[1974-04-12] TV Πρόγραμμα: 1974 (12 Απριλίου)

tsalk

RetroDB Feeder
Joined
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
3.719
Αντιδράσεις
920
Εφημερίδα: ?

Μεγάλη Παρασκευή 12 Απριλίου 1974 (Ημερομηνία γέννησης του Wally)

Aς δούμε τι έπαιζε τότε η tv (όπως είναι αναμενόμενο την Μ. Εβδομάδα το πρόγραμμα των καναλιών τροποποιείται αναλόγως με εκπομπές ανάλογες με το ύφος της ημέρας).

Πάντως εγώ προσωπικά (αν και 2 ετών τότε) δεν θα έβλεπα τίποτα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν και το πρόγραμμα των 2 καναλίων προφανώς είναι τροποποιημένο για τη Μ.Παρασκευή ( οποίο κανάλι και να άνοιγες μεταξύ 13:00-13:20 μόνο μοιρολόγια θα άκουγες :p ), Αυτό που ξεχωρίζει κανείς αμέσα είναι οι εκπομπές αφιερωμένες στη Κύπρο, τη "εκπομπή θρησκευτικής αγωγής του αρχηγείου ενόπλων δυνάμεων", και τη εκπομπή "σοβαρά μουσική" (!) - προφανώς οτιδήποτε άλλο απο αυτά που παίζει αυτή εκπομπή ( κλασσική μουσική μάλλον ) είναι γελεία :D
 
Θυμαμαι μικρη, πως την μεγαλη Παρασκευη, δεν εβαζαν τραγουδια οι ραδιοφωνικοι σταθμοι, και ειδικα το πρωι, ακουγες και την αναλογη λειτουργια απο την κρατική τηλεοραση.

Ούτε παιδικό, ουτε τιποτα.. :(
 
Ξεφυλίζοντας όλο το πρόγραμμα είδα ότι Μεγαλή Πέμπτη, και Μεγάλη Παρασκευή δεν είχαν απολύτως τίποτα από το συνήθεις πρόγραμμα. Τις υπόλοιπες μέρες το πρόγραμμα ήταν μικτό (και κάποιες κανονικές εκπομπές, αλλά και οι εκπομπές για την Μεγάλη Εβδομάδα).

Αυτά για το 1974 (επί δικτατορίας ακόμη) αν και δεν νομίζω να υπήρχαν διαφορές τα επόμενα έτη.
 
Πολυ θρησκα η χουντα. Ελλάς Ελλήνων Χριστιανών (ανευ βουλής και εκλογών)
 
ουάου! ούτε που το φανταζόμουν! ποικιλία!! είχαν να διαλέξουν μεταξύ λειτουργίας και...εκκλησιαστικών ύμνων!
 
tolis είπε:
Πολυ θρησκα η χουντα. Ελλάς Ελλήνων Χριστιανών (ανευ βουλής και εκλογών)

Θα παρακαλούσα να σταματήσει εδώ η όποια αναφορά (περί δικτακτορίας και γενικά περι πολιτικής)
 
Τώρα που το ξαναβλέπω το πρόγραμμα, πιο πολύ για πρόγραμμα ραδιοφώνου μου κανει.. παρα για τν

Θελω να πω : Όλα αυτά τα μουσικά προγράμματα κτλ, στην τν τι αναλογο οπτικο υλικό έδειχναν?

Ειλικρινά έχω αποριά...
 
Πίσω
Μπλουζα