“Μεταλλικό Ροκ” (Dragon_K. δες γιατί θα τρελαθώ)

Omenforever

RetroMasteR
Joined
26 Mαϊ 2006
Μηνύματα
1.922
Αντιδράσεις
1.142
mrng5.jpg
Προβολή συνημμένου 134695

Διαφημιστικής υφής μέταλ έντυπο των 80s, που απʼ ότι έμαθα έβγαλε ελάχιστα τεύχη. Πέρα από τις καλές φωτογραφίες το μάτι μου έπεσε πάνω στο όνομα του διευθυντή σύνταξηςβ¦

Dragon ξέρασε τα όλα. Είναι συνωνυμία; :armed:

Αν θέλετε ρίχνω και ένα σκανάρισμα όταν προκάνω.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν ξέρω ποιος είναι ο διευθυντής σύνταξης αλλά είναι συνωνυμία. Όταν βγήκε αυτό, παίζει να ήμουν...14 οπότε άδικα ανησύχησες βρε :D :D

Χωρίς να είμαι σίγουρος νομίζω οτι ήταν παράλληλη έκδοση του τότε Heavy Metal, μετέπειτα Metal Hammer & Heavy metal.

Αν δεν είναι κόπος πες μου εκδότες και θα σου πω σίγουρα.

Και όντως βγήκε σε ελάχιστα τεύχη. Δεν το είχα πάρει ποτέ για να ακριβολογώ. Μόνο φωτογραφίες δεν έχει;
 
Το περιοδικό περιέχει ολοσέλιδες φωτογραφίες και ελάχιστα σχόλια, lyrics κλπ.

Όλα τα στοιχεία όπως αναγράφονται:

Εκδόσεις: Cosmobooks LTD

Διευθυντής Σύνταξης: Γ. Πανταζής :cheers:

Αρχισυντάκτης: K. Αρβανίτης

Συνεργάτες: Μ. Σταύρου, Ν. Δημητριάδης, Π. Νικολαΐδης, Μ. Σχινά, Π. Κοντέλης, Σ. Παπαζαχαρίου
 
Κανένα scan-άρισμα, για να θυμιθούμε τα νιάτα μας?
 
Omenforever είπε:
Το περιοδικό περιέχει ολοσέλιδες φωτογραφίες και ελάχιστα σχόλια, lyrics κλπ.
Όλα τα στοιχεία όπως αναγράφονται:

Εκδόσεις: Cosmobooks LTD

Διευθυντής Σύνταξης: Γ. Πανταζής :cheers:

Αρχισυντάκτης: K. Αρβανίτης

Συνεργάτες: Μ. Σταύρου, Ν. Δημητριάδης, Π. Νικολαΐδης, Μ. Σχινά, Π. Κοντέλης, Σ. Παπαζαχαρίου


Mάλλον είναι ανεξάρτητη έκδοση, το Heavy Metal τότε, το εξέδιδε κάποιος Γκρίτζαλης, ο οποίος είχε φάει τρελό ψηστήρι από τον Κουτουβό να βγάλει τέτοιου είδους περιοδικό, γιατί εξέδιδε κυρίως...τσοντοπεριοδικά και ήταν παντελώς άσχετος με το θέμα :D
 
edit by T.S

Αξίζει μόνο και μόνο για το πουλοβεράκι του DeMaio. :cheers:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φιλε μου Omen - το περιοδικο αυτο ειναι πραγματικο ντοκουμεντο αλλα απο την αλλη, μπορει η εταιρεια που το εξεδιδε να εχει κλεισει αλλα δεν ξερει κανενας αν τα δικαιωματα της εκδοσης εχουν περασει σε καποια αλλη εταιρεια ή οχι.

Μπορεις ανετα να ανεβασεις 2-3 σελιδες του εδω αλλα δυστυχως οχι ολο το τευχος. Λυπαμαι που το "κοβω" αλλα πανω απο ολα θελουμε το GRM να υπαρχει χωρις κυνηγητα και προβληματα. Ελπιζω να με καταλαβεις.
 
ΠΩΠΩ ΦΟΒΕΡΟ!!!

Και το πιο φοβερό είναι οτι ΟΛΕΣ μα ΟΛΕΣ οι φωτογραφίες είναι κλεμμένες από ξένα περιοδικά (όπως κλεμένες ήταν και αυτές του Heavy Metal σύμφωνα με τον πρώτο αρχισυντάκτη Γιάννη Κουτουβό).

Τα χρωματιστά τετραγωνάκια στις φώτο που καλύπτουν τις ξένες λεζάντες είναι η πιο τρανή απόδειξη :D
 
My bad Tel… :eek:

Είμαι σε θέση για κάμψεις και περιμένω τα περαιτέρω...

Πέρα από την πλακίτσα, μου πέρασε από το μυαλό αλλά υπερίσχυσε στιγμιαία ο ενθουσιασμός ;)
 
Το πουλοβεράκι του DeMaio που λέγαμε:

c01im8.jpg


:cheers:

:D
 
Όντως ρε φίλε,τι αρκουδιά είναι αυτή ;!;!!;;!
 
μεταλικο ποκ

μπραβο πε φιλαρα.....που το βρηκες..με γυρισες αρκετα χρονια πισω......καποτε ειχα τα λιγα τευχη που κυκλοφορησαν..τωρα δυστυχως,,,, αστα βραστα.. :) :) :) :) :)
 
Ρε παιδιά μου έστειλε ο Getta Robo το link ...έχω 3 τεύχη! Τα πήρα πριν καμιά 10ρια χρόνια από Μοναστηράκι. Τόσο σπάνιο είναι; 1988 είχε κυκλοφορήσει.
 
Ξερει κανεις ποσα τευχη κυκολοφορησαν?
 
Πίσω
Μπλουζα