βαφη μαλλιων για κουκλες

makisvertis

RetroN00b
Joined
4 Ιουν 2011
Μηνύματα
23
Αντιδράσεις
0
μηπως γνωριζει κανεις πως μια καστανη κουκλα μπορουμε να τη κανουμε ξανθια γιατι με κανονικη βαφη μαλλιων ακομα και με ντεκαπαζ δεν αλαζη το χρωμα καθολου
 
Φίλε makiverti λυπάμαι που δεν μπορώ να βοηθήσω στο θέμα αυτό, αλλά η φίλη μας Αναστασία και ο φίλος ελ γκρέκο έχουν βάψει στο παρελθόν από ότι έχω δει τα μαλλιά σε κούκλες και ίσως θα μπορέσουν να σε βοηθήσουν. Πολύ ενδιαφέρον το θέμα που άνοιξες εδώ σε ευχαριστούμε :thanx2:
 
Δυστυχως οχι δεν εχω βαψει ποτε τα μαλλια της κουκλας! Εχω βγαλει τα παλια και εχω ριζωσει καινουρια απο την αρχη (τεχνικη reroot). Αυτος ειναι ο "doll politically correct" τροπος! :)

Η βαφη για ανθρωπινα μαλλια μετα απο λιγο καιρο θα περασει στο βινυλιο της κουκλας και θα την καταστρεψει. :(

Δυστυχως δεν υπαρχει ενας αληθινα τελειος τροπος για τελεια αποτελεσματα, υπαρχουν ομως διαφορες πατεντες που κυκλοφορουν στο web, κι οπου χρησιμοποιουν ακρυλικα χρωματα! Οπως στο λινκ που σας βαζω

http://www.ehow.com/how_4457311_dye-doll-hair.html

Μονο που ..... δυστυχως δεν εχουν βαλει και καμια φωτογραφια για να αξιολογησουμε το αποτελεσμα, το οποιο και μενει χωρις εγγυηση! :D Καλα κουκλοξεμπερδεματα παιδια μου δηλαδη! Αν εχετε ορεξη και κουκλα πειραματοζωο και το δοκιμασετε, βαλτε μας και καμια φωτογραφια μπας και δουμε και αυτην την πατεντα! :D
 
makisvertis καλύτερα να μην βάψεις τα μαλλιά της κούκλας. Συμφωνώ με την Αναστασία ότι με τον καιρό θα κάνει κακό στο βινύλιο.
 
Πίσω
Μπλουζα