[1991-06-19] Πρόγραμμα TV από 19 έως 25 Ιουνίου 1991

Μια απορία 32 χρόνων σχετικά με μια σειρά που βλέπω στο πρόγραμμα του Mega αυτή την περίοδο. Το "Μυστικός πράκτωρ εναντίον Ριτ Πετιτ" τι στο καλό ήταν ;κατασκοπική ,κωμική,αστυνομική σειρά; Το θυμάμαι από τότε που άλλαξε λίγο το πρόγραμμα του Mega απ' την άνοιξη του 1991 και βλέπω ότι κράτησε αρκετό καιρό και σε καθημερινή βάση . Το έχω ψάξει στο google με πολλούς τρόπους αλλά άκρη δεν έχω βγάλει .Να ήταν άραγε η σειρά danger man με τον Patrick McGoohan που είχε εναλλακτικό τίτλο "Secret Agent"; Κι αν ναι το Ριτ Πετιτ που κολλάει; Μήπως γνωρίζετε κάτι επ αυτού;
 
Βρε παιδια να ρωτησω κατι. Το κυνηγι της μεγαλης περιπετειας απο αντ1 τα σκ ποτε παιζοταν; Δεν το χο βρει στα προγραμματα που αναρτατε εδω
 
Ευχαριστούμε και πάλι Νίκο που ανεβάζεις έστω και εις διπλούν τα προγράμματα! Αν βρεις κάποια άλλα πλην της ημερήσιας (επειδή είναι εύκολη στην πρόσβαση), ευπρόσδεκτα!
 
Βλέποντας το συγκεκριμένο πρόγραμμα εκείνης της εβδομάδας (καθώς και άλλα εκείνης της περιόδου) συνειδητοποιώ πόσο χάλια πρόγραμμα είχε η κρατική τηλεόραση εκείνα τα χρόνια σε σχέση με την ιδιωτική τηλεόραση. Ότι αξιόλογο είχε το χαντάκωνε (βλ. Ύποπτος κόσμος του Twin Peaks που του άλλαζε τα φώτα σε μέρες και ώρες προβολής) και κατά τα άλλα βιντεοκασέτες και τα τρία κρατικά κανάλια. Θα μου πεις και τα νεοσύστατα ιδιωτικά δεν έβαζαν βιντεοκασέτες;ναι αλλά άλλη η βαρύτητα των κρατικών καναλιών άλλη των ιδιωτικών. Συν η δίκη για το σκάνδαλο Κοσκωτά που έκανε το πρόγραμμα να υπολειτουργεί
 
Πίσω
Μπλουζα