After Xbox 360: Microsoft's next console

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.937
Αντιδράσεις
4.023
"Our prediction for the next Xbox is..

So here's the bottom line for the Xbox in 2011, based on current trends and what we know is happening over the next few years. Check back here in 2011 to see if we were right!

* CPU/GPU - Integrated chip with 16 x 5GHz processor cores, 32 x 2GHz graphics cores

* Memory - 8GB GDDR8

* Media - Dual-format HD-DVD/Blu-ray drive for backwards compatibility and movies

* Storage - 4TB hard disk for online game (and movie) delivery

* Built-in camera - for gesture-based control

* Built-in microphone - for voice-recognised control"

xbox-360-ring-of-light-289-75.jpg


Ολοκληρο το αρθρο εδω.

http://www.tech.co.uk/home-entertainment/gaming/games-consoles/features/after-xbox-360-microsofts-next-console
 
Από τέτοιες προβλέψεις, να σου βγάλω και εγώ όσες θες!

Πάρε και μια για το PS4!

*spoiler*Δεν το βλέπω να βγαίνει! :tease: *spoiler* :D (με λευκά γράμματα για όσους δεν το "πιάσανε"...)
 
8GB GDDR8????

Ο τυπος πρεπει να ηπιε οτι υπηρχε :D

Εγω,με το φτωχο μυαλο μου, περιμενω καινουργιο κουτι τελη 2009-αρχες-2010 (φιλε Βασιλη :biglaugh: προτεινω ως ονομα το XBOX1080-το πιασες ε? :D ) με ~4Χ 360 επιδοσεις.

Και να υπαρχουν τοτε αυτα που λεει ο τρελος,μιλαμε για κοστος πανω απο 1000 ευρω (παει το δολαριο :) ) οπερ και θα επεφτε σε λουμπα ala PS3
 
Ποια λουμπα αλα PS3 πω πω πρωι τι διαβαζουν τα ματακια μου.

Το PS3 σε 2 χρονακια θα εχει αντικαταστησει οτι συσκευη εχεις κατω απο την τηλεοραση σου, μην σου πω και τα pc .

Να κοιτας απο κατω απο το κουτακι εχει ημερομηνια ληξης, οχι οτι βρουμε μπροστα μας το πινουμε.:mad:

vistadrink.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα