Android Emulators

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.879
Αντιδράσεις
3.849
Android emus και οχι το προφανες του τιτλου δηλαδη emulators για την πλατφορμα του Android αλλα εξομοιωτης της πλατφορμας για το PC.


Καταρχην τι ηθελα να κανω,σε πρωτη φαση κινητρο ειχα να παιξω το PVZ 2 και μιας και το κινητο μου δεν ειχε τις απαιτουμενες προϋποθεσεις ,υπομονη δεν ειχα να περιμενω να βγει για PC ,το πρωτο το ειχα βαρεθει ειπα να δω τι αλλο μπορω να κανω.



Κινητρο το παραπανω αλλα αιτια ηταν το ποιος δεν θα ηθελε να εχει android apps στο Pc του με ολα τα πλεονεκτηματα της μεγαλης οθονης ,της χωρητικοτητας του πισιου του χωρις τους περιορισμους των καπως παλαιοτερων κινητων και ολα αυτα με υποστηριξη game controllers.



Δοκιμασα το Bluestacks και οι εντυπωσεις μου ειναι πολυ θετικες ,κυρια του χρηση ετσι οπως το θελανε οι κατασκευαστες του ητανε για android games χωρις ομως να μην μπορεις να κανεις Install οποιοδηποτε app απο το Google Store.



Αnyway αν καποιος εχει χρησιμοποιησει καποιον παρομοιο emulator ας γραψει τις δικες του εντυπωσεις.


 


Προβολή συνημμένου 135367
 
το bluestacks κρασαρει ευκολα και παρολο που δοκιμασα πολλες φορες να το εγκαταστησω, παντα στο τελος το κανα uninstall διοτι ειναι πολυ βαρυ. ισως να μην το σηκωνει το pc μου τι να πω!

ωστοσο καταφερα αρκετες φορες και ετρεξα το instagram app που ηθελα, οποτε ισως με ενα δυνατοτερο pc να ειχε καλυτερη τυχη!

προσφατα ειχα βρει και εναν αλλον emu για android ομως ηταν χειροτερος απ το bluestacks.
 
Εγω με το bluestucks δεν ειχα καποιο προβλημα.Επαιξα και κανα δυο παιχνιδακια,ολα μια χαρα αντιθετως με ενα αλλο προγραμμα που δεν το θυμαμαι τωρα,που μπορουσες να κανεις και boot με USB το PC κατευθειαν αλλα δυστυχως δεν καταφερα να βγαλω ακρη.Λδω τωρα να δοκιμασω με το bluestucks κανα Nova να δω πως θα το παιξει.
 
Μια χαρα ,δοκιμασα και την Cortana στο PC πριν καν ερθουν τα Win 10.


Aν και προτιμω το Google Now!.
 
Λιγο Bluestacks λιγο remote play και μια δοση απο μαγικη σκονη και μπορεις να παιξεις PS4 παιχνιδια στο PC σου.


Link
 
Aardvark είπε:
Λιγο Bluestacks λιγο remote play και μια δοση απο μαγικη σκονη και μπορεις να παιξεις PS4 παιχνιδια στο PC σου.
Link
H "μαγική σκόνη" φαντάζομαι είναι σύνδεση VDSL ενώ μένεις κοντά σε ISP κέντρο ή κάποιο επαγγελματικό πακέτο γρήγορης σύνδεσης?
 
Απο οτι διαβασα μιλανε για πανω απο 10αρα γραμμη αν και το Remote Play app εχει επιλογη για να διαλεξεις αναλυση που ξεκιναει απο 360p.


Tωρα αυτο δεν ειναι αναλυση για το παιχνιδι καθεαυτου αλλα για το βιντεο που στριμαρει απο το PS4 σου και εσυ το παιζεις.



Εξαλου η Σονυ για κινητο το εβγαλε οχι για PC οποτε το 'χει ρυθμισει με τις ταχυτητες.



Ολα με επιφυλαξη, δεν το 'χω ψαξει αρκετα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Kαι ο Yoshida μας διαβασε και μολις ανακοινωσε επισημο Remote Play για PC.




Link
 
Πίσω
Μπλουζα