Atari 2600jr.

panosvw

RetroWannaBe
Joined
26 Ιουλ 2011
Μηνύματα
55
Αντιδράσεις
8
Με αφορμή το φόρουμ άρχισα ενα γενικό ψάξιμο στο σπίτι για ενδιαφέροντα πράγματα.Και να!!!Δουλέυει σαν την πρώτη μέρα.Πρέπει να ήταν Χριστούγεννα του 1985.Προβολή συνημμένου 35283 :) :) :)
 
Πρωτη φορα βλεπω αυτο το third-party χειρηστηριο!

Ανεβασε καμια κοντινη φωτο του οταν μπορεσεις ;)
 
Θα την έχεις άυριο.Τέλειο χειριστήριο.Θυμάμαι οτι μου το πήρε ο πατέρας μου μαζί με το ατάρι νομίζοντας οτι δέν εχει το κουτί άλλο μέσα.Ευτυχώς γιατί δεν συγκρίνεται με το απλό.Καθόλου φθηνό για την εποχή του θυμάμαι.
 
Μεταλλικη κασα και βεντουζες επικολλησης.Μαλακά μπουτόν για πολλες ωρες παιξιμο χωρις πιασμενα χερια!!!04082011331.jpg

Να και μια με το κουτι του.(οχι το δικο μου) coll_micro-handler.jpg

04082011329.jpg

04082011330.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απίστευτο χειριστήριο!!! πρέπει να το βρώ :)
 
Ιστορική κονσόλα που πωλούνταν μέχρι το 1992... @@@Ωραίο σεντόνι@@@
 
Το χειριστήριο...όλα τα λεφτά !! SUPER WOW !!
 
ολοι παθαμε με το χειριστηριο φιλε! μπραβο στο μπαμπα!
 
Εγώ πάλι, όταν είχα αγοράσει το δικό μου Jr κάπου στα μέσα των 80's, είχα πάρει με την συσκευασία του ένα χειριστήριο, που όσο όμορφο ήταν εξωτερικά, τόσο χάλια ήταν όταν έπαιζες. Για την ακρίβεια θυμάμαι πως πόναγαν τα χέρια μου μετά από λίγο... Μετά από λίγο καιρό, έσπασαν και τα κουμπάκια του fire,και έβαζα τα δάχτυλά μου μέσα, και πίεζα τα ελασματάκια για να παίξω... Αργότερα έμαθα πως αυτό το έδιναν με το 7800...

Ήταν αυτό:

7800controller.jpg
 
Stan το ίδιο είχα κι εγώ! Ήταν πράγματι απαράδεκτο.
 
Εμενα για συναισθηματικους και μονο λογους ειναι απο τα αγαπημενα μου χειρηστηρια.

Παιζει να ηταν και η πρωτη αγορα μου απο το ebay...
 
το ίδιο χειρηστήριο είχα κι εγώ με τη διαφορά ότι δεν είχα κανένα πρόβλημα στη χρήση…μάλιστα, το είχαμε λιώσει σε ένα ZX παίζοντας combat school...ήταν το μόνο που μας βόλευε!
 
Διαφημιση απο το Μικυ Μαους. :)

attachment.php
 
Εξαιρετικά νοσταλγική η διαφήμιση!

Thanx stayros!
 
Πίσω
Μπλουζα