τι αγοραζεις με 15 ευρω? Αυτα !!

morfeas-dsl-

Retro Member
Joined
25 Ιουν 2010
Μηνύματα
137
Αντιδράσεις
6
Λοιπον ενας "γνωστος" εμαθε οτι συλλεγω ρετρο και μου ειπε εαν θελω να περασω απο την αποθηκη του να μου πουλησει καποια που ειχε "σαβουριασει" απο οταν εκλεισε το μαγαζι του. Λεει απο το να τα πεταξω δωσε 15 ευρω και δικα σου.

Ολα σφραγισμενα παρακαλω.

Μου ειπε πως ισως βρει και καποια ακομα στην αποθηκη και πως αν ναι, θα με καλεσει.

Ελπιζω 1-2 αναμνησεις να σας τις ξυπνησω :)

Υγ. λατρεψα την τσαντα fido-dido που γραφει 1985 και μου ειπε πως θυμαται να εχει 1-2 διαφορετικες ακομα (μακαρι! ) :D :D

Προβολή συνημμένου 29760Προβολή συνημμένου 29761
 
Πω πω, τι ανείπωτη τύχη!! :)
 
Και μονο για το MD να τα εδινες και παλι καλα θα ηταν!Εγω να μην εχω κανα τετοιο γνωστο ρε παιδι μου...
 
Δε λέω , συμφωνώ με αυτές τις κινήσεις , διότι μου τη δίνει όταν μαθαίνω να πετάνε τέτοια πράγματα . Αλλά βρε παιδί μου , ο γνωστός σου το ξεφτίλισε το θέμα · μόνο 15 ? :) ; Εγώ στη θέση σου θα του άφηνα και γεναίο φιλοδώρημα !
 
το "γνωστος" το εβαλα σε εισαγωγικα :) . Απλα τον ηξερα , οποτε μιας και δεν ηταν φιλος μου δε θεωρησα οτι χρειαζεται !
 
Χτυπησε πριν 20 λεπτα τηλεφωνο πως βρεθησαν και αλλα και πως "θα τα βρουμε στην τιμη μην ανησυχεις"!

Αυριο μεσημερι σας εχω καλως εχοντων των πραγματων νεο υλικο!

Κατι για bibi bo ανεφερε και επιτραπεζια και καποιες φιγουρες. Ελπιζω να μη φαω το χρονο μου για κουκλες!

Αλλιως με κοβω να κανω ρετρο δωρα στην κοπελα μου :)
 
Λοιπον οπως υποσχεθηκα βαζω τα σημερινα αποκτηματα. Το "μαλλι" σημερα χωρις λογο και αιτια πηγε στα 35 ευρω αλλα δεν παραπονιεμαι καθολου!

Τα κοριτσιστικα αυριο πανε σαν δωρο και ελπιζω να εκτιμηθουν :)

Να θυμησω πως εαν κλικαρετε τη φωτογραφια μεγαλωνει και πως εαν την ξανακλικαρετε γινεται ακομα πιο μεγαλη :)

καποια για τις κοπελες του φορουμ

και τα τελευταια. Την τριτη θα δω τι αλλο εχει μεινει. Λογικα κατι θα βρεθει ακομα αλλα κραταω μικρο καλαθι και βλεπουμε :zip:

χαρηκα παρα πολυ σημερα :flower:

IMG_0335.jpg

IMG_0334.jpg

IMG_0333.jpg

IMG_0329.jpg

IMG_0332.jpg

IMG_0327.jpg

IMG_0328.jpg

IMG_0325.jpg

IMG_0326.jpg

IMG_0340.jpg

IMG_0341.jpg

IMG_0338.jpg

IMG_0339.jpg

IMG_0337.jpg

IMG_0336.jpg

IMG_0342.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
χαχα φιλε μου το μαλλιν σημερα πιστευω με λογο και με αιτια,αιτιαρα μην σου πω πηγε στα 35,γιατι με 15 ευρω και megadrive και πιστολι και r zone ολα σφραγισμενα,εμ δεν νομιζω να σου τυχαινει και καθε μερα,και 35 παλι καλα ειναι για αυτα που πηρες,που και παλι απο οτι ειδα ειναι κ αρκετα,αναμενουμε και μερος 3ο την τριτη,υπεροχες φωτο!
 
