[05-01-1991] Πρόγραμμα TV από 01 έως 07 Μαίου 1991

FORD231

RetroNuts!
Joined
28 Φεβ 2010
Μηνύματα
3.087
Αντιδράσεις
3.596
Το προγραμμα της ΕΤ1 ΕΤ2 ΕΤ3 Μεγκα Αντεννα και αλλων καναλιων

καθως και ρεπορταζ σχολια απο 01 εως 07 Μαιου 1991
 

Συνημμένα

  • 22522.jpg
    22522.jpg
    251,2 KB · Προβολές: 149
  • 22523.jpg
    22523.jpg
    238 KB · Προβολές: 147
  • 22524.jpg
    22524.jpg
    260,1 KB · Προβολές: 125
  • 22525.jpg
    22525.jpg
    240,4 KB · Προβολές: 126
  • 22529.jpg
    22529.jpg
    233,4 KB · Προβολές: 116
  • 22530.jpg
    22530.jpg
    247,3 KB · Προβολές: 114
  • 22531.jpg
    22531.jpg
    232,7 KB · Προβολές: 104
  • 22532.jpg
    22532.jpg
    191,5 KB · Προβολές: 94
  • 22533.jpg
    22533.jpg
    247,2 KB · Προβολές: 72
  • 22534.jpg
    22534.jpg
    162,1 KB · Προβολές: 63
  • 22535.jpg
    22535.jpg
    187,7 KB · Προβολές: 65
  • 22536.jpg
    22536.jpg
    154,1 KB · Προβολές: 68
  • 22537.jpg
    22537.jpg
    159,7 KB · Προβολές: 114
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Όντως τέλειο το πρόγραμμα της τηλεόρασης. Μάθαμε αρκετά πράγματα για τα σήριαλ της εποχής. Μου έκανε εντύπωση η αναγγελία της σειράς "Ημέρες Οργής" με το Λυκούργο Καλλέργη στο ρόλο του συνταγματάρχη. Ομολογώ οτι η ύπαρξη αυτής της σειράς μου ήταν άγνωστη.
 
Μάγκες η τηλεόραση εκείνης της εποχής δεν έχει καμία σχέση με της σημερινής εποχής η ιδιωτική τηλεόραση είναι καλύτερη από τότε που άνοιξε 1989 μέχρι και τη σαιζόν 1996-1997 από εκεί και μετά άρχισε να χαλάει φέρνοντας την trash tv και ξανάφτιαξε τη σαιζόν 2004-2005 αλλά μετά χάλασε πάλι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπράβο ΥΠΕΡΟΧΟ! :)
 
Εξαιρετικό πόστ.

Δυό σχόλια θα κάνω μόνο βλέποντας το πρόγραμμα αυτό.

Πρώτον ότι ήταν μια από τις καλύτερες εποχές των ιδιωτικών καναλιών που είχαν 1-2 χρόνια στον αέρα και δεύτερο θυμάμαι την σύγνωμη για την λέξη που θα χρησιμοποιήσω την απόλυτη διαστροφή που με είχε πιάσει εκείνο το χρονικό διάστημα να βλέπω σαν μανιακός την δίκη του Κοσκωτά και τις εξελίξεις που αυτή είχε.

Ωραία πράγματα θα μου πείτε ότι έβλεπα!!! Χαχα, τι να γίνει (δεν ξέρω πως μου την είχε βαρέσει τότε)
 
Δίνω προσοχή στις Χίλιες και Μια Συνταγές που τις φοβόμουν από τον τίτλο όπως και το Κάνε Ότι Κάνω . Το πούλαγε ο πατέρας μου στο παλαιοπωλείο σε VHS. 20 Χρόνια μετά ο ΑΝΤ1 έχει Χίλιες και Μια Νύχτες με την Σεχραζάτ και τον Ονούρ.

Στο TV 100 το TV Club 100 πως αυτό το παιδί 20 χρόνια μετά μέχρι και ο περιπτεράς του τον ξέρει χεχε , για τον Κανάκη λέω. Και στο ίδιο κανάλι επίσης μια λαμπερή κυρία που 20 χρόνια μετά όταν βλέπουμε την εκπομπή της κλαίμε επειδή η μάνα βρήκε τον γιο της , εννοώ για την Βίκυ Χατζηβασιλείου που παρουσίαζε το 1991 το Ο Κόσμος και Εμείς (με το βιβλίο του δημοτικού έχει σχέση ;)

Το Ρετιρέ έπαιζε Τετάρτες αλλά την ημέρα που γεννήθηκα (10/04/1991) δεν είχε διότι ήταν μέρες του Πάσχα, ή είχε;. Δηλαδή αν είχε εκείνη την μέρα θα λέγαμε ότι γεννήθηκα με το Ρετιρέ Τετάρτη του Πάσχα.

