"Atari Modern Classics"

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.881
Αντιδράσεις
3.854
Αν ειχε επιζησει η Αταρι και το 2600 τετοια γραφικα θα ειχαμε ακομα.

Τhank God for going out of buisness. :D

AMC-ImageGallery.jpg





Super Smash Bros. Call of Duty 4







Bioshock

Grand Theft Auto 4



No More Heroes

Halo 3



God of War 3

Resident Evil 5







Before the over the top, logo heavy madness of todayʼs next-gen masterpieces became the visual norm for video game cover art, there was the basic beauty of the Atari 2600ʼs approach to package design. Clean composition and vague descriptive text came together to create something that was just so…intangibly fresh and mesmerizing. But what if the biggest games of now fell into the hands of a 2600-era artist? Weʼd have Atari Modern Classics, a vintage look at our new favorites through the pixelated beer goggles of an era where simplicity was king.


Atari Modern Classics
 
Χαχαχαχα!!!! Αν και κάποια, δε μου φαίνονται καθόλου άσχημα! :D
 
Cool stuff Aardvark!!

Αν και κρατω επιφυλαξη για το πως θα ειχε καταληξει το modern gaming, ως προς το ακραια τραβηγμενο σεναριο που αποτελει το ονειρο μου, αν υπηρχε δυνατοτητα να υλοποιηθει ακριβως με το Videogame crash του 84:

Επαναδιοργανωση της Atari, με pre-warner Atari νοοτροπια (κοινως, φτιαξε οτι γουσταρεις, χωρις deadlines και πιεση), με αποδεσμευση απο την Warner (προυποθεση το τρελο χρημα για να γινει αυτο), με τον Nolan Buschnell στα ηνια, με την Activision να επανερχεται πισω οπως ξεκινησαν στην Atari, και με consolidation των εταιριων Imagic, Parker Brothers, και Data Age, oλoι να λειτουργουν σαν μια ενοτητα. Πιστευει κανενας οτι θα υπηρχε οποιαδηποτε δυνατοτητα η Nintendo η οποιαδηποτε αλλη εταιρεια να σηκωσει κεφαλι? :)
 
χαχαχα Θεϊκά είναι αυτά!!! :bow:

Θα είχε πολύ ενδιαφέρον αν κάποιος τα έφτιαχνε για ατάρι με τέτοια γραφικα :)
 
χαχχαχα απίστευτο.. τι άλλο θα σκεφτούν ... πάντως ναι δεν θα με χάλαγε καθόλου να έπαιζα κάτι τέτοιο
 
Πολύ καλά :D

Υποθέτω ότι το σχόλιό σου δεν ήταν σοβαρό;;
 
Olorin είπε:
Αυτό δεν είναι τίποτα... άλλοι έκατσαν και έφτιαξαν και αντίστοιχα παιχνίδια... :bow:
12881_super_smash_bros.png





(κλικ στην φωτο για download)

Τι ακριβώς είναι αυτό?

ΕΧΕ για υπολογιστή είναι?

Λέω και εγώ...έφτιαξαν τέτοιο παιχνίδι για atari2600 ...θα παλάβωνα!

:wait2: :wait2:
 
Plink είπε:
Τι ακριβώς είναι αυτό?ΕΧΕ για υπολογιστή είναι?

Λέω και εγώ...έφτιαξαν τέτοιο παιχνίδι για atari2600 ...θα παλάβωνα!

:wait2: :wait2:
ΕΧΕ για υπολογιστή, αλλά με 8-bit γραφικά εποχής NES...

(το ξέρω πως δεν έχει σχέση με 2600, αλλά ήταν σχετικό με το πνεύμα των... demakes!)
 
πολυ ωραια,εμενα μου αρεσε το GTAIV και το Halo
 
xaaxaxa

GTA4 ...αλλά για intellivision...

χαχαχαχα

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=ZdHG5-K8E1E]YouTube - Grand Theft Auto For Intellivision
 
GTA4 για intellivision χαχαχα πολυ καλο!!

H εκδοση για το ΝΕS

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=kA-4L57HdI4]YouTube - Grand Theft Auto for the NES
 
Πίσω
Μπλουζα