Χρόνος

stakovios

Human RetroDatabase
Joined
21 Αύγ 2009
Μηνύματα
3.242
Αντιδράσεις
917
Υπήρχε εκεί προς τα τέλη της δεκαετίας του ' 80 ένα μάλλον βραχύβιο πολιτικό περιοδικό, που ονομαζόταν "Χρόνος". Θυμάμαι ότι είχαμε πάρει ένα μόνο τεύχος. Μετά δεν το ξανάκουσα. Τι θυμάστε απ΄αυτό εσείς;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ο πατερας μου πρεπει να εχει ακομα καποια τευχη τα οποια τα ειδα φετος στο εξοχικο. Νομιζω οτι ηταν το αντιστοιχο Ελληνικο του TIME?
 
Χμμμμ..... αν ήταν έτσι, δεν θα είχε κάποια μακροημέρευση; Εκτό αν εγώ νομίζω ότι ήταν βραχύβιο.... :p
 
Βραχυβιο ηταν

Και το Ελληνικο Newsweek ηταν Newsweek αλλα βραχυβιο κι αυτο
 
1 Χρόνο άντεξε και μετά πάπαλα. Ήθελε να γίνει το ελληνικό TIMES, τρομάρα τους
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μερικά από τα εξώφυλλα του περιοδικού "ΧΡΟΝΟΣ" :

24551.jpg24552.jpg24553.jpg24554.jpg24555.jpg24556.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σουπερ τα εξωφυλλα! Τα εχεις στην κατοχη σου? Από Νόρα τιποτα μεσα?
 
Ναι βεβαίως τα έχω σε άριστη κατάσταση τα περιοδικά αυτά, που δημοσίευσα τα εξώφυλλα τους. Είναι το 1ο μου post εδώ στο forum, έχω αρκετό υλικό που θα μοιραστώ μαζί σας σιγά σιγά...
 
Kazaoubon είπε:
Ναι βεβαίως τα έχω σε άριστη κατάσταση τα περιοδικά αυτά, που δημοσίευσα τα εξώφυλλα τους. Είναι το 1ο μου post εδώ στο forum, έχω αρκετό υλικό που θα μοιραστώ μαζί σας σιγά σιγά...
Καλώς όρισες λοιπόν και ευχαριστώ πολύ για τα εξώφυλλα του "Χρόνου" που μου θύμισες ξανά, έπειτα από τόσα πολλά χρόνια!
 
Καλώς σας βρήκα !!! Πραγματικά θαυμάζω πολύ τη σοβαρή δουλειά που γίνεται στο retromaniax !!! Ότι μπορώ κι εγώ, μέσα από το δικό μου αρχείο, θα συνεισφέρω στη πολύ σοβαρή προσπάθεια που κάνετε !!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τεύχος 3 22 Φεβρουαρίου 1988
Τεύχος 3  22 Φεβρουαρίου 1988.jpg
 
Πας μετά Χριστόν προφήτης γάιδαρος, κύριε εκδότα του Χρόνου. Κράτα και καμία πισινή βάζοντας ένα ερωτηματικό μετά την πρόβλεψη. Τα γραπτά μένουν.
 
τα ματομπούκαλα του Χ.Σ. (μακαρίτη πλέον ήταν νομίζω και Ηρακλειώτης) είναι πιο χοντρά κι απ' τα δικά μου και τον σατύριζε ο Χάρρυ Κλύνν στο πασίγνωστο εξώφυλλο του "Τίποτα".
 
Πίσω
Μπλουζα