[1993-08-28] Πρόγραμμα TV από 28 Αυγούστου έως 3 Σεπτεμβρίου 1993

Αρμαγεδών

RetroDB Feeder
Joined
7 Φεβ 2021
Μηνύματα
1.228
Αντιδράσεις
3.497
Το πρόγραμμα των κρατικών, των ιδιωτικών σταθμών και κάποιες προτάσεις, από το Σάββατο 28 Αυγούστου έως την Παρασκευή 3 Σεπτεμβρίου 1993.
Από την εφημερίδα "Καθημερινή".

Σάββατο 28 Αυγούστου 1993
28 Αυγούστου_page-0001.jpg

Κυριακή 29 Αυγούστου 1993
29 Αυγούστου_page-0001.jpg

Δευτέρα 30 Αυγούστου 1993
30 και 31 Αυγούστου_page-0001.jpg

Τρίτη 31 Αυγούστου 1993
30 και 31 Αυγούστου_page-0001.jpg

Τετάρτη 1 Σεπτεμβρίου 1993
1 και 2 Σεπτεμβρίου_page-0001.jpg

Πέμπτη 2 Σεπτεμβρίου 1993
1 και 2 Σεπτεμβρίου_page-0001.jpg

Παρασκευή 3 Σεπτεμβρίου 1993
3 Σεπτεμβρίου_page-0001.jpg
 
Πολύ ωραίο πρόγραμμα...Και τις θυμάμαι όλες τις μέρες γιατί τελείωναν οι καλοκαιρινές διακοπές και είχε επιστροφή στο σχολείο σε λίγες μέρες τότε...μάλιστα έλεγα στον εαυτό μου "υπομονή άλλοι 18 μήνες καθαροί για να τελειώσεις το σχολείο αυτή και η επόμενη χρονιά"
 
Οι τελευταίες μέρες του καλοκαιριού για εμένα ήταν ταυτόχρονα ένα μεγάλο "ξενέρωμα" επειδή τελείωνε το καθησιό, και μια μεγάλη "ευχαρίστηση" καθώς πάλι θα έμπαινα σε ένα πρόγραμμα. Το τηλεοπτικό πρόγραμμα, δε, δεν το λες και πολύ καλό, λόγω κυρίως των επαναλήψεων εν όψει της νέας σεζόν. Παρ' όλ' αυτά, το τότε πρόγραμμα ήταν σκάλες ανώτερο απ' το σημερινό.

"υπομονή άλλοι 18 μήνες καθαροί για να τελειώσεις το σχολείο αυτή και η επόμενη χρονιά"
Αυτό, θέλω να πιστεύω, το είχαμε όλοι μας. Αλλά όταν πήγαμε πανεπιστήμιο, καταλάβαμε πόσο "καλύτερα" ήταν στο σχολείο :D
 
Οι τελευταίες μέρες του καλοκαιριού για εμένα ήταν ταυτόχρονα ένα μεγάλο "ξενέρωμα" επειδή τελείωνε το καθησιό, και μια μεγάλη "ευχαρίστηση" καθώς πάλι θα έμπαινα σε ένα πρόγραμμα. Το τηλεοπτικό πρόγραμμα, δε, δεν το λες και πολύ καλό, λόγω κυρίως των επαναλήψεων εν όψει της νέας σεζόν. Παρ' όλ' αυτά, το τότε πρόγραμμα ήταν σκάλες ανώτερο απ' το σημερινό.


Αυτό, θέλω να πιστεύω, το είχαμε όλοι μας. Αλλά όταν πήγαμε πανεπιστήμιο, καταλάβαμε πόσο "καλύτερα" ήταν στο σχολείο :D
Αυτό το καταλαβαίνω που λες , τα τελευταία χρόνια με τα πιο σοβαρά προβλήματα που αντιμετωπίζουμε σαν άνθρωποι (ανεργία κτλ) ...ακόμη και στρατός που ακριβώς τέτοια εποχή υπηρετούσα τις πρώτες μου ημέρες στα σύνορα (Διδυμότειχο) φαντάζει ένα αστείο που τότε μας φαινόταν πρόβλημα και μας άγχωνε περιμένοντας πότε να τελειώσει η θητεία μας..πόσο μάλλον που στα σημερινά προβλήματα αναπολούμε επιστροφή στο σχολείο :) όσο για το πρόγραμμα εκείνης της εβδομάδας σίγουρα δεν συγκρίνεται με των τηλεοπτικών ετών 1989-90 και 1990-91 (άντε και της χρονιάς 1991-92 που ήταν καλή τηλεοπτική χρονιά),αλλά συγκρινόμενο με σήμερα το λες εξαιρετικό..
 
Αυτό το καταλαβαίνω που λες , τα τελευταία χρόνια με τα πιο σοβαρά προβλήματα που αντιμετωπίζουμε σαν άνθρωποι (ανεργία κτλ) ...ακόμη και στρατός που ακριβώς τέτοια εποχή υπηρετούσα τις πρώτες μου ημέρες στα σύνορα (Διδυμότειχο) φαντάζει ένα αστείο που τότε μας φαινόταν πρόβλημα και μας άγχωνε περιμένοντας πότε να τελειώσει η θητεία μας..πόσο μάλλον που στα σημερινά προβλήματα αναπολούμε επιστροφή στο σχολείο :) όσο για το πρόγραμμα εκείνης της εβδομάδας σίγουρα δεν συγκρίνεται με των τηλεοπτικών ετών 1989-90 και 1990-91 (άντε και της χρονιάς 1991-92 που ήταν καλή τηλεοπτική χρονιά),αλλά συγκρινόμενο με σήμερα το λες εξαιρετικό..
Είναι το όσο μεγαλώνουμε ως άνθρωποι, τόσο περισσότερο αναπολούμε τα παιδικά/σχολικά μας χρόνια, που τότε μας φαίνονταν (και ήταν) ρουτίνα :)

Το τότε πρόγραμμα δεν συγκρίνονταν επ' ουδενί με των σεζόν που αναφέρεις, αλλά εν συγκρίσει με σήμερα χίλιες φορές αυτό!!
 
Αλλά η απόλυτα αγαπημένη μου τηλεοπτική χρονιά το έχω γράψει εκατοντάδες φορές εδώ ,είναι αναμφισβήτητα η 1990-91..Δεν την αλλάζω με τίποτα..Και η χειρότερη η 1999-2000 (για μένα πάντα καθαρά προσωπική άποψη)
 
Εμένα οι αγαπημένες μου σεζόν, επί ιδιωτικής τηλεόρασης, είναι από την 1989-1990 έως και την 2001-2002, με "ενδιάμεσο" κενό την 1999-2000 που αναφέρεις.
 
Πίσω
Μπλουζα