80's δραματικές κοινωνικές

tasos66

RetroWannaBe
Joined
25 Οκτ 2007
Μηνύματα
52
Αντιδράσεις
4
Ρε παιδια θελω ιδεες για ταινιες οπως τα ΤΣΑΚΑΛΙΑ και το Αγρια Νιατα για πειτε.
 
Οταν λες οτι θελεις ιδεες για ταινιες, τι εννοεις ? Εισαι σκηνοθετης ?
 
Οχι ρε.Ιδεες για ταινιες να τις κατεβασω και να τις δω.Για πειτε.
 
Ωχ μανούλα μου!

Δεν αρχίσαμε καλααααά...
 
Γιατι ? τι περιμενες ? τελειωσαμε καλα χτες ? :biglaugh:
 
Τί; Πώς; Πού;

Έχασα τίποτα;

Για πες, για πες... :biglaugh:
 
PRESS HERE TO DOWNLOAD CULT GREEK MOVIES --->
121212_button-1-downloads.jpg
 
efxaristo!

( Να'σαι καλά Κωσταντίνε. Δεν φαντάζεσαι ποσο καιρό τις έψαχνα )
 
Ρε παιδια,για να μην ανοιξω νεο thread,ποιος θα μου πει πως λεγοταν η ταινια με τον Δημητρη Δρακοπουλο πρωταγωνιστη (αυτος που ενσαρκωσε και τον Αλεξη Δρακο στη Λαμψη του Φωσκολου πολυ αργοτερα),που εκανε τον τυπο που μονο οταν βιαζε γυναικες,μπορουσε να ικανοποιηθει και ειχε και φλας μπακ απο την παιδικη του ηλικια που ο πατερας του μπροστα σε συγγενεις προσπαθουσε να του τονωσει τον ανδρισμο;
 
manos426f είπε:
Ρε παιδια,για να μην ανοιξω νεο thread,ποιος θα μου πει πως λεγοταν η ταινια με τον Δημητρη Δρακοπουλο πρωταγωνιστη (αυτος που ενσαρκωσε και τον Αλεξη Δρακο στη Λαμψη του Φωσκολου πολυ αργοτερα),που εκανε τον τυπο που μονο οταν βιαζε γυναικες,μπορουσε να ικανοποιηθει και ειχε και φλας μπακ απο την παιδικη του ηλικια που ο πατερας του μπροστα σε συγγενεις προσπαθουσε να του τονωσει τον ανδρισμο;
Η ταινία λέγεται ΙΣΟΒΙΑ !

Πολύ καλή και με ψαρωτικό φινάλε.

http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%99%CF%83%CF%8C%CE%B2%CE%B9%CE%B1
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
!!

exetlaios είπε:
Η ταινία λέγεται ΙΣΟΒΙΑ !
Πολύ καλή και με ψαρωτικό φινάλε.
A ναι...την εχω δει και γω αυτή...θυμάμαι οτι τον είχε τσακώσει ο πατέρας του να ...χρησιμοποιει περιοδικα και τον είχε πλακώσει στο ξύλο..και από αυτό το τραύμα βίαζε γυναίκες οταν ενηλικιώθηκε...μιλάμε ο σκηνοθέτης είχε διαβάσει πολύ Φρούντ:biglaugh:
 
Τhanks ρε Κωνσταντινε...!

Σωκρατη,δεν ξερω αν σου αρεσε η ταινια,αλλα ομολογω οτι εμενα μου αρεσε πολυ...!
 
Λέτε να είχε εμπνευστεί από το φινάλε της, ο διαβόητος Ρουμάνος κακοποιός Σορίν Ματέι ;
 
Δε ξερω για το φιναλε ....,αλλα ο Δαλιανιδης για μια ακομη φορα εδωσε ρεστα..! :biglaugh:

Αυτα τα flash-backs απο την παιδικη ηλικια του ηρωα ειναι ολα τα λεφτα στην ταινια..!! :D :D :D

(μαζι με το φιναλε βεβαια !! )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Στο φινάλε, ο τυπάκος κλείνεται σε ένα διαμέρισμα, πιάνει αιχμάλωτη μια κοπέλα

και απειλεί να τινάξει τα πάντα στον αέρα με μια χειροβομβίδα.

Προφητικό ???
 
....


Παντως,ασχετα με το συγκεκριμμενο,ειναι μεγα ερωτημα αν οι ταινιες του Δαλιανιδη,με τον πρωτο που καταπιανονταν με τα θεματα που εθιγαν,εκαναν καλο η κακο τελικα τοτε...


thamonas είπε:
...θυμάμαι οτι τον είχε τσακώσει ο πατέρας του να ...χρησιμοποιει περιοδικα και τον είχε πλακώσει στο ξύλο..
H μανα του ηταν που τον ειχε "τσακωσει" και τον ειχα κατσαδιασει,ο πατερας του ηταν στο αλλο γνωστο flashback της ταινιας ("Τι ειναι αυτο...;","Και τι θα κανεις με αυτο..;" :D )

Εν τω μεταξυ,μπερδεψα τους Αλεξηδες Δρακους,το παλικαρι που παιζει στην ταινια αυτη λεγεται Νικος Παπαδοπουλος,ειχε κανει κι αυτος τον Αλεξη Δρακο βεβαια,οπως κι ο Δημητρης Δρακοπουλος.....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
για να λεμε και του στραβου το δικιο, απο τις ταινιες τις δεκαετιας του 80 δεν διαλεγει κανεις και παρα πολλα.ηταν τοτε και πολλες βιντεοταινιες που καπελωνανε τις κανονικες.
 
ΙΣΟΒΙΑ μια από τις καλύτερες κωμωδίες του δαλιανίδη (εν άγνοιά του) χαχαχα
 
Ειχε και μια ωραια σκηνη σε μια ταρατσα
 
Πίσω
Μπλουζα