A Sad Story

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.797
Αντιδράσεις
4.296
Νintendο: A Sad Story οπως ειναι ο ολοκληρωμενος τιτλος του μικρης διαρκειας animation. Δεν εχω πληροφοριες για τον δημιουργο (Graham Young).

Ειναι εξαιρετικα βαρυ και σκοτεινο και υποθετω κρυβει συμβολισμους (?) περι της πορειας της εταιρειας, του franchising (milking?) κτλ

Εξαιρετικα αρτιστικο με καθηλωτικη μουσικη και υπεροχο φιναλε.

Εμφανιζονται αρκετοι χαρακτηρες του Nintendo universe. Δεν μιλω για την πλοκη για να μην ριξω spoilers.

Παντως δινει τροφη για ενδιαφερουσα συζητηση

Δειτε το εδω
 
Τι εκανε το παλικαρι! Το βιντεο σου δινει οντως την σκοτεινη και περιεργη αισθηση!
 
Αμάν ρε συ Wally... :( Προειδοποιεί ο κόσμος...

Καταρχάς, εγώ βούρκωσα, να είμαι ειλικρινής (ναι, είμαι πεντάχρονο! Κοροϊδέψτε! :p )... Αυτό το αίσθημα της μαυρίλας με κατέβαλε πολύ άσχημα. Ένα παραπάνω που είδα έτσι ζουπηγμένο το Μάριο και την πριγκήπισσα - η καρδιά μου πόνεσε...

Τεσπα, γυρνάω στους συμβολισμούς που λες... Ναι, υπάρχουν και ναι, είναι πολλοί. Πάντως, δε συμφωνώ με το βίντεο... Όσα Wii & μιι & ψιψιψίνια και να έρθουν, είναι κάποια παιχνίδια διαχρονικά, επιτυχημένα, καταπληκτικά μες στην απλότητά τους και οι ήρωες θα ζουν για πάντα... Δε νομίζω ότι ο Μάριο θα ξεχαστεί ποτέ - απλά κάποια στιγμή θα κάνει την επανεμφάνισή του...
 
D@redevil είπε:
Ένα παραπάνω που είδα έτσι ζουπηγμένο το Μάριο και την πριγκήπισσα - η καρδιά μου πόνεσε...
Εμένα πάλι πέταξε...πάντα τέτοια! Μουερχερ χερ χερ... :diablotin:
 
O τυπος πρεπει να ηπιε πολλες κασες μπυρες οταν εφτιαχνε το βιντεο.Ο μαριο ειναι ηταν και θα ειναι η πιο κερδοφορα η πιο αναγνωρισιμη και η πιο εμπορικη videogame μασκοτ που υπαρχει και ποτε δεν προκειται να ξεχαστει και κυριως η nintendo δεν προκυται ποτε να την αφηση να ξεχαστει.
 
Maddog είπε:
Εμένα πάλι πέταξε...πάντα τέτοια! Μουερχερ χερ χερ... :diablotin:
Εσύ είσαι κακίστρος! :p Ζω για τη στιγμή που θα δω τον Sonic στραπατσαρισμένο! :D

(αν και μάλλον κι εκεί θα βουρκώσω! :p )

metalcandyman είπε:
O τυπος πρεπει να ηπιε πολλες κασες μπυρες οταν εφτιαχνε το βιντεο.Ο μαριο ειναι ηταν και θα ειναι η πιο κερδοφορα η πιο αναγνωρισιμη και η πιο εμπορικη videogame μασκοτ που υπαρχει και ποτε δεν προκειται να ξεχαστει και κυριως η nintendo δεν προκυται ποτε να την αφηση να ξεχαστει.
Ορίστε! :)

Ευχαριστώ & quoted for the truth! :)
 
D@redevil είπε:
Ζω για τη στιγμή που θα δω τον Sonic στραπατσαρισμένο!
Το ζεις ήδη! Εδώ και 10+ χρόνια τον στραπατσάρει η Sega μια χαρά :p
 
Πίσω
Μπλουζα