Φανταστείτε ένα σημερινό remake της σειράς ''ο θάνατος του Τιμόθεου Κώνστα''

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.318
Αντιδράσεις
5.879
Φανταστειτε πως ειστε ενας μεγαλος και τρανος σεναριογραφος και ερχετε η ΕΡΤ να σας πει πως θελει να φτιαξετε ενα remake της σειρας ''Ο θανατος του τιμοθεου κωνστα'' και πως θα εχετε και την επιλογη του Cast ωστε να διαλεξετε εσεις ποιους ηθοποιους θελετε.Επισης θα εχετε την δυνατοτητα οχι απλα να κανετε ενα remake ολοιδιο με την κλασσικη σειρα αλλα πατωντας φυσικα στην ιστορια της κλασσικης σειρας να προσθεσετε και σεις καποια πραγματα που μπορει να θελετε και που ισως λειπουν απο την σειρα του 1987 και να κανετε δηλαδη ποιο ξεκαθαρη την ιστορια να βαλετε περισσοτερο μυστηριο κλπ.Φυσικα η σειρα θα ειναι γυρισμενη με σκηνικα,αμαξια,ντυσιμο κλπ στα βηματα της κλασσικης θα βασιζεται στο 1955 δηλαδη και δεν θα ειναι καποιο συγχρονο remake στην σημερινη εποχη του 2018.

Με ολα τα παραπανω λοιπον θελω οποιος γουσταρει το θεμα αυτο αλλα και την αγαπημενη μας σειρα να γραψει ποιους σημερινους ηθοποιους θα διαλεγε για να ενσαρκωσουν τους ρολους της κλασσικης σειρας οποιονδηποτε ηθοποιο αρκει να ειναι εν ζωη σημερα που μιλαμε αλλα και να γραψει τι αλλο θα προσθετε που μπορει κατα την γνωμη του να ελειπε απο την σειρα του 1987 η να τραβηξει και λιγο το σεναριο βρε αδερφε.

Πιστευω να σας αρεσει το θεματακι αυτο και να διαβασουμε ωραια πραγματα.
 
Κοίτα, για τον ρόλο του αστυνόμου Μπέκα θα ήθελα τον ηθοποιό που τον ενσάρκωσε πολύ πετυχημένα στη σύγχρονη εκδοχή του, δηλ. τον Ιεροκλή Μηχαηλίδη ή τον εξαιρετικό Στέλιο Μάινα.

Οι χαρακτήρες των Άλεξ, Μελαχρινού και Αποστόλου ήταν πολύ ιδιαίτεροι και πετυχημένοι στη διανομή του 1987, οπότε δύσκολο να σκεφτώ κάποιον αντάξιό τους.

Θα ήθελα όμως στο σύγχρονο καστ ένα ρόλο για τον Δάνη Κατρανίδη.

Κάποιοι ηθοποιοί από το παλιό καστ θα έδιναν ιδιαίτερο κύρος στη σειρά, π.χ. η Νανά Βενέτη θα μπορούσε να παίξει σήμερα το ρόλο της Ίρμας Κονταλέξη.

Και βρείτε μου οπωσδήποτε ρόλο για τον Χρυσικάκο, ο άνθρωπος είναι μια σχολή μόνος του!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ισως ετσι οπως τον εχω στο μυαλο μου τον μελαχρινο θα μπορουσε να τον κανει ο Δημητρης Πετροπουλος ανετα πιστευω να επαιζε τον υπουλο δικηγορο που εποφθαλμια την μαγαδα και για αποστολου προσωπικα θα γουσταρα πολυ τον Αλκη Παναγιωτιδη πιστευω ανετα τον εχει τον ρολο του ιδιοκτητη καμπαρε κλπ.
 
O ρόλος του Αποστόλου θα πήγαινε γάντι στον Ερρικο Λιτση
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ισως ετσι οπως τον εχω στο μυαλο μου τον μελαχρινο θα μπορουσε να τον κανει ο Δημητρης Πετροπουλος ανετα πιστευω να επαιζε τον υπουλο δικηγορο που εποφθαλμια την μαγαδα και για αποστολου προσωπικα θα γουσταρα πολυ τον Αλκη Παναγιωτιδη πιστευω ανετα τον εχει τον ρολο του ιδιοκτητη καμπαρε κλπ.
Ωραίος ο Πετρόπουλος όντως. Ο Παναγιωτίδης δε μου κολλάει για Αποστόλου, περισσότερο για Ξάνθος μου κάνει. Και οι δύο τους εξαιρετικοί ηθοποιοί!

Πώς θα σας φαινόταν ο Ζουγανέλης για... Μπακόλας;
 
μας βαζεις πολυ δυσκολα γιατι οχι μονο πρεπει να βρουμε τους καταλληλους ηθοποιους για τον καθε ρολο αλλα πρεπει να "δενουν" μεταξυ τους
για Τιμοθεο θα ελεγα τον Αλεξανδρο Μυλωνα
για Νικο Απεργη η' για Ντινο Νικοδημο το Γιωργο Καραμιχο

κι απο κει και περα θελει σκεψη

δυσκολο να βρεθει ενας νεος Αλεξ σαν τον Τακη Χρυσικο
 
Δημητρης Απεργης χμμ Καραμιχος Γιωργιος αυτόν θα έλεγα. Μαγδα Κωνστα λοιπόν Μαριλιτα Λαμπροπουλου εχει κάτι το αριστοκρατικό δείτε και τον εραστή των δυτικών προαστιων ή την Δαναη Σκιαδα.

Για Νικοδημο τον ηθοποιό που έπαιξε στο νησί τον Κυριτση τον Αλεξανδρο  δεν θυμάμαι επώνυμό , Αλεξανδρο Λογοθετη
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα