ1 με τους Παύλο Κοντογιαννίδη


Θέμις Μπαζάκα και άλλους γνωστούς ηθοποιούς



Σκηνοθεσία Φαίδων Σοφιανού και Δημήτρη Σοφιανόπουλου



μεταδόθηκε το 1991


[yt deadlink]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αλλο ενα μπραβο τοσο για την πληροτητα του αρχειου σου οσο και για τη διαθεση σου να το μοιραζεσαι δημοσια!
 
Δεν ξέρω γιατί αλλά και μόνο που βλέπω τον Κοντογιαννίδη γελάω! Την θυμάμαι σαν όνομα τη σειρά αλλά μέχρι εκεί.
 
Την ειχα δει ελαχιστα. Ηταν ολο βασισμενο στον Κοντογιαννιδη που μιλουσε μονος του με τις ωρες σατιριζοντας την επικαιροτητα. Κατα τα αλλα δεν ειχα καταλαβει τιποτα απο υποθεση, αλλα ειχα ακουσει απο αλλους οτι ηταν βαρετο.
 
Mια απο τα ιδια και γω ελαχιστα την ειχα δει και μου φαινοταν αθλια.
 
Την επόμενη χρονιά, η σειρά συνεχίστηκε για λίγο με τον τίτλο, Πολίτης Μπάμπης. Νομίζω ότι η αλλαγή οφείλονταν στο ότι κάποιος με το όνομα Πρίφτης, είχε μηνύσει τους δημιουργούς της σειράς!
 
Νομιζω οτι ο τιτλος εκανε ριμα με το σλογκαν "Υπογραφή Τρίτσης" του τοτε δημαρχου Τριτση. Λογικα θα το αλλαξανε επειδη δεν ηταν πια επικαιρο;
 
Να προσθέσω ότι το σενάριο της σειράς ήταν του Γιάννη Καλαμίτση
 
Τότε που προβάλλονταν θυμάμαι την έβλεπα που και που...Με εκνεύριζε (και ακόμη με εκνευρίζει οπότε την πετύχω σε κανένα youtube) απίστευτα η μουσική τίτλων αρχής, όπως και οι τίτλοι αρχής που έγραφε τα ονοματεπώνυμα των χαρακτήρων της σειράς με κεφαλαία γράμματα. Νομίζω πως και γενικά δεν έβγαζε σχεδόν καθόλου γέλιο ,απορώ πως συνέχισε με δεύτερη σειρά (έστω και για λίγο ) ως "Πολίτης Μπάμπης"... Ταπεινή μου γνώμη,πως πιο πολύ ο κόσμος θυμάται εκείνη την χρονιά τον Κοντογιαννίδη ως Τζακ στους "Απαράδεκτους" παρά ως Πρίφτη.
 
Πίσω
Μπλουζα