Φρουί Ζελέ - Cult -

0raid

RetroActive
Joined
1 Μάρ 2010
Μηνύματα
264
Αντιδράσεις
11
ίσως μια από τις πιο cult και διαχρονικές διαφημίσεις , η οποία παιζόταν μεχρι και πριν λίιγα χρόνια!!!

σαφώς επηρεασμένη από την ταινία 9 1/2 εβδομάδες!!

 
Πράγματι παιζόταν και μέχρι πολύ πρόσφατα!!
 
Τη θυμάμαι αυτή τη διαφήμιση!Ωραία τα φρουί ζελέ!Αν και νομίζω τώρα πως δεν βγαίνουν πράσινα,μόνο κίτρινα και κόκκινα έχω δει!
 
thebest20 είπε:
Τη θυμάμαι αυτή τη διαφήμιση!Ωραία τα φρουί ζελέ!Αν και νομίζω τώρα πως δεν βγαίνουν πράσινα,μόνο κίτρινα και κόκκινα έχω δει!
Ευτυχώς! :precry:
 
Ποιος ξέρει τι απαγορευμένη χρωστική είχε το "ακτινίδιο"...
 
Προσωπικα εμενα μου την ειχε σπασει η μονοτονια καθε καλοκαιρι η ιδια και η ιδια διαφημιση χωρις να σκεφτουν καποιο πιο πρωτοτυπο σεναριο επιτελους. Πρεπει να κρατησε πανω απο 10 χρονια.

An ημουν διαφημιστης θα ελεγα πως ηταν εντελως αντι-επικοινωνιακο :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νομίζω, οτι μέχρι πριν δυο-τρια χρόνια την έβαζε ακόμα, αυτήν την διαφήμιση. Πάντως, για την εποχή της μάλλον ήταν και λίγο προκλητική ;) ...
 
Σίγουρα βγήκε το αργότερο το 91-92 (ίσως και νωρίτερα) και σταμάτησε πριν 2-3 χρόνια!Την έβαζε και στην ΕΤ-2 τα μεσημέρια που βλέπαμε Καρουζέλ...Προκλητική ειδικά για προβολή το μεσημέρι,αλλά τότε δεν καταλάβαινα,νόμιζα ότι απλά τρώνε το ζελέ!
 
όταν είσαι μικρός παρατηρείς μονο το ζελέ.....όταν μεγαλώνεις βλέπεις και το σεξουαλικό κομμάτι .... :)
 
Παντως η γευση ηταν φοβερη!! σλουρπ! :)
 
Κι εμένα μ΄άρεσε η διαφήμιση αυτή...Πάντα είχα απορία πώς δεν είχε πνιγεί η κοπελιά έτσι όπως κατάπινε το κερασάκι...!
 
δεν υπήρχε περίπτωση να φαω ζελε...

το φτιαχναμε στο σπιτι, ηταν πολύ ευκολο στην παρασκευη αλλά δεν μου αρεσε...

το εβρισκα...γλοιωδες...

τώρα το τρωω και αγαπημένη γευση ειναι η φραουλα καθώς και το ζελέ φραουλα με κομματια φρουτων...
 
παιδιά η συγκεκριμένη διαφήμιση ειναι και σε σκηνοθεσία του Νίκου Νικολαίδη του γνωστού σκηνοθέτη της "γλυκιάς συμμορίας","τα κουρέλια τραγουδάνε ακόμα" κτλ
 
Πίσω
Μπλουζα