TELETEXT θυμάμαι μετά είχε εκπομπή η ΕΤ3. Ο ΑΝΤ1 τότε δεν είχε Καλημέρα Ελλάδα και Πρωινό Καφέ, εν τω μεταξύ 20 χρονών λέει ότι είναι η εκπομπή του Παπαδάκη.

Και επίσης το Κοκτέιλ με την Ελένη Μενεγάκη πριν την μάθουμε εμείς οι κουτσομπόλες, ως συμπαρουσιάστρια του Τριανταφυλλίδη τότε. Είδα πρόσφατα στο mega που είχε αφιέρωμα στα πρωινάδικα, μεγάλα ονόματα είχαν περάσει από το πλατό που σήμερα θα λέγαν Όχι στα πρωινάδικα και Ναι στην Μπήλιω Τσουκαλά.

Και 4/5/1991 μέρα Σάββατο στείλαμε εμείς στην Eurovision http://www.youtube.com/watch?v=siE-ZzU-kGc
 
Diana μου Ρετιρέ δεν έπαιξε εκείνη την ημέρα (10/04/01) διότι ήταν Τετάρτη του Πάσχα. Το θυμάμαι πολύ καλά και ας έχουν περάσει τόσα χρόνια...
 
το τελετεξτ του αντεννα ηταν καρτες που εδειχναν ειδησεις, καιρο αθλητικα κλπ ηταν σχεδον σαν αυτο που εχουν τωρα τα περισσοτερα καναλια και το βλεπεις αυτοματα στην τηλεοραση.

νομιζω τοτε το ρετιρε παρασκευη επαιζε αν οχι το 1990-91 σιγουρα την επομενη σεζον.

καλα τοτε ολο το καλοκαιρι ειχε την δικη του κοσκοτα η ετ1 σερι απο πρωι μεχρι απογευμα και εβαζε στα διαλλειματα την τολμη και γοητεια

ο παπαδακης ξεκινησε το σεπτεμβριο του 91

γενικη εκεινη την χρονια η τηλεοραση ηταν στα πολυ πανω της αν και πιτσιρικας μπορει να αποβλακονομουν με τις ωρες τουλαχιστον τοτε αξιζανε κατι αυτα που βαζανε, τωρα τηλεοραση μονο για ποδοσφαιρο αναβει.
 
Εξαιρετικό πρόγραμμα! Εντυπωσιάστηκα από τη φωτό της Latoya Jackson στο πρόγραμμα της Πέμπτης... Έκανε ποτέ επιτυχία η Latoya στην Ελλάδα; Ακούγονταν δλδ τα κομμάτια της εδώ;
 
Ωραίο θέμα!!!

Ωραία η τηλεόραση τότε!
 
nwntas είπε:
Εξαιρετικό πρόγραμμα! Εντυπωσιάστηκα από τη φωτό της Latoya Jackson στο πρόγραμμα της Πέμπτης... Έκανε ποτέ επιτυχία η Latoya στην Ελλάδα; Ακούγονταν δλδ τα κομμάτια της εδώ;
Η μόνη επιτυχία που έκανε η Latoya στην Ελλάδα ήταν οι φωτογραφήσεις της στο Playboy... :cool:
 
Σώτος Σώτος είπε:
Η μόνη επιτυχία που έκανε η Latoya στην Ελλάδα ήταν οι φωτογραφήσεις της στο Playboy... :cool:
Λοοοοοοολ!

Ε μα είπα κι εγώ, ακούστηκε τόσο πολύ το Bad Girl, πχ, που ήταν 1500% αναγνωρίσιμη, ώστε να την βάλουν στο περιοδικό;
 
Ωραίο ποστ. Είδα και τη δίκη για το σκάνδαλο Κοσκωτά και θυμήθηκα την υπομονή μας που δεν έδειχνε τότε τίποτα άλλο από αυτό!
 
Καμια σχέση η τηλεόραση του τότε με σήμερα.Πολύ πιο ποιοτική με διαφορά
 
βλέποντας ξανά το πρόγραμμα εκείνης της περιόδου θυμάμαι πόσο είχαμε σπαστεί εγώ και κάτι συμμαθητές μου που είχαν αλλάξει την ημέρα προβολής της αστυνομικής σειράς "Χάντερ" από Παρασκευή σε Κυριακή και μάλιστα αρκετά αργά για την εποχή εκείνη που είχαμε σχολείο την επόμενη ημέρα.
 
θα έδινα τα πάντα να γυρνούσα σε εκείνη την τηλεοπτική χρονιά...Νομίζω ήταν η καλύτερη για μένα...πόσες ωραίες ξένες σειρές και ταινίες είχαμε δεί εκείνη την σεζόν...
 
Πίσω
Μπλουζα