[1971-11-12] Προγραμμα TV από 12 έως 18 Νοεμβριου 1971

FORD231

RetroNuts!
Joined
28 Φεβ 2010
Μηνύματα
3.087
Αντιδράσεις
3.596
Το προγραμμα του ΕΙΡΤ και της ΥΕΝΕΔ απο 12 εως 18 Νοεμβριου 1971

21363.jpg21364.jpg21365.jpg
21362.jpg
21361.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παρασκευη 22:00 ΕΙΡΤ "Eιμαι Κατασκοπος"

"Ι Spy" 1965

Kατα γραμμα μεταφραση ,ειχε γυριστει και προσφατο remake για τους κινηματογραφους με Εντι Μερφι και Οουεν Γουιλσον με τον ιδιο τιτλο.
 
Επειδή γεννήθηκα αυτή την συγκεκριμένη εβδομάδα, μπήκα να δω τι έπαιζε η τηλεόραση όταν ερχομουν στον κόσμο. Παρατήρησα λοιπόν ότι στις 12 Νοεμβρίου έπαιζε το Κορονέισιον στρητ. Φαντάζομαι ότι πρόκειται για την κλασική Αγγλική σειρά για την οποία δεν είχα ιδέα ότι παιζόταν και στην Ελλάδα.
 
και η οποία συνεχιζόταν τουλάχιστον όσο ήμουν εγώ στην Σκωτία (το 2015-16 δηλαδή). δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε αλλά οι συγκάτοικοι μου την βλέπαν με πάθος!
 
Επειδή γεννήθηκα αυτή την συγκεκριμένη εβδομάδα, μπήκα να δω τι έπαιζε η τηλεόραση όταν ερχομουν στον κόσμο. Παρατήρησα λοιπόν ότι στις 12 Νοεμβρίου έπαιζε το Κορονέισιον στρητ. Φαντάζομαι ότι πρόκειται για την κλασική Αγγλική σειρά για την οποία δεν είχα ιδέα ότι παιζόταν και στην Ελλάδα.
και η οποία συνεχιζόταν τουλάχιστον όσο ήμουν εγώ στην Σκωτία (το 2015-16 δηλαδή). δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε αλλά οι συγκάτοικοι μου την βλέπαν με πάθος!
Ναι, είναι το "Coronation Street" το οποίο συνεχίζει μέχρι και σήμερα, από τις 9 Δεκεμβρίου 1960, όταν και προβλήθηκε το πρώτο επεισόδιο! Μάλιστα, νομίζω πως προβλήθηκε για αρκετά χρόνια από το ΕΪΡΤ (νομίζω από το 1970 έως το 1974-5).
 
Πραγματικά δεν περίμενα ότι θα παιζόταν στην Ελλάδα τόσο παλιά. Δεν το χα ξανακούσει. Στην Μεγάλη Βρετανία ναι είναι θεσμός με την κυριολεκτική έννοια του όρου. Μέχρι και καραμέλες είχαν βγάλει με το όνομα. (Οι οποίες παρεμπιπτόντως ήταν πολύ ωραίες).
 
Πίσω
Μπλουζα