Χαχα ναι δεν παραπονιεμαι καθολου, και αρκετα παραπανω θα εδινα! Απλα θα μου ηταν πιο λογικο να μου πει 35 για md και rzone παρα για τα κοριτσιστικα κτλ ! Ελπιζω να βρει και κατι τελευταια που ειπε. Την τριτη θα ξερω :) . Αναλογικα σκεφτοντας το μαλλι θα παει 80 ευρω :p :p :p
 
φιλε βρηκε τελικα τιποτα τελευταια κομματια για να μας δειξεις με φωτος?
 
Δυστυχως βρισκομαι σε ταξιδι και δεν εχω περασει ακομα να δω τα τελευταια κομματια ( εαν υπαρχουν ) . Λογικα τις επομενες ημερες θα μπορεσω :)
 
χαχα οκ θα περιμενουμε τοτε με αγωνια!αντε μακαρι να εχει να τα παρεις και να τα βγαλεις φωτο,μπραβο σου παντως βλεπω εχεις ανακαλυψει πολυ ρετρο πραμα..
 
Αφού τα είχε για πέταμα, έπρεπε να στα χαρίσει... αγαπάει πιο πολύ τον κάδο από τον φίλο του; :p
 
Αν ημουν φιλος του ναι συμφωνω! Αλλο "γνωστος" ομως και αλλο φιλος :) . Παραπονο δεν εχω ηταν λογικες τιμες.

Αγορασα και τα τελευταια να σημειωσω προς 50 ευρω συνολο. Δυστυχως επειδη τα αφησα στην πολη που μενουν οι γονεις μου λογω χωρου , θα σας τα βαλω σε φωτογραφιες σε καποιες ημερες που θα ξανακατεβω.

Για να μην αφηνω προσδοκιες για κατι τρομερο να αναφερω και τι αγορασα.

4 handheld ηλεκτρονικα τα οποια δε νομιζω να εχουν καμμια ιδιαιτερη συλλεκτικη αξια.

10 φιγουρες mighty max οι μικρες

8 φιγουρες american gladiators

3 φιγουρες gijoe gen 1

2 φιγουρες transformers g1

3 φιγουρες transformers g2

2 φιγουρες terminator - δε γνωριζω γενιά

1 αστυνομικο τμημα με ελληνικα lego

1 καστρο zelda της exin castillos

δεν ειχε κατι αλλο εκτος απο κατι κουκλακια ποντιος και 1 ομματ νομιζω, τα οποια ομως μου τα εδινε 15 ευρω το 1 και δεν ηθελα να χαλασω και αλλα :)
 
φιλε μορφεα παλι για 50 ευρω πηρες παρα πολλα και πολυ πραμα..και αρκετα συλλεκτικο θα ελεγα..γιατι βλεπω να γραφεις και 4 handleld και 2 και 3 φιγουρες transformers generation 1 2 που ειναι καρα σπανιες..οποτε πανε αναψε καμια λαμπαδα στο μποι σου,και εγω θελω στο φανταστικο κοσμο να αγοραζω ολοκληρα μαγαζια με 50 ευρω αλλα παραμενει φαντασιωση.και καστρο zelda..φιλε ολα αυτα απο e bay ασε μην σου πω νουμερο..σφραγισμενα και ολας..λαχειο σου εκατσε παλι αντικειμενικα :)
 
νταξει μην τα παραλεμε!!καλη φαση να περνεις τοση ποσοτητα σχεδον τσαμπα!! αλλα κ τα transformers generation 1-2 δεν ειναι κ τοοοσο σπανια!!! και αν ψαχτεις ουτε κ τοοσο ακριβα!!!
 
δεν ειναι ολα τοοοσο σπανια :) . Το οτι καποιοι βαζουν τα g1 200 ευρω δε σημαινει οτι αξιζουν κιολας. Το καστρο zelda παει περι τα 45 ευρω απο δημοπρασιες που βλεπω. Επισης ναι μεν πηρα πολλες φιγουρες αλλα αρκετες ειναι ιδιες :(
 
ναι ενταξει συνηθως οσα εχουν grading πανε ακριβα αλλιως αλλα τα βρισκεις πολυ φθηνα!!! κ αμα ψαχτεις περα απο ebay βρισκεις πολυ καλα πραγματα!!!
 
Πίσω
Μπλουζα