Active Soccer - Νέο retro style παιχνίδι ποδοσφαίρου!

alkis21

ΚickOff World Champ 2013
Joined
16 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.603
Αντιδράσεις
202
Ο Gianluca Troiano είναι ένας ζωντανός θρύλος του Kick Off 2 και αιώνιος αντίπαλός μου. Ή, για να το θέσω σωστότερα, είμαι αιώνιος πελάτης του, αφού έχει κερδίσει τρεις φορές τον τίτλο του παγκόσμιου πρωταθλητή, ενώ έχει πάρει και δύο χάλκινα μετάλλια στις πέντε διοργανώσεις που έχει συμμετάσχει. Εκτός όλων αυτών όμως, είναι και ικανότατος προγραμματιστής. Πρόσφατα κυκλοφόρησε το Active Soccer, ένα εξαιρετικό παιχνίδι ποδοσφαίρου με feeling των παλιών τίτλων που αγαπήσαμε, όπως τα Kick Off και Sensible Soccer. Το παιχνίδι έκανε επιτυχία σε iPad και (κυρίως) Android, και τώρα ξεκίνησε μια απόπειρα χρηματοδότησης με σκοπό να το κυκλοφορήσει και για PC. Δεδομένου ότι γνωρίζει καλύτερα από κάθε άλλον τι κάνει ένα παιχνίδι ποδοσφαίρου εθιστικό, σας συνιστώ ανεπιφύλακτα να το στηρίξετε ώστε να μπορέσουμε να απολαύσουμε το Active Soccer με joystick όπως του αξίζει!

[video=youtube;m66CGref-Gk]

Το Indiegogo του Active Soccer
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Όπως σου είπα και στο fb, το αγόρασα για το Android-όφωνό μου και θα το δω το βράδυ που θα γυρίσω σπίτι. Για λόγους χειρισμού όμως και μόνο, πολύ πιθανόν να τιμήσω και την PC version...
 
Ευγενική υπενθύμιση για όσους ενδιαφέρονται. :) Θα είναι κρίμα να μην βγει για PC αυτό το διαμαντάκι...
 
Πίσω
Μπλουζα