καθαρισμος vhs

Artemis

Banned
Joined
23 Ιουλ 2007
Μηνύματα
191
Αντιδράσεις
22
Παιδια τα φωτα σας. Ξερω οτι ισως εδω δεν ειναι η καταλληλη ενοτητα που το παραθετω οποτε ας το καταχωρησουν εκει που νομιζουν οι Moderator. Θεωρω τον εαυτο μου απο τους τυχερους γιατι οι γονεις μου την εποχη του 80 ειχαν την αλυσιδα βιντεοκλαπ ΖΗΤΑ με αποτελεσμα οταν ο πατερας μου αποφασισε να ασχοληθει με αλλη επαγγελματικη δραστηριοτητα και πουλησε την ΖΗΤΑ σχεδον οτι παιδικο κυκλοφορουσε περασε στα χερια μου και λες σχεδον γιατι υπηρχαν και καποια anime που δεν με ενδιεφερε να αποκτησω κυριως τα αγοριστικα. Καταφερα λοιπον μεχρι σημερα να διαφυλαξω περιπου 8 μεγαλες κουτες τιγκα στα παιδικα του 80 εκτος απο τους αστρομαχητες και σεριφη του διαστηματος που πεταξα προσφατα (που ενω ειναι η ιδια σειρα βγαλαν καποιες vhs με τo ενα ονομα και αλλες με το αλλο) και αυτο με λυπησε πολυ γιατι ηταν μια απο τις αγαπημενες μου σειρες αλλα ηταν τοσο βρωμικες που πιστευα οτι δεν υπηρχε περιπτωση να τις σωσω. Τωρα υπαρχουν ακομα καμια 10αρια που ειναι βρωμικες σε ορισμενα σημεια αλλα δεν ειναι κατεστραμενες οπως οι κασετες star zinger no. 1 και 2. Αυτο που θελω ειναι να μου πει καποιος που να ξερει αν εξακολουθει να υπαρχει το μηχανημα που τις καθαριζει και που μπορω να το βρω ειτε απο Ελλαδα ειτε να το παραγγειλω απο εξω. Θυμαμαι οι γονεις μου το ειχαν τοτε που μεσουρανουσε το video τωρα ομως φανταζομαι οτι θα ειναι δυσευρετο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα