Age of Empires ΙV

AEON

Retromaniax Founder
Διαχειριστές
Joined
6 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.797
Αντιδράσεις
1.765
Ετοιμάζεται το νέο Age of Empires. Τα γραφικά είναι "λιιιιίγο" καλύτερα από τα προηγούμενα:

 
Δεν έχω εμπιστοσύνη ότι μπορούν να φτιάξουν καλό single player campaign σε RTS πλέον.

Εχω χάσει το ενδιαφέρον μου μετά τα άθλια campaigns του Starctaft 2 όπου δεν υπήρχε καν computer AI, απλά κάποια premade bases που ποτέ δεν ανανέωνε ο υπολογιστής και κάποιο είδος time limit σε όλες τις πίστες.

Αφού μόνο το multiplayer έχει σημασία πια.

Ελπίζω το συγκεκριμένο να με βγάλει ψεύτη.
 
Εμείς (οι Retronians :) ) δε θέμε καλά γραφικά.. Εμείς θέμε AoE όπως αυτό, γίνεται ;

Έτος 1997... Μια απο τις πρώτες Παιχνιδαρες που αγόρασα μαζί με το (τότε πανάκριβο) πρώτο ελληνικό Gaming PC απο την θρυλική Altec (σειρά Altec Performer).

Έπαιζα με τις ώρες το συγκεκριμένο παιχνίδι.. Ε ρε νοσταλγία!!
 
Υπομονή λίγο να βγει πρώτα και μετά θα κρίνουμε. Μακάρι να είναι καλό πάντως. Δεν νομίζω ότι θα μας χαλάσει!
 
Υπομονή λίγο να βγει πρώτα και μετά θα κρίνουμε. Μακάρι να είναι καλό πάντως. Δεν νομίζω ότι θα μας χαλάσει!

Εννοείται πως δεν μας χαλάει απλα πολλές φορές παίρνουν ένα τίτλο παλιού επιτυχημένου παιχνιδιού και τον καταστρέφουν στο τέλος..
 
Για να δούμε τι θα δούμε.
Πάντως μετά το Age of Empires II: The Conquerors μπορώ να πω πως οτι άλλο βγήκε AoE III, AoE II definitive edition κλπ δεν μου άρεσαν. Πάντα έβρισκα κάτι να με "χαλάει".
 
Εμείς (οι Retronians :) ) δε θέμε καλά γραφικά.. Εμείς θέμε AoE όπως αυτό, γίνεται ;

Έτος 1997... Μια απο τις πρώτες Παιχνιδαρες που αγόρασα μαζί με το (τότε πανάκριβο) πρώτο ελληνικό Gaming PC απο την θρυλική Altec (σειρά Altec Performer).

Έπαιζα με τις ώρες το συγκεκριμένο παιχνίδι.. Ε ρε νοσταλγία!!
1999-2000 είχα προσβαση στο ιντερνετ μεσω τεχνικου επιμελητηριου. Μετά τις 23:00 ειχε χρέωση αστικής μονάδας οπότε έπαιζα το συγκεκριμενο παιχνίδι διαδικτυακά με φίλο που δυστυχώς δεν ζει πια. Οι μάχες μας κρατάγανε μεχρι προχωρημένες πρωινές ώρες με αποτέλεσμα να πηγαίνω στην δουλειά ξενύχτης... Τρομερα εθιστικό το συγκεκριμένο με εντυπωσιακές για την εποχή cut scenes! Μόνο το θρυλικό pirates με είχε κάνει να ξενυχτήσω μέχρι τοτε...
 
Οτιδήποτε βγήκε μετά το ΑοΕ : II και των expansion του, το θεωρώ απλά "χλιαρό" και άνοστο.

Ευτυχώς που έχουν βγεί τα αντίστοιχα patches/fixes και μπορούμε να παίζουμε τις παιχνιδάρες αυτές σε νεώτερα λειτουργικά συστήματα.
 
Πλέον με οικογένεια και υποχρεώσεις απλά δεν μπορείς να τα χαρείς όπως τότε...
 
Πίσω
Μπλουζα