Χειροτεχνίες εκδόσεων Καμπανά

geotsi ειναι πολυ ομορφες οι χριστουγεννιατικες κατασκευες που επελεξες να φτιαξεις και να μας παρουσιασεις :) :clap: :clap: :clap: :clap:

καλη χρονια και σε σενα :)
 
σε συγγενικό μου σπίτι είχα δει...πριν πολλά χρόνια...κατασκευές εκδόσεων Καμπανά, τις θεωρούσα πολύπλοκες και δεν είχα αγοράσει ποτέ ούτε είχα συναρμολογήσει τέτοια κατασκευή με άλλα παιδιά...
 
katerinak είπε:
θανος και Jackie dragon αυτο
24577.jpg
ειναι το εξωφυλλο με τις φιγουρες του θεατρου σκιων που ειχατε;
Μια αναλυτική ματιά στο περιεχομενο του συγκεκριμενου πακετου με τις φιγουρες:



DSCN3666.JPG
 
Σιδηροδρομικός σταθμός με το τρένο που μόλις αφίχθει, ενώ πίσω από το σταθμό ένα βανάκι κατεβάζει εμπόρευμα.. ;)
 
Μιας και έρχεται Πάσχα έφτιαξα τις αυγοθήκες μου, με την κοτούλα και το κοτοπουλάκι της, και μερικές αυτοσχέδιες... :D
 
Μετά από 4 χρόνια κατάφερα επιτέλους να αποκτήσω το πρώτο τεύχος και να ολοκληρώσω τη συλλογή μου με τις χειροτεχνίες Καμπανά για τις 6 τάξεις του δημοτικού.

Μερικές απ' τις κυριότερες καρτέλες του τεύχους:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Με γεια boomer, καλοπαιχτ...... εεεεεεε, λάθος θέμα, σορι... :p
 
boomer είπε:
Μετά από 4 χρόνια κατάφερα επιτέλους να αποκτήσω το πρώτο τεύχος και να ολοκληρώσω τη συλλογή μου με τις χειροτεχνίες Καμπανά για τις 6 τάξεις του δημοτικού.Μερικές απ' τις κυριότερες καρτέλες του τεύχους:
να 'σαι καλα boomer!! τελικα τον ειχα κι αυτο τον φακελο,μου θυμισες πολλα με τις φωτογραφιες που προσθεσες!!

φανταζομαι οτι το εξωφυλλο του φακελου Νο 1 δεν ειναι το παλιο,ετσι;
 
Οχι! Αν είχα βρει το παλιό σίγουρα θα είχα βάλει και φώτο απ' το εξώφυλλο. Χαίρομαι Κατερίνα που συμπληρώσαμε το θέμα με όλες τις κατασκευές και που για άλλη μια φορά θυμήθηκες τα παιδικά σου έργα!!
 
katerinak είπε:
βρηκα φωτογραφιες (στο διαδικτυο) απο εναν ακομη φακελο με "χαρτοκατασκευες απο την Ιστορια"
attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php

Πρόσφατα βρήκα σε παλιά αποθήκη βιβλιοπωλείου τέτοιες χαρτοκατασκευές από την Ιστορία που αναφέρεις Κατερίνα! Δεν τις ήξερα γιατί είχα τις άλλες κατασκευές του Καμπανά με τον χάρτινο φάκελο στο σχολείο και δεν τις πήρα...
 
Είχα φτιάξει τον Άγιο Βασίλη που κούναγε τα χεράκια του και το χριστουγεννιάτικο δέντρο με τις μπάλες/αριθμούς του μήνα.(σήκωνες έναν αριθμό κι έβλεπες μια εικόνα.)
 
Πίσω
Μπλουζα