Amiga 500, Kickstart ROM 3.1 !!!

Συμφωνώ απόλυτα με τον Gryzor, τι θα πει "την δουλειά του την κάνει" βρε παιδιά? Για retro μηχανήματα μιλάμε όχι για καφετιέρες.... να κάνει τη δουλειά του αλλά να είναι και όπως πρέπει εξωτερικά.

Εγώ πάντως θα ζητούσα τα λεφτά μου πίσω ΕΚΤΟΣ και αν υπήρχε κάποια αναφορά στη δημοπρασία για σπασίματα κλπ που μπορεί να μην είχα προσέξει (ας πρόσεχα που λένε).

Ο πωλητής είναι υποχρεωμένος να αναφέρει ελαττώματα που δε φαίνονται στη φωτογραφία...

Γι'αυτό και εγώ όταν είναι να χτυπήσω κάτι, περνάω τη φωτογραφία από κόσκινο (zoom, enhancement κλπ) ώστε να δω ότι μπορεί τέλος πάντων να φανεί από εκεί.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οτι με καταράστηκε ο Atarάκος μου (ο οποίος είναι πιπίλα) είναι το μόνο σίγουρο. Με όλες τις άλλες μου αγορές δεν έκανε κιχ, αλλά με την αγορά μιας Amiga επαναστάτησε!

Όσο για τους πωλητές οι Αγγλάρες είναι μια χαρά. Αναφορά για χτυπήματα και για την μετριότατη ως χάλια κατάσταση του μηχανήματος (και κυρίως για την mb από 500+) δεν υπήρχε. Με λίγα λόγια θα μπορούσε να είναι ελλάχιστα σε ποιο άσχημη κατάσταση και αφάνταστα σε καλύτερη.

Ιδού...

Προβολή συνημμένου 949

Προβολή συνημμένου 950
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Περιμενω verify να μου ερθουν μερικες 500αρες trecool. Αν μεινει καμια μητρικη (αν και θα ειναι NTSC) η σασι θα σου ριξω μια ειδοποιηση, καθως με ενδιαφερει η 500+ μητρικη σου.
 
Για σιγουρο 1 boxed και καπου 2-4 ακομα για αναλογες περιποιησεις οπως στους STFM μου.. :)

Και απο οσο ξερω εχουν ολες το μικρο τετραγωνο σηματακι της Commodore επανω δεξια (οχι τα revised μοντελα).
 
Μιας και υπαρχει το θεμα,οποιος εχει τα 3.1 rom και δεν του χρειαζονται ή τα πουλαει,εδω ειμαι!
 
Πίσω
Μπλουζα