Φιγούρες Sailor Moon

telios_s

Banned
Joined
22 Ιουλ 2009
Μηνύματα
115
Αντιδράσεις
0
To 1992 η Bandai κυκλοφόρησε και στην Ευρώπη φιγούρες από την σειρά sailor moon, αυτό είναι ένα κομμάτι από την συλλογή μου.

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εδώ και μερικά ακόμα από την συλλογή μου

fetch


fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τις έχω κάπου όλες τις φιγούρες (15 στον αριθμό νομίζω),αλλά όχι το κάστρο.Το κάστρο το είχε σε κάτι διαφημιστικά που περιέχονταν στο album με αυτοκόλλητα,αλλά δεν το είχα βρει κάπου.Είσαι σίγουρος όμως ότι βγήκαν το 1992?Το 1996 τις θυμάμαι!
 
Το 1992 βγήκαν αλλά στην Ελλάδα μπορεί να ήρθαν αργότερα γιατί ως γνωστόν η Ελλάδα καθυστερούσε τις εισαγωγές παιχνιδιών.Βλέπε Thundercats βγήκαν το 1984 και ήρθαν προς τα τέλη της δεκαετίας του '80.Πάντως η ημερομηνία παραγωγής είναι 1992.
 
Η σειρά στην Ελλάδα βγήκε το 1995,την είχα δει από το πρώτο επεισόδιο,μέχρι και το 1997 την έβλεπα.Εσύ μένεις εξωτερικό?Αυτό το κάστρο,και πάλι αμφιβάλλω αν βγήκε στην Ελλάδα,αν και το είχε σε διαφημιστικά.Εσύ μένεις εξωτερικό ή τα είχες παραγγείλει από έξω?Τι τιμές είχαν οι φιγούρες ξεχωριστά?Νομίζω εδώ στην Ελλάδα 500-700 δρχ η καθεμία.Οι 2 γάτες πωλούνταν μαζί.Είχε βγει και στυλό,ένα ροζ που φώτιζε και ήταν πανάκριβο για την εποχή του 7.000 δρχ.
 
thebest20 είπε:
Η σειρά στην Ελλάδα βγήκε το 1995,την είχα δει από το πρώτο επεισόδιο,μέχρι και το 1997 την έβλεπα.Εσύ μένεις εξωτερικό?Αυτό το κάστρο,και πάλι αμφιβάλλω αν βγήκε στην Ελλάδα,αν και το είχε σε διαφημιστικά.Εσύ μένεις εξωτερικό ή τα είχες παραγγείλει από έξω?Τι τιμές είχαν οι φιγούρες ξεχωριστά?Νομίζω εδώ στην Ελλάδα 500-700 δρχ η καθεμία.Οι 2 γάτες πωλούνταν μαζί.Είχε βγει και στυλό,ένα ροζ που φώτιζε και ήταν πανάκριβο για την εποχή του 7.000 δρχ.
τα εχω δει το παλατι σε παιχνιδοκαταστημα εδω
 
Φίλε the best20 Ελλάδα μένω και το παλάτι το έχω πάρει από μαγαζί στην Αθήνα, τα στιλό που λες τα θυμάμαι και εγώ..
 
Γιατί το άνοιηες αυτό το θέμα;;;; Γιατί;;;;;

Με νύχια και με δόντια κρατιέμαι να μην κάνω καμιά τρελή παραγγελία από το ebay....

Είδα στο ebay αυτή την κουκλίτσα που έχεις στη φωτό με το πράσινο φορεματάκι αλλά με μπλε... Όλα τα λεφτά...
 
[h=1]Princess Serenity Sailor Moon Hand Painted Resin Figure[/h]









FG1354__102.jpg

FG1354__106.jpg

FG1354__104.jpg

FG1354__103.jpg

FG1354__105.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Playmolover είπε:
Γιατί το άνοιηες αυτό το θέμα;;;; Γιατί;;;;; Με νύχια και με δόντια κρατιέμαι να μην κάνω καμιά τρελή παραγγελία από το ebay....

Είδα στο ebay αυτή την κουκλίτσα που έχεις στη φωτό με το πράσινο φορεματάκι αλλά με μπλε... Όλα τα λεφτά...
Λες τη Sailor Mercury (Ερμής),μεταφρασμένη αποτυχημένα στα ελληνικά ως Sailor Κρόνος
 
thebest20 είπε:
Λες τη Sailor Mercury (Ερμής),μεταφρασμένη αποτυχημένα στα ελληνικά ως Sailor Κρόνος
Στην αρχή την λέγαν Κρόνο, μετά που ήρθε και η Sailor Κρόνος σταματήσαν το μπέρδεμα!!

