Age of Empires 2 HD

Maddog

Immense Cult RetroFigure
Joined
10 Νοέ 2006
Μηνύματα
4.887
Αντιδράσεις
125
Ένα από τα κλασσικότερα RTS όλων των εποχών, το θρυλικό Age of Empires 2 ανακοινώθηκε ότι θα βγει στις 9 Απριλίου σε HD έκδοση.

Θα είναι αποκλειστικά για Steam, θα περιέχει και το The Conquerors expansion και θα υποστηρίζει αναλύσεις 1080p+, matchmaking και άλλα καλούδια.

Η τιμή κρίνεται λογική, σε preorder στα 17,09 ευρώ ενώ πακέτο μαζί με το Age of Empires 3 Complete κοστίζει 24,99 ευρώ για όσους θέλουν ακόμα μεγαλύτερη AoE δόση για να "φτιαχτούν".


Το παιχνίδι το έχω στην αυθεντική big box έκδοση χωρίς το expansion, αλλά ψήνομαι αγρίως να προβώ σε preorder για πρώτη φορά μετά από χρόνια. Πρώτον, το είχα λιώσει back in the day και εντελώς συμπτωματικά σκεφτόμουν πρόσφατα να το ξαναπαίξω, δεύτερον να εξιλεωθώ που το είχα παίξει πειρατικό όταν πρωτοβγήκε. :p

Περισσότερα ΕΔΩ.

Preorder για όσους τρώγονται όπως εγώ... ;)
 
Ωραιο νεο!Πολυ ωραιο παιχνιδι εχω την εκδοση με το expansion Conquerors πιστευω ειναι απο τα καλυτερα Strategy που εχουνε βγει. Απο το βιντεακι δεν βλεπω να εχει πεσει καμια τρελη δουλεια στον οπτικο τομεα , παντως αφου θα εχει Online αξιζει. Εχω χρονια να ασχοληθω με Strategy και δεν νομιζω να το κανω αμεσα παντως. :D
 
Θα εχουμε δηλαδη steam για linux και θα παιζουμε ΑοΕ2 ! (φαιδρο αλλα μου αρεσει :D )
 
Captain Kal είπε:
Το ίδιο δεν μπορεί να γίνει και με το WINE?
Oui, αλλά με πολλά compatibility issues. Π.χ. σε Ubuntu & Debian-derivatives, κάτι είχα καταφέρει... Σε Arch πάλι, τσου.... Απλά δεν έπαιξε και απλά δεν κατάλαβα ποτέ το λόγο...

Το παιχνίδι όντως αξίζει με τα 1000 τα λεφτά του...

Αγαπημένο strategy και το κατατάσσω στα πλέον πιο αγαπημένα μου παιχνίδια ever.
 
Θα παίζει αραγε σε netbook? Το παλιό δέν συνεργαζεται καλα με την GMA945 και δεν...
 
Πίσω
Μπλουζα