2 διαμαντακια για r-zone !

morfeas-dsl-

Retro Member
Joined
25 Ιουν 2010
Μηνύματα
135
Αντιδράσεις
5
Καλησπερα!

Απλα βρηκα 2 διαμαντακια για την παλια φορητη κονσολα r-zone και ηθελα να μοιραστω τη χαρα μου και να ανεβασω 1-2 φωτογραφιες!

Η κονσολα για οσους δε θυμουνται ειναι αυτη

http://en.wikipedia.org/wiki/R-Zone

Τα παιχνιδια ειναι το mortal kombat 3 και ακουσον ακουσον το panzer dragoon.

Ειναι σε αριστη κατασταση και χωρις να γνωριζω εαν ειναι σπανια, στο μεσαωρο που εψαξα δε βρηκα κανενα να πωλειται στο ebay !

Προβολή συνημμένου 6231
 
Ω ρε θηρίο που το θυμήθηκες αυτό? Θυμάμαι το παιχνιδάδικο 'Νίκος' στην Θεσσαλονίκη να έχει άπειρες αραδιασμένες κασέτες στην βιτρίνα. Πες μας πως και πόσο τα πήρες!!! Έχεις και την κονσόλα?
 
Αχ, θρυλικός ο "Νίκος" στην Αγίας Σοφίας

Από εκεί πήρα όλα τα tabletop μου (Caveman, Tomy Pacman κτλ κτλ), κάπου στα μέσα '80s.

Είχε και έναν στην Ίωνος Δραγούμη που έπαιρνα κομμάτια για αυτοκινητοδρόμους !
 
Καλημερα!

Ναι την εχω την κονσολα σφραγισμενη αλλα απο προηγουμενη αγορα. Τα βρηκα σε βιντεοκλαμπ που βαρεσε διαλυση και εκλεισε (κριμα :( ).

Τα πηρα 2 ευρω το ενα.

Επισης πηρα 4 κασσετες sega mega drive, και 2 κασσετες για snes προς 4 η μια. Και τελος πηρα ενα saturn προς 20 ευρω. Ολα καινουρια και σε αριστη κατασταση αλλα το κουτι του saturn ειναι λες και το πατησε δεινοσαυρος. Μπορω να το βγαλω φωτο εαν θελει να το δει κανεις μιας και δε γνωριζω πιο μοντελο ειναι.

Λεω να αρχισω swagman στο saturn πρωινιατικα να δω πως ειναι :)
 
βαλε φωτος αν μπορεις να δουμε αυτα που πηρες!
 
Είχε/έχει κανείς R-zone; Είδα και κονσόλες αλλά και παιχνίδια. Η παρακάτω κονσόλα δε μου φαίνεται και πολύ κακή σχεδιαστικά και πρακτικά. Για ποιότητα βέβαια δεν περιμένω κάτι τρομερό. Υπάρχουν και μερικοί πολύ γνωστοί τίτλοι όπως ΜΚ3, Primal Rage κτλ. Κάθε γνώμη δεκτή.

Tiger-RZoneSuperScreenBlister.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα