δεινοσαυρακια

guitarmaniac

RetroWannaBe
Joined
2 Δεκ 2010
Μηνύματα
79
Αντιδράσεις
7
καλησπερα σε ολους1!!

θυμαστε μηπως κατι δεινοσαυρακια που ειχαν κυκλοφορισει αρχες 90?τα πουλουσαν σε σακουλακια στα περιπτερα-αν θυμαμε καλα-και νομιζω πως μαζι εδεινε κατι που εμοιαζε με τις χαλκομανιες.

Προβολή συνημμένου 41533Προβολή συνημμένου 41534

εχει κανεις καμια παραπανω πληροφορια???
 
Νομίζω ήταν σε σοκολατένια αυγά. Ειδικός για να απαντήσει είναι ο Getta Robo.
 
dr_slump είπε:
Νομίζω ήταν σε σοκολατένια αυγά. Ειδικός για να απαντήσει είναι ο Getta Robo.
χαχα!

Ηταν μερος του χειμαρου του Jurassic Park. Ειχανε βγει σε απειρες μορφες, η φιγουρα απο την συγκεκριμενη σειρα ηταν σε κλειστα φακελιακια. Ελπιζω τις επομενες μερες να ανεβασω και τα δικα μου!
 
ειναι η μονη εποχη που ολος ο κοσμος ασχολιοταν με δεινοσαυρους :ppp.εμενα μονο αυτη μου εχει μεινει,και μαλλον απο τυχη...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Υπήρχαν και κάτι άλλα δεινοσαυράκια που τα έβρισκες στα δημητριακά και όταν τα έβαζες στο νερό μεγάλωναν. Δυστυχώς μετά από 2-3 φορές στο νερό διαλύονταν, οπότε αμφιβάλλω αν θα βρεθεί κανείς να έχει κάτι τέτοιο σήμερα...
 
gogeta δεν ηξερα οτι ειχε κυκλοφορισει κατι τετοιο εδω.

τα ηξερα ομως γιατι μου εφερνε ο ξαδερφος μου απο αμερικη.καου πρεπει να εχω μια τιγρη,αν τη βρω,θα τη βαλω στο νερο και θα ανεουν φωτογραφιες...
 
Καποιες πληροφοριες πανω στο πρωτο δεινοσαυρο. Τα κυκλοφορησε η panini σε διαφορες μορφες, οπως μεσα σε δημητριακα, σοκολατενια αυγα και σε κλειστα φακελακια. Δεν ακολουθουν την σχεδιαστικη γραμμη του Jurassic Park, αν και περιεργος ειχανε κανονικα την αδεια για κατι τετοιο. Για τελος, δεν κυκλοφορησαν ολα στην Ελλαδα, αλλα ενα μικρο ποσοστο απο αυτα. Θα ανεβασω φωτογραφιες στη πρωτη ευκαιρια.
 
εγω ειχα κατι δεινοσαυρακια πιο μεγαλα απο αυτο

καπου στο 1993 τα ειχα και δεν μπορω να τα βρω πουθενα
 
attachment.php


Αυτα ειναι μερος των δεινοσαυρων οπου βρηκα. Πλεον ειμαι 101% σιγουρος πως δεν ειναι επισημα σχεδιασμενα για το Jurassic Park, απλα για καποιο λογο στην Ευρωπη προωθηθηκαν ετσι. Μετεπειτα, στα σοκολατενια αυγα, υπηρξε μεικτη κυκλοφορια απο αλλες σειρες μικρων δεινοσαυρων, λιγοτερης καλης ποιοτητας, ενω στα δημητριακα και στα φακελακια ηταν η συγκεκριμενη. Δυστηχως προς μεγαλη μου λυπη δεν τα βρηκα ολα, θα ανεβασω ομως και τα υπολοιπα που εχω συντομα.
 
μερικα απο αυτα τα θυμαμε.μακαρι να ειχε διασσωθει κι απο μενα ,ενα μεος της συλλογης μου.εισαι πολυ τυχερος που τα εχεις ακομα. :)
 
πωωωωωωωω!!!!!!τα ειχα κ γω αυτά ρε συ!!!! α ρε Μααααααααανααααααα!!!!!!!!!!!!!!
 
attachment.php


Αυτη ειναι η δευτερη σειρα. Μετα απο καποιο σημειο, μεσα στα σοκολατενια αυγα υπηρχαν και οι δυο σειρες, φυσικα με ενα παιχνιδι καθε φορα. Η ποιοτητα τους ειναι σαφως κατωτερη, αν και εχουν κατα ενα πολυ μεγαλο βαθμο κοινη σχεδιαστικη γραμμη. Πιθανοτητα ειναι αντιγραφη της πρωτης σειρας.

