Χαμάμ (1988)

meneas

RetroN00b
Joined
18 Οκτ 2009
Μηνύματα
17
Αντιδράσεις
3
Πληροφοριακά να αναφέρω πως στην καταχώρηση του www.retrodb.gr για την ταινία (βλέπε) :

 


Χαμάμ (198?)

 


Η χρονιά παραγωγής της ταινίας είναι το
1988, όπως ακριβώς αναγράφεται στο οπισθόφυλλο της VHS.

 


xamam1988title.jpg





 


Ευχαριστώ
 
Να σαι καλα. Προστεθηκε
 
Και μια που έχεις την VHS δεν ρίχνεις μια ματιά στο σκηνοθέτη και τους ηθοποιούς που παίζουν γιατί τα στοιχεία της retro db είναι λίγα; Thks
 
Nice.

Ωραία ανάρτηση. Συνεχίστε και με άλλα εξώφυλλα please!(απο ελληνικό video ενοειτε)

Οποιος γνωρίζει (και έχει διαθεση) ας μου κάνει μια περίληψη συνοπτικά του έργου.

Δεν το έχω δεί!
 
nasos kolias είπε:
Και μια που έχεις την VHS δεν ρίχνεις μια ματιά στο σκηνοθέτη και τους ηθοποιούς που παίζουν γιατί τα στοιχεία της retro db είναι λίγα; Thks
Ορίστε :





Αν και με ένα "Π" (λάθος!) στο 3ο screencap μιας και δεν διακρίνεται καλά, γράφει Χριστίνα Παπά.

 


Σημ : Παιδιά κάνετε πολύ καλή δουλειά και θερμά συγχαρητήρια σε αυτούς που το εμπνεύστηκαν. Συνεχίστε έτσι και εγώ όπως πιστεύω και άλλοι θα ερχόμαστε να βοηθάμε που και που ;)


 
Μπράβο για την παρουσίαση και ευχαριστούμε για τις πληροφορίες με αυτόν τον πρωτότυπο πραγματικά τρόπο.

Συνέχισε αν θέλεις με ότι κενά διαπιστώνεις. Thks.
 
Χαμάμ : more infos

Για την περίπτωση που θέλετε να τις καταχωρήσετε στην database

Είδος: ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ - ΔΡΑΜΑΤΙΚΗ

 


Παραγωγή: LIBERO VIDEO (ΠΕΤΡΟΣ ΚΑΡΑΒΙΔΟΓΛΟΥ
)

 


ΥΠΟΘΕΣΗ:


Τέσσερις φίλες ζουν μια ανεξάρτητη και χειραφετημένη ζωή, όταν η μία απ' αυτές (Χριστίνα Παππά) πέφτει θύμα βιασμού. Το γεγονός τις συγκλονίζει και ύστερα από αρκετή σκέψη αποφασίζουν ν' ανακαλύψουν το βιαστή και να εκδικηθούν.
 
ενα βιντεο από την ταινια


σχετικα με αυτο που λει ο meneas για την υποθεση της ταινιας, ειχε γυριστει και επεισοδιο της σειρας Κοκκινος Κυκλος με υποθεση βιασμου (τιτλος επεισοδιου ''Η μερα της γυναικας'').
 
Πίσω
Μπλουζα