η εξέλιξη του Mac OS X σε εικόνες

noxrider

RetroMaNiaC
Joined
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
814
Αντιδράσεις
68
Mac OS X version 10.0 Cheetah (2001)

MacOSX10-0screenshot.png


Mac OS X version 10.1 Puma (2001)

Mac_OS_X_10.1_Puma_screenshot.png


Mac OS X version 10.2 Jaguar (2003)

Jaguar_on_G4.png


Mac OS X version 10.3 Panther (2003)

AM_MacOSX_Panther.png


Mac OS X version 10.4 Tiger (2005)

TigerDesk.png


Mac OS X version 10.5 Leopard (2007)

Leopard_Desktop.png


Mac OS X version 10.6 Snow Leopard (Release date 28th August 2009)

Snow_Leopard_Desktop.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν το εχω δουλεψει ποτε αλλα εχω ακουσει τα καλυτερα λογια απο ανθρωπους που το χρησιμοποιουν στην δουλεια τους.
 
Εγώ βαρέθηκα! Όλα τα λειτουργικά κάνουν την ίδια δουλειά αλλα με διαφορετικά εφέ! Πίσω στο command line... έτσι γι' αλλαγή!
 
nkarytia είπε:
Εγώ βαρέθηκα! Όλα τα λειτουργικά κάνουν την ίδια δουλειά αλλα με διαφορετικά εφέ! Πίσω στο command line... έτσι γι' αλλαγή!
Την ίδια δουλειά κάνουν όλα ...άλλα με sleek design και ασφάλεια και άλλα μόνο αντιγράφοντας(αποτυχήμενα) και με ορθάνοιχτα παράθυρα σε ιούς,adware-malware. :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τι σε κάνει να νομίζεις ότι το OS X είναι ασφαλές (ειδικά τώρα που όλα αυτά είναι cross platform...); Το ότι δεν έτυχε ακόμα;
 
nkarytia είπε:
Τι σε κάνει να νομίζεις ότι το OS X είναι ασφαλές (ειδικά τώρα που όλα αυτά είναι cross platform...); Το ότι δεν έτυχε ακόμα;
Το ότι είναι cross platform πολλά προγράμματα δεν σημαίνει οτί ειναί ίδια.Anyway...το topic είναι "η εξέλιξη του Mac OS X σε εικόνες" και ο καθένας στην τελική χρησιμοποιεί το λειτουργικό που γουστάρει,σύμφωνα με την κρίση του. ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ας ελπίσουμε όλοι ο Clouded Leopard 10.7 να είναι διαφορετικός από τις προηγούμενες εκδόσεις του Mac OS X, πράγμα μάλλον απίθανο.

macosx107-clouded-leopard_tribune_thumb.jpg
 
Αντώνη εξαιρετικός!!!!

Δεν το είχα δει αυτό το thread!!

Όπως σου έχω πει και κατ' ιδίαν, δεν υπάρχει λόγος να ασχολούμαστε με haters και οποιονδήποτε εκφέρει γνώμη για το MacOS τη στιγμή που, πιθανότατα, οι περισσότεροι, μάλλον όλοι, είτε δεν έχουν αγγίξει το λειτουργικό, είτε απλά δεν μπορούν να αποκτήσουν τα μηχανήματα λόγω κόστους.

Για να μη παρεξηγηθούμε, δεν αναφέρομαι στα φιλαράκια που απάντησαν εδώ, μιλάω γενικά, μια και έχω βαρεθεί να βλέπω 18άχρονα στο Insomnia να πετάνε ένα σωρό αηδίες ενώ είναι αδαείς, ή ακόμα περισσότερο, στερούνται τη δυνατότητα απόκτησης mac.

Θα μιλήσω σαν το παλιό καλό Pooky, δει κυνικότατα. Το ότι δεν μπορεί κάποιος να αποκτήσει Mustang δεν σημαίνει ότι η Mustang δεν είναι κορυφή. Άλλωστε τα Apple είναι Ferraris και τίποτε λιγότερο.

Αυτή την εβδομάδα παραλαμβάνω το 15άρι μου MacBook pro, και φυσικά δεν πρόκειται να παρατήσω τα pcs λόγω παιχνιδιών, αν και οι κονσόλες έχουν το κύριο λόγο πια (Forza Mootrsport, Halo, Uncharted, Gran Tourismo 5 που αναμένω μερικά λίγα παραδείγματα) . Δεν μπαίνω σε στρατόπεδα και μπορώ να έχω σε λειτουργία αρμονικά τα πάντα.

Nox μόλις ανεβάσω το Computer room tour στο κανάλι μου στο youtube θα σου στείλω με pm το link, μια και δημόσια δεν υπάρχει περίπτωση να ανέβει. Έτσι για να γουστάρουμε!!!!!!!!!! :) :)
 
Καλά, όσον αφορά τους haters μία είναι η λύση! Απλως τους αγνοείς.

Προσωπικά, δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το λειτουργικό της Apple, μιάς και δεν είχα ποτέ. Αλλά δεν λέω ότι δεν είναι καλό. Για να αγοράζει τόσος κόσμος και μόνο, λέει πολλά!!
 
Καιρός να το δεις από κοντά.

ΑΛΛΑ προσοχή. Δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα με το πρώτο κλικ, χρειάζεσαι και κάποια ενημέρωση ως προς τις διαφορές με τα παράθυρα.
 
εγώ έχοντας δουλέψει αρκετό καιρό και τα δύο ομολογώ ότι το macOS είναι αρκετά καλύτερο.

Είναι απλό, σταθερό και με καλή εμφάνιση.

1+ χρόνο τώρα δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με "περίεργα" του λειτουργικού άλλα μόνο με την δουλειά που θέλω να κάνω στον υπολογιστή
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα