Ψάχνω ένα ρημίξ...

Gryzor

Human RetroDatabase
Joined
8 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.759
Αντιδράσεις
69
...ίσως να ποστάρω λάθος εδώ και να είναι από 8μπιτα, αλλά ψάχνω ένα βιντεάκι που είχα δει στο ΓιουΤιουμπ ενός Ολλανδού (;;; ;) ο οποίος έπαιζε live ένα remix από παιχνίδι, και έπαιζε όλα τα όργανα μόνος του σε λούπες. Δηλαδή, έπαιζε πχ το θέμα στα πλήκτρα του, το ηχογραφούσε ταυτόχρονα και μετά το έβαζε σε λούπα, ενώ αυτός συνέχιζε σε κιθάρα κτλ... καταλαβαίνει κανείς για ποιο μιλάω;

μα να μην το έχω βάλει στα favorites... και, το καλύτερο; Με έχει φάει η κοπέλα μου να το ξαναβρώ :D
 
...δεν ξέρω ποιό είναι, αλλά ακούγεται ενδιαφέρον !!

Αν το εντοπίσεις, δώσε link !!
 
Αμ δε... το ψάχνω μέρες :(

Για κάποιο λόγο θυμάμαι ένα όνομα: ouenwald! Αλλά μπορεί να είμαι τελείως οφφ...
 
Λοιπόν, χθες που λέτε καθόμουνα στο πισί μου κι έκατσε η κοπέλα μου στην καμπίνα. Φόρτωσε το UI και άρχισε να παίζει από το playlist ένα remix του Commando (High Scores), το οποίο και άρχισα να τραγουδάω. Με κοιτάει κάπως περίεργα και της λέω, "Commando! Game over - High score". Και μου κάνει, "Green Beret!". "Όχι, λέω, Co-maaaaa-ndo!". -"Όχι, εκείνο το ρημίξ που ψάχναμε! Είναι το Green Beret"!.

2' αργότερα, της βγάζω το καπέλο...

Απολαύστε (και τα υπόλοιπα του ιδίου). Δεν μπορώ να πω, είμαι περήφανος για το έταιρον ήμισυ...

 
απίστευτο!!!

Ο τύπος τα σπάει
 
Ω ναι. Και είναι φοβερό που είναι 10λεπτο και κάθεσαι και το ακούς όλο - και ξανά, και ξανά...

Μακάρι να το πούλαγε, έστω, να το είχα σε hifi...
 
Πίσω
Μπλουζα