Τα καλα νεα ομως ειναι, πως ολοκληρη η πρωτη σειρα παραγεται ως και σημερα! Φυσικα οχι ως μερος του Jurassic Park Tombola, αλλα βρισκοντε πολυ ευκολα για οποιον τα ψαχνει.
 
Να προσθεσω και τα δικα μου... :D

Καινουργιο αποκτημα και αυτα.

Τα βρηκα σημερα το πρωι. :D

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
stayros θα μας τρελλανεις τελειως! :p

ολα απο μοναστηρακι τα βρισκεις?
 
guitarmaniac είπε:
ολα απο μοναστηρακι τα βρισκεις?
Κρυβει απιστευτους θησαυρους το Monastir MALL!!!!! :D

2 πραγματα θελει πολυ να κανεις...ψαξιμο και περπατημα!!! :D
 
στο περπατημα δινω ρεστα,αλλα στο ψαξιμο θελω δουλεια ακομα...
 
Παιδιά, δεν χρειάζεται να πάτε στο μοναστηράκι για να τα βρείτε...

Τα συγκεκριμένα τα έχει και η κόρη μου (3,5 ετών και ξέρει τα πάντα για αυτούς).

Η συσκευασία τους, ήταν ένα... κεφάλι Τρικεράτοπα... το οποίο είχε καπάκι στην κάτω μεριά, και μέσα είχε 12 δεινοσαυράκια...

Το κόστος του... 5? από γνωστό κατάστημα παιχνιδιών...

Κάτι άλλα παρόμοια, είχε πάρει και από το μαγαζάκι που είχε στηθεί στο Mall, δίπλα από την έκθεση των δεινοσαύρων...

Να φανταστείτε, οτι η μικρή δεν ξέρει ούτε να διαβάζει ακόμα... και όμως έχει βιβλία, και περιοδικά με δεινόσαυρους...

Έχει και πιο μεγάλους, και κάνει οτι είναι οικογένειες (μπαμπάς,μαμά, παιδάκι, και τέτοια), και φτιάχνει και φανταστικές ιστορίες!

Το βράδυ όταν κοιμάται, κρατάει στο χεράκι της, τον αγαπημένο της μικρό τρικεράτοπα! Ούτε εγώ δεν είχα τέτοια τρέλα!!!
 
Βρηκα δυο διαφημισεις απο παλιο τευχος αλμανακο

Η πρωτη ειναι απο τα δεινοσαυρακια tombola οπου υπηρχε ενα τυχαια σε καθε σοκολατενιο αυγο. Θυμαμαι οταν δεν μπορουσα να τα βρω, εβαλα την μανα μου να παρει τηλεφωνο στον αντιπροσωπο για να δει που θα μπορουσαμε να τα βρουμε, και μας ειχε πει πως σταματησε την εισαγωγη τους :(

attachment.php


Η δευτερη ειναι απο τα δημητριακα kellogs, νομιζω πρεπει να ειχε τυχαια μεσα στη συσκευασια περιπου πεντε δεινοσαυρους. Επισης αν εκοβες το πισω μερος της συσκευασιας μπορουσες να φτιαξεις σκηνικο σε φαση ζουγκλα για τα δεινοσαυρακια.

attachment.php


Για οσους τα ψαχνουνε, η early learning center της βρετανιας τα παραγει και τα πουλαει ακομα η ιδια! Για περισσοτερες πληροφοριες δειτε εδω: http://www.elc.co.uk/Mini-Dinosaur-Tub/106668,default,pd.html
 
καλησπερα σας

αναζητειτε αρχαιολογος ¨)

γνωριζεται μηπως για αυτα εδω ? δεν εχω βρει τιποτα κ δεν ειναι της σειρας που εχεται ποσταρει..καθος εχω και μερικα απο αυτα και ειναι αρκετα ελαστικα

πληροφοριες πανω τους δεν εχουν τιποτα παρα μονο εναν αριθμο
 
Πίσω
Μπλουζα