Τι όμορφες που είναι! Η Sailor Διας ήταν η αγαπημένη μου από τις 5 αρχικές γιατί είχε θέμα με το ύψος της (μετά έμαθα πως το "τεράστιο" ύψος της ήταν 1,60 και απογοητεύτηκα). Τέτοια κουκλάκια πάντως είχαν κυκλοφορήσει στην Ελλάδα ελάχιστα, δεν τα είχα δει σε μαγαζιά να είμαι ειλικρινής αλλά το 93-94 υπήρχε και λαμπάδα την οποία έδινε δώρο σε διαγωνισμό το περιοδικό "Κατερίνα" μαζί με 2 απ'τις chibi μορφές! Τι αναμνήσεις!!
 
Στην Ελλάδα αυτά τα superdeformed ήρθαν τέλη 94 απο την AS Company. Τα είχα αγοράσει όλα από τον Μουστάκα στο Περιστέρι (μόνο εκεί τα είχα βρει).
 
Αγαπητοί φίλοι και φίλες, γεια σας γράφτηκα πριν λίγες μέρες και προσπαθώ να έρθω σε επαφή με φίλους και φίλες που τους ενθουσιάζουν οι μινιατούρες. Έχω μια πολύ μεγάλη συλλογή ευρωπαϊκών προδιαγραφών. Θα ήθελα να βρω ομοϊδεάτες. Αν κάποιος έχει το ίδιο ενδιαφέρον για αυτή τη μορφή εικαστικής τέχνης, ας μου γράψει. Θερμούς χαιρετισμούς.

Ιωάννης Μούχρας.
 
QueenofHearts είπε:
Τέτοια κουκλάκια πάντως είχαν κυκλοφορήσει στην Ελλάδα ελάχιστα, δεν τα είχα δει σε μαγαζιά να είμαι ειλικρινής αλλά το 93-94 υπήρχε και λαμπάδα την οποία έδινε δώρο σε διαγωνισμό το περιοδικό "Κατερίνα" μαζί με 2 απ'τις chibi μορφές! Τι αναμνήσεις!!
Tις πρώτες φιγούρες τις είχα βρει από μια λαμπάδα που είχαν φέρει της αδερφής μου,με την κούκλα sailor moon.Συγκεκριμένα οι φιγούρες ήταν sailor moon και sailor Δίας.Επίσης οι 2 γάτες,κυκλοφόρησαν μαζί.Αλλά δεν νομίζω στην Ελλάδα να ήρθαν το 93-94,εφόσον η σειρά ξεκίνησε Σεπτέμβριο του 1995.
 
Κάπου είχαμε δείξει κούκλες sailor moon θυμάται κανείς που?
 
Δεν ξέρω Spirtouli αν εννοείς αυτήν την εικόνα που είχε ανεβάσει ο Μακισιμος σε μια αγγελία του

attachment.php
 
Όχι, κάπου αλλού ήταν που εμφανίζονταν οι κούκλες, αλλά δεν θυμάμαι που.

Το βρήκα τελικά, ήταν στο θέμα για τους κλώνους της barbie. Για όποιον ενδιαφέρεται είναι στο παρακάτω λινκ

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?11786-Vintage-%CA%EB%FE%ED%EF%E9-amp-%C1%ED%F4%DF%E6%E7%EB%E5%F2-%F4%E7%F2-Barbie-%EA%E1%E9-%F4%E7%F2-%C2ibi-bo-(%E4%E5%EA%E1%E5%F4%DF%E1-80-%EA%E1%E9-%E5%EA%E5%DF-%E3%FD%F1%F9-'>http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?11786-Vintage-%CA%EB%FE%ED%EF%E9-amp-%C1%ED%F4%DF%E6%E7%EB%E5%F2-%F4%E7%F2-Barbie-%EA%E1%E9-%F4%E7%F2-%C2ibi-bo-(%E4%E5%EA%E1%E5%F4%DF%E1-80-%EA%E1%E9-%E5%EA%E5%DF-%E3%FD%F1%F9-)/page33

[edit] post http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?11786-Vintage-%CA%EB%FE%ED%EF%E9-amp-%C1%ED%F4%DF%E6%E7%EB%E5%F2-%F4%E7%F2-Barbie-%EA%E1%E9-%F4%E7%F2-%C2ibi-bo-(%E4%E5%EA%E1%E5%F4%DF%E1-80-%EA%E1%E9-%E5%EA%E5%DF-%E3%FD%F1%F9-)&p=328072&viewfull=1#post328072 [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θυμάται κανείς πόσο έκανε το κάστρο?Κάθε φιγούρα πάντως είχε περίπου 700 δρχ,είχα γύρω στις 15 φιγούρες.Οι δύο γάτες πωλούνταν μαζί.
 
Άλλη μια photo με φιγούρες,από το ebay

$_